Skocz do zawartości
Tester

425L - Tester wraca do gry :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden po kilkutygodniowym grymaszenie się poddał. Reszta w większości super. Tylko echinaty nie rosna. Praktycznie w ogóle nie urosły ale ładnie polipują


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pod hqi będzie lepiej rosło ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się .. z tym że spodziewam się też  sraczkowatego koloru, a 2* 250 w to już sporo żeby doświetlać np niebieskim orphekiem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale na pewno doceniają.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tester napisał:

I jeszcze zbliżenia kilku korali

20201018_210730-01-01.jpeg

20201018_210826-01.jpeg

 

 

Nabieram większej ochoty na dołożenie LEDów.

Czym robisz fotki?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Tester napisał:

Tak mi się ostatnio KH ustabilizowało:

Podpowiedz mi, jak Ty uważasz, mierzę u siebie Hanką kH, obecnie co dwa dni, mniej więcej o jednej porze - po południu. Hanna pokazuje mi niezmiennie od kilku dni po starcie reaktora, do chwili obecnej 8,7 stopnia (ta wartość jest akceptowalna przez mój zbiornik). Hanna sprawdzona na płynie referencyjnym AF. Przy awarii elektrody w reaktorze (chinka) też kH się zmieniło na jeden dzień - więc urządzenie działa, nie pokazuje stale jednego wyniku :)

Czy mam rozumieć że u mnie wahania są poniżej 0,1 stopnia, czy coś nie halo z pomiarami? Testy kropelkowe podają wynik w okolicach hanki - ciężko utrafić kiedy kolor się zmienia, a kiedy tylko rozcieńcza...

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, katani napisał:

Nabieram większej ochoty na dołożenie LEDów.

Czym robisz fotki?

Samsungiem S10+, ale uczciwie przyznaje że ta niebieska poświata (np na pierwszej fotce)  wychodzi tylko na fotkach. W rzeczywistości wygląda trochę inaczej - ale wcale nie źle. Po prostu telefon inaczej widzi kolor RB.

9 minut temu, dale napisał:

Podpowiedz mi, jak Ty uważasz, mierzę u siebie Hanką kH, obecnie co dwa dni, mniej więcej o jednej porze - po południu. Hanna pokazuje mi niezmiennie od kilku dni po starcie reaktora, do chwili obecnej 8,7 stopnia (ta wartość jest akceptowalna przez mój zbiornik). Hanna sprawdzona na płynie referencyjnym AF. Przy awarii elektrody w reaktorze (chinka) też kH się zmieniło na jeden dzień - więc urządzenie działa, nie pokazuje stale jednego wyniku :)

Czy mam rozumieć że u mnie wahania są poniżej 0,1 stopnia, czy coś nie halo z pomiarami? Testy kropelkowe podają wynik w okolicach hanki - ciężko utrafić kiedy kolor się zmienia, a kiedy tylko rozcieńcza...

 

Czemu Cię to martwi?

Z tego co piszesz to wszystko jest ok skoro Hanka reaguje na zmiany KH. Ja zresztą bardzo ufam Hance jeśli chodzi o KH. Zrób eksperyment i na jeden dzień zmień intensywność światła. Zobaczysz reakcje.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, Tester napisał:

Samsungiem S10+, ale uczciwie przyznaje że ta niebieska poświata (np na pierwszej fotce)  wychodzi tylko na fotkach. W rzeczywistości wygląda trochę inaczej - ale wcale nie źle. Po prostu telefon inaczej widzi kolor RB.

Kolejna osoba która to rozumie :P inni by powiedzieli że photoshop heh najważniejsze że kolor koralowca jest taki jak w rzeczywistości. 

Jeżeli chodzi o kolory ledów kontra hqi no to coś za coś, albo bajkowe kolory albo fajne przyrosty ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio u gościa co handluje zoa . Pokazał mi on koral jak go zobaczyłem az usiadłem na podłodze :) . Pięknie by u ciebie wyglądał galaxea fascicularis bicolor . Trochę sie boje wsiąść go do siebie ale kolory ma niesamowite . Gość chce go ofragować i sprzedawać 

B9B9C2B2-EE82-4012-A24F-1A7F1ACB5EF3.jpeg

Gdybys był zainteresowany mogę to jakoś ogarnąć i wysłać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest ładny to nie ten co ty masz 

3 minuty temu, =Fresz= napisał:

Czy ja wiem czy ładny :P i do tego parzy swoimi bardzo długimi mackami wszystko do okoła ;) 

Galaxea_fascicularis_1.jpg

 

48D72A81-8E8D-47EC-9B54-38EF7DF7A94D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To znowu kwestia światła i oczywiście odmiany ;) mimo wszystko koralowiec którego trzeba trzymać z dala od innych koralowców. Są ładniejsze koralowce :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do urody ciężko dyskutować jednemu to sie podoba drugiemu co innego . Dawno jednak nie widziałem tak ostrych i wyraźnych kolorów . Koleś ma go w akwarium tak gęsto zarośniętym od korali ze ryby nie maja gdzie pływać i nie widziałem by parzył inne z boku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tester napisał:

Samsungiem S10+, ale uczciwie przyznaje że ta niebieska poświata (np na pierwszej fotce)  wychodzi tylko na fotkach. W rzeczywistości wygląda trochę inaczej - ale wcale nie źle. Po prostu telefon inaczej widzi kolor RB.

To wszystko prawda. Tyle tylko, że wiem jak korale zabieram z CoralHouse i jak wyglądają tam pod LED, i jak przynoszę je do domu i wkładam pod T5.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

To wszystko prawda. Tyle tylko, że wiem jak korale zabieram z CoralHouse i jak wyglądają tam pod LED, i jak przynoszę je do domu i wkładam pod T5.

Michał dołóż chińskie bar-y, takie jak ja mam, albo mniej budżetowo - bar-y Orphek.  Moje chinki fajnie podbijają fluo a wieczorem po zgaśnięciu T5 to już Awatar.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tester napisał:

Samsungiem S10+, ale uczciwie przyznaje że ta niebieska poświata (np na pierwszej fotce)  wychodzi tylko na fotkach. W rzeczywistości wygląda trochę inaczej - ale wcale nie źle. Po prostu telefon inaczej widzi kolor RB.

Zobacz czy w apce aparatu masz opcję ustawienia rodzajów zdjęć "PRO" - u mnie właśnie ta funkcja sprawia że na zdjęciach akwarium wygląda dokłądnie jak gołym okiem :)

Dzięki za radę z natężeniem światła - sprawdzę tylko po to żeby zobaczyć jaka będzie reakcja. Stałe kH nie martwi mnie, to bardziej niedowierzanie że po takim czasie wzrostów i spadków ustabilizowało się :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy dobrze zrozumiałem że maxsoect dawał za mało światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, światła Maxspect daje dość i do tego w bardzo ładnym kolorze. Chodziło bardziej o to, że lampa ze względu na moje ustawienie skały nie pokrywa całej powierzchni akwarium. 

Jako że mam "balkony" ze skał to jedną lampą nie dało się doświetlić cienia pod tymi nawisami sklanymi. A dwie się fizycznie nie mieściły. Jakbym miał inne ustawienie skały - bardziej równomierne - to lampę zatrzymałbym na 100%


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy jesteś zadowolony z tego zestawu Red Sea ? Zdał egzamin ? Czy szafka jest wytrzymała ? Można spać spokojnie że szafka się nie złoży jak domino ? Pytam bo poważnie biorę pod uwagę zakup tego Red Sea reefer 525 XL na wakacje. Czy masz wystarczająco miejsca w sumpie np. Na reaktor z pelletami ? Czy szafkę trzeba montować samemu ? Wiem że mógłbym zlecić taniej wykonanie osobno akwarium i sumpa ale zależy mi właśnie  na estetycznie wykonanej całości bez późniejszych zabaw z szukaniem odpowiednich materiałów na zabudowę szafki. w skrócie czy warto i czy kupił byś ponownie ?

Edytowane przez Steron (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka jest solida. Rzekłbym bardzo solidna. Zestaw dostajesz jako flatpack więc trzeba skręcać samemu. Płyty są zrobione z litego drewna a nie z płyty meblowej.

Ja mam bardzo dużo miejsca w szafce bo nie mam tam sumpa ;)

Sump RS jest dość specyficzny. Przy niewielkich przeróbkach - trzeba wyciąć jedna szybę, dostajesz sporo miejsca. Odpieniacza i filtr peletkowy się na pewno zmieszczą.

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tester napisał:

Jakoś leci...

20210307_202028-01.jpeg

Pod chromisami duży chromis ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.