Skocz do zawartości
Tester

425L - Tester wraca do gry :)

Rekomendowane odpowiedzi

Młodego daj do komory pompy. Mniej mu zaszkodzi niż rodzice. Skoro nie przyjmuje nic innego niż pokarm naturalny to w ostatniej komorze sumpa powinien dać sobie radę. U mnie pterapogony żyły tam dość długo.
Jeśli dasz do głównego baniaka to raczej w szybkim tempie dorosłe pterapogony zakończą jego żywot tak w każdym razie było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, chwialek napisał:

Młodego daj do komory pompy. Mniej mu zaszkodzi niż rodzice. Skoro nie przyjmuje nic innego niż pokarm naturalny to w ostatniej komorze sumpa powinien dać sobie radę. U mnie pterapogony żyły tam dość długo.
Jeśli dasz do głównego baniaka to raczej w szybkim tempie dorosłe pterapogony zakończą jego żywot tak w każdym razie było u mnie.

Witram

Nie rozumiem , przecież z komory pompy to moment i będzie w głównym.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i jego pobratyńcy udowodnili iż da się tam bezpiecznie przeżyć... Być może dlatego iż u mnie na pompie leży warstwa siporaxu. link do zdjęcia
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kominie się odchował kiedyś jeden. Dobra miejscówka, żarcie samo tam wpada i miał co wcinać.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój tafił docelowo do @QsQ więc to jego by się trzeba zapytać. U mnie nie otrzymywały dodatkowego pokarmu to co wpadło do komory to się zjadło. Takie perpetum mobile - samo żyje samo je i samo dorasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem dwie sztuki  -niestety tylko 1 dorosly i to ten mniejszy dotrwał i plywa u mnie w pracy Ps. szuka kolegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam zbiornik? To juz dwa miesiace od ostatniego posta.

Czy moglbys prosze opisac sposob polaczenia 2 rur z przelewu w jedna 40mm, ktora idzie do sumpa?

 


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jestem ;) Tyle że rzadko tu zagladam.

Akwarium coraz ładniejsze... W każdym razie dla mnie ;)

 

20200305_142349-01.jpeg

20200305_140122-01.jpeg

W dniu 1.12.2019 o 06:06, amebcia napisał:

Czy moglbys prosze opisac sposob polaczenia 2 rur z przelewu w jedna 40mm, ktora idzie do sumpa?

Odpuściłem ten temat bo strasznie siorbalo. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zakwit? Mnie dzisiaj dopadł. Rano byłem w szoku, po tylu miesiącach kryształowej wody. A najgorsze jest to, że do wtorku nie będzie mnie w domu. Mam nadzieję że jak wrócę to już się oczyści.

W dniu 8.10.2019 o 19:53, Tester napisał:

i wyrósł na dorosłego?

 

Teraz dopiero zobaczyłem pytanie. A wyrósł sobie do dorosłego.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Doryrhamphus dactyliophorus  są reef Safe ? przymierzam się powoli do tego stworka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zakwitów nie mam i nie miałem. Po prostu wlałem dwa litry fitoplanktonu ;)

Iglicznie są Reef safe, ale bardzo kapryśne co do jedzenia. Powinny mieć dedykowany zbiornik. Są natomiast bardzo przyjacielskie. Nauczyły się jeść z rurki i się nie boją niczego.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Tester napisał:

Nie. Zakwitów nie mam i nie miałem. Po prostu wlałem dwa litry fitoplanktonu ;)

Jak wygląda teraz No3 i Po4 ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Po prostu wlałem dwa litry fitoplanktonu [emoji6]
 



W jakim celu aż 2L ?
Czy to walka z Amphidinium ?
Mam ta samą odmianę dino...
Było tego bardzo dużo... Po 3 miesiacach zaczelo pojawiać sie cyjano i praktycznie do zera wyparło owe dino. Obecnie mam sporo cyjano.
Dziwna rzecz... Dino było tylko na zwirku a skała czysta, cyjano mam tylko na skale a zwirek czysty...

Sorki za of top
Pozdrawiam i powodzenia

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, =Fresz= napisał:

Jak wygląda teraz No3 i Po4 ? ;) 

Azotany <0.2 i podbijam

Fosforany 0.1

Cyjano mam tylko w refugium

16 minut temu, Luk napisał:

W jakim celu aż 2L ?

Czy to walka z Amphidinium ?
Mam ta samą odmianę dino...
Było tego bardzo dużo... Po 3 miesiacach zaczelo pojawiać sie cyjano i praktycznie do zera wyparło owe dino. 

 

 

Miałem już dość stare fito które zaczynało żółknąć. Zreszta dość często tak robię, choć z reguły mniej niż 2L. Jak daje fito to to zawsze mam wyłączony odpieniacz bo ten bardzo szybko klaruje wodę. Na zdjęciu po paru godzinach od wlania.

Dino nie mam jeśli nie liczyć plamy na piasku.

20200305_154735-01-01.jpeg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądało tak

Samo dino oraz dino wraz z cyjano

 

 

 

Screenshot_20200307-001605_crop_94.png

Screenshot_20200307-001458_crop_58.png

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz że to Amphidinium?

Nie mówię że nie, bo zdjęcie niewyraźne, a ty pewnie widziałeś to w ruchu, ale ja bym podejrzewał również prorocentrum.

Z tym że Prorocentrum i Amphidinium mają odmienne postacie.

Napisz więcej jak to u Ciebie wygląda.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sarco ;). Na wylocie bo zmieniam koncepcje akwarium

Wyrósł z takiego małego piździka wielkości 5zl


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu uważasz że to Amphidinium?
Nie mówię że nie, bo zdjęcie niewyraźne, a ty pewnie widziałeś to w ruchu, ale ja bym podejrzewał również prorocentrum.
Z tym że Prorocentrum i Amphidinium mają odmienne postacie.
Napisz więcej jak to u Ciebie wygląda.
Nie potrafiłem znaleźć i nazwać mojego Dino, przypadkiem wpisałem w goglach użytej prze Ciebie kilka postow wyżej nazwy Amphidinium i to było to. Natomiast pod nazwą prorocentrum wyskakują rowniez osobniki o zaostrzonym boku, coś na styl liścia, u mnie takowych nie zaobserwowałem, u mnie były tylko takie jak na pierwszej fotce, moge dodać ze kształtem przypominały bardzo hokejowy krążek troszke jajowaty jak to widać na foto, no i sie oczywiscie poruszały.

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaostrzone to może Ostreopsis? Ten gatunek odpowiada właśnie za te charakterystyczne nici z bąblami


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2020 o 00:17, Tester napisał:

Cyjano mam tylko w refugium

Własnie czasem mi się też pojawia :D i myślę czy z tym jakoś ambitniej walczyć czy zostawić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie przeszkadza to po co ruszać.

Skoro nie ma w akwarium to znaczy że tam warunki są nieodpowiednie a i tak w 100% tego nie wybijesz


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tester napisał:

Jak Ci nie przeszkadza to po co ruszać.

Skoro nie ma w akwarium to znaczy że tam warunki są nieodpowiednie a i tak w 100% tego nie wybijesz

Znalazłem w sumie przyczyne :) troche sporo krzemianów było ( ro nie wymieniane od sierpnia ) po wymianie zaczyna się cofać samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już walczę z cyjano od 4 tygodni, cuduje,  kombinuje i nic :(

jest jakiś specu co mógłby w jakiś sposób mnie naprowadzić ?


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.