Skocz do zawartości
Tester

425L - Tester wraca do gry :)

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Tester napisał:

Już dochodzę do 100% dwie w dwie godziny. Potem stopniowo sciemnia. Niestety wenty są głośne i wieczorem zbyt szumią żeby świecić na maxa

A reklamują się jako total improvement i cool quiet. Szkoda, Bo pod ledami korale dużo lepiej wyglądają niż pod T5. Daj fotki jak je zamontowałeś, bo jestem ciekaw.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2020 o 21:09, Tester napisał:

Jeszcze wszystko maciupkie ale w styczniu jakby wystartowałem na nowo.

A ja standardowo opozycyjne stanowisko zajmę i napiszę, że poprzedni pomysł bardziej mi się podobał. Miał potencjał, był ciekawy, podczas gdy ten... to po prostu kolejny baniak sps/lps. Oczywiście, pewnie będzie śliczny jak zarośnie, bez większych problemów go poprowadzisz jeśli plagi tym razem nie dadzą Ci za bardzo w kość (jednak restart to nie to samo co start od zera). W końcu oryginalność nie jest tu celem nadrzędnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek , 

ja byłem przekonany , że Ty na miękko jedziesz :) szacun będę obserwował. Bardzo ciekawi mnie oświetlenie mam nadzieję , że w wolnej chwili coś skrobniesz na temat Radionków.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester jak wysoko masz lampy nad wodą? Jak są np. na 50% to też są takie ultra głośne?

Jeszcze jedno pytanko może. Czy można nimi bezpośrednio sterować z telefonu, czy trzeba jakieś dodatkowe urządzenie do tego?

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest akie na piasku na dole z lewej strony?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem polecasz bardziej niż obecne lampy  Maxpecta.

Jaka lampa na nowe akwarium 150x60x50 byłaby wystarczająca ?

Jestem fanem ledów więc coś możebyś mi polecił, bo dawno nie czytałem o sprzęcie, a każdy swoje chwali.

W sumie to od razu zapytam o odpieniacz.

Jestem za przewymiarowanym nieco ale pojęcia nie mam którą markę wybrać bo wiadomo z 1500 zł trzeba dać tylko komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, jasiu napisał:

Jak rozumiem polecasz bardziej niż obecne lampy  Maxpecta.

Jaka lampa na nowe akwarium 150x60x50 byłaby wystarczająca ?

Jestem fanem ledów więc coś możebyś mi polecił, bo dawno nie czytałem o sprzęcie, a każdy swoje chwali.

W sumie to od razu zapytam o odpieniacz.

Jestem za przewymiarowanym nieco ale pojęcia nie mam którą markę wybrać bo wiadomo z 1500 zł trzeba dać tylko komu.

To jest temat bardziej złożony. Z Maxspecta byłem ogólnie zadowolony - korale zresztą też. Niestety nie mogłem zmieścić dwóch lamp - jedna za druga, bo miałem za wąskie akwarium, a niestety 'skrzydełka' lampy recurve nie daja dość swiatła, żeby doświetlic tył. Jeśli nie przeszedłbym na radiony (chyba się troche pospieszyłem z nimi) to dzisiaj dokupiłbym do Maxspecta belki Orphek i pewnie byłoby super.

Co do odpieniacza, ja uważam, że dzisiaj, w dobie różnych metod filtracyjnych które często łączymy - stosowanie przewymiarowanego odpieniacza to zły pomysł. Rozejrzy się za czymś u Twistamana. 

 

17 godzin temu, tegu82 napisał:

Zbiorniczek jak malowany ,jak sprawdzaja sie AI Nero 5 ? 

Stosunek wydajności do wielkości super. Kontrola też bardzo dobra. Natomiast dwie rzeczy mnie wkurzają totalnie - montowanie na dodatkowym magnesie oraz nieodpinany kontroler. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester możesz opisać w kilku słowach swoją opinie o alkatronic . Masz go chwile wiec proszę o wymień za i przeciw 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie tez bym zobaczyl porownanie alkatronica ,Kh directora ,Kh guardiana czy tez Neptune Tridenta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tegu82 napisał:

Chetnie tez bym zobaczyl porownanie alkatronica ,Kh directora ,Kh guardiana czy tez Neptune Tridenta ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to rewelacyjny kawałek sprzętu ale z dwiema wadami głównymi - cena i precyzyjność obsługi.

Oprócz ceny zakupu dochodzą jeszcze płyny kalibracyjne, reagent oraz materiały eksploatacyjne.

I żeby wszystko dobrze działało trzeba przywiązywać wagę do regularnej kalibracji pomp, sondy itd. Bez tego wyniki łatwo mogą być przekłamane.

Mimo że mam apexa dla mnie głównym argumentem przeciwko tridentowi był jego kształt, który w zasadzie wyklucza żeby go gdzieś powiesić, a u mnie nie ma miejsca na dodatkowe pólki.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są realne koszty miesięczne użytkowania ( koszt jak możesz w £) . Jak czesto robisz pomiar kh . Jak z jego głośną pracą , No i co ile trzeba go kalibrować i ile czasu to zajmuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jeszcze mówić o regularnych kosztach bo pierwszy galon reagentu dostałem w promocyjnej cenie, a i płyn kalibracyjny do sondy pH mam z własnych zapasów.

Na początku oczywiście jest zabawa i testy co godzina więc jakby wszystko zuzywa się szybciej. Teraz robie test KH co 6 godzin czyli 4 x na dobe plus jakieś 2-3 (w zależności od dnia) badania kontrolne gdy wynik odbiega od normy.

Oryginalny reagent - 1 galon to około 100 funtów, przy czym rozcieńcza się go czterokrotnie. Myślę, że przy 4 testach na dobę spokojnie na 8-9 miesięcy starczy.  Na R2R jest wątek o tym jak samemu zrobić reagent - w końcu to tylko HCl, więc można sporo taniej kupić.

Do tego dochodzi komplet wężyków do pomp za 18 funtów zdaje się i aplikacja sugeruje zeby wymieniać je co 6 miesięcy.

komplet saszetek PINPOINT ph4, ph7 i ph10 to  około 4 funty. Można kupić w butelkach - wychodzi taniej, ale trwałość jest podobno dużo mniejsza

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośną parcą słyszałem ze chodzi jak traktor . Widziałem zestawy do wyciszania 

Nie mogę nigdzie znaleść tego zestawu z oryginalnym reagent . Wszędzie trzeba kupować osobno 

Szkoda ze nie robią promocji żadnej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester z ciekawości czy zauważasz wahania dobowe KH przy reaktorze i przy alkatronicu? Ciekaw jestem na ile rzeczywiście warto w to inwestować. Oraz jak z powtarzalnością? W sensie jeśli masz wszystko wykalibrowane to czy zdarzają się wyniki odstające od spodziewanych? Typu masz KH 7 a czasem mierzy 6 albo 8?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Hoom napisał:

A jak z głośną pracą słyszałem ze chodzi jak traktor . Widziałem zestawy do wyciszania 

Nie mogę nigdzie znaleźć tego zestawu z oryginalnym reagent . Wszędzie trzeba kupować osobno 

Szkoda ze nie robią promocji żadnej 

Praca jest słyszalna - nie ukrywam, ale nie jest to terkotanie. Raczej gwizd silniczków jakiegoś robota :) Nie jest to dźwięk nieprzyjemny dla ucha i w domowym gwarze nie przeszkadza. Ale tak, jeśli w domu jest cisza to słychać kiedy urządzenie pracuje.

Te zestawy do wyciszania są do pierwszych wersji urządzenia. Od wersji trzeciej są już fabrycznie montowane. Ja mam wersję 3.

 

16 godzin temu, katani napisał:

Tester z ciekawości czy zauważasz wahania dobowe KH przy reaktorze i przy alkatronicu? Ciekaw jestem na ile rzeczywiście warto w to inwestować. Oraz jak z powtarzalnością? W sensie jeśli masz wszystko wykalibrowane to czy zdarzają się wyniki odstające od spodziewanych? Typu masz KH 7 a czasem mierzy 6 albo 8?

image.png.c4afb90038eec23491ad54d38be54672.png

Tak jak na załączonym wykresie wahania są, ale raczej niewielkie - dwie poziome kreski to ustawiony zakres - dolna to KH 7.9 a górna to KH 8.1. Niebieskie i czerwone kropki to przekroczenia góra i dół. Czarne kropki to zmiany o więcej niż zdaje się 10% i tej nawiększe skoki lub spadki najczęściej oznaczają grzebanie w akwarium np podmianę wody,  czyszczenie itp. 

Reaktor mam ustawiony na stałe dozowanie natomiast pompa zasilająca jest podłączona do gniazdka sterowanego urządzeniem. Za każdym razem, gdy jest przekroczenie (niebieska kropka) gniazdko jest wyłączane dopóki KH nie spadnie poniżej 8.1.

Wahania wynikają z tego, że największe zużycie CO2 i największa kalcyfikacja są w dzień. Stała podaż KH powoduje, że skoki pojawiają się najczęściej wieczorem i w nocy.

 

 

Jeśli chodzi o powtarzalność to urządzenie jest bardzo stabilne. Robiłem testowo kilka pomiarów raz za razem i wyniki były niemalże identyczne.

Porównywałem również wyniki z Hanką KH i są zbliżone, z tym że Hanka pokazuje o jakieś 0.15 wyższe.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie...

A z ciekawostek to dostałem lampę HQI z prawie nowymi żarnikami nepturion 12k. 

Pod obecnym światłem przyrosty mam takie sobie (choć mam wrażenie że ostatnio korale ruszyły) 

A może by tak zmienić i zobaczyć po miesiącu?

20201015_125655-01.jpeg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium :)

Jak się mają korale od J.Morskiej, wszystkie przetrwały?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.