Skocz do zawartości
Guban88ok3m

35x35x35 Mini Rafka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomału dobiega czas startu mojej kostki. Część już jest pozostała część zamówiona wysłana lada chwila będzie na miejscu. Temat już zakładam bo będę miał kilka pytań już przed startem ale teraz trochę o sprzęcie. 

AKWARIUM : 35x35x35

ŚWIATŁO : LED Piko nano Cree 30W

FILTRACJA: FZN3 w nim wata + MicroBacter Lattice

CYRKULACJA: JVP110

SÓL: AF Probiotic reef Salt

BAKTERIE : Bio S , specjal blend  

SKAŁA : Sucha 5kg 

TESTY: NO3 , PO4 

WODA : RO DI 100 % świeża 

PIACH: blue treasurce coral 5 kg ( pewnie mniej włożę  czekam aż przyjdzie paczka ) 

Teraz pytanie odnośnie skały czy mogę odrazu do akwarium zalać zasolić bakterie i start ? I czy może pochodzić bez lampy z tydzień dwa jak zacznie dojrzewać bo czekam do 5 marca ma być 

 

IMG_20190215_145458~2.jpg

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala odrazu do kostki. Jest sucha,  martwa potrzeba czasu by ją zasiedlic np.  bakteriami itd.Nie wiem czy sól probiotyczna na start nie. będzie za bogata.  Nic nie skorzysta na jej właściwościach  a może wywołać dużo glonów.  Osobiście wystartowałbym na jakiejś "słabszej" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pomyliłem się miałem zamówić af reef Salt a wybrałem ta była w promocji za 120 a reef Salt normalnie niecałe 120 więc po kieszeni nie odczułem różnicy z drugiej strony odrazu miałem na docelowej startować więc przez mój błąd może wejde w metodę probiotyczna zobaczę za kilka miesięcy jak dojrzeje jakie będą parametry. Dziś dostałem wiadomość że paczki wysłane z piaskiem skala i bakteriami także już mnie " trzęsie ".

 

 

A co z lampą ? Start bez dajmy na to tydzień dwa chyba nic nie zmieni co ?

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Guban88ok3m napisał:

No pomyliłem się miałem zamówić af reef Salt a wybrałem ta była w promocji za 120 a reef Salt normalnie niecałe 120 więc po kieszeni nie odczułem różnicy z drugiej strony odrazu miałem na docelowej startować więc przez mój błąd może wejde w metodę probiotyczna zobaczę za kilka miesięcy jak dojrzeje jakie będą parametry. Dziś dostałem wiadomość że paczki wysłane z piaskiem skala i bakteriami także już mnie " trzęsie ".

 

 

A co z lampą ? Start bez dajmy na to tydzień dwa chyba nic nie zmieni co ?

Z tego co się orientuję i czytałem o metodzie probiotycznej AF to trzeba zaopatrzyć się w dobry odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dlatego teraz będzie dojrzewać w soli już docelowej a odpieniacz z początkiem stosowania jeśli do tego dojdzie się zakupi. Gdyby coś się zmieniło można przejść na reef Salt. Teraz to dojrzewanie a mam suchy piach sucha skala 100 % wody świeżej także potrwa to trochę ale jestem na to przygotowany.

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest lampka wszytsko już mam dziś odbieram zaworki do osmozy i jutro robię wodę i zalewem . Lampka fajna jak za 200 zł z apliexpres ( ta sama w pl 350) może szału nie zrobi na wyjadaczach ale jak początek dla mnie ok. Ma 10 stopniowe zmniejszanie natężenia światła ( tzn 10 kliknięcie na guzik wyłączy kanał) podzielona na dwa kanały i białego ciut za dużo ale fajnie że chociaż można skręcać kanały osobno . 

IMG_20190220_143942~4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1feb773980b6.jpg

 

póki co plukanko skały ale już w akwarium bo mam przyklejone dwa kawałki skałki do dna (tej co wypływała) na silikon i trzyma więc pasuje w poniedziałek ja lekko wyszczotkuje nowa woda i działamy dalej 

 

Nie wiem jak Robić orginalna rozdzielczoac na forum jak się kliknie jest ładne na stronie a tu taka miniatura mi wyskakuje zdjęcie ma 4mb 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie dałeś 40x40, żeby było dopasowane do szafki.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło będzie czarne , a co do samego akwarium no chciałem coś małego na poczatek ccos co da radę z tą lampa co mam (27w) ale w sumie teraz trochę żałuję no już teraz musi być ale w przyszłości pewnie postawie większą kostkę a z tego pewnie zrobię sumpa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane teraz dojrzewanie dlugiieeee bo sucha skala piach 100% świeża solanka. Tło jest czarne ale taki efekt daje mleko w akwarium i światło niebieskie a zdjecia robione telefonem . Teraz pytanie jak długo swiecic światłem ?

IMG_20190313_084519~2.jpg

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ab24689b8ed2.jpg

12 dzień :

zasolenie 1.026

NO2 :0.2 (test 20)

NO 3: 10 (test 100)

PO 4: 0,25-0,5 

rozumiem że testy NO 2 i 3 podaje się wyniki dzielone przez 10 , kiedyś miałem JBL było inaczej na nich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry z dziś po 21 dniach 

NO2 -0 

NO3 - 0.2-0.5

Reszta jutro plus ponowne pomiary dla pewności testy saliferta .

IMG_20190404_215303~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje dziś mija 3 tygodnie jak je mam a był jeden polip na początku nie licząc tego dolnego za chwilę będą 4 już zaczynają wychodzić te dwa z lewej a woda

PO4 0

No 3 0 

A miękkie jakoś sobie żyją niebawem dojdą ryby 

IMG_20190421_171302~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[56 dzień ]

W akwa zaliczyłem pierwsze straty. Padła krewetka ale chyba moj błąd podnosiłem kh soda i przesadziłem o kilka stopni w dobę :banghead ale nauka nie poszła w las teraz daje dużo mniej i jest ok . Krewetka będzie jeszcze a na dzień dzisiejszy w akwarium:

Parka błazenków 

2 ślimaki turbo 

Sinularia dura 

Clavularia fluo 

Zoa ( też jakieś fluo )

Discosoma 

Rhodsctis fluo 

Euphylia cristata ( jeśli się mylę proszę o poprawkę )

Jutro dojadą dwie acany i tak już chyba będę wybierał tylko coś z lps i chciałbym spróbować coś z sps.

Parametry na dziś

Zasolenie : 1.025

kH: 9.3

Mg : 1310

Ca : 390

NO2 : 0 ( kilka dni temu skoczyło po dodaniu błaznów ale już ok)

NO3 : 10 ( dziś pierwsza podmiana pewnie jutro będzie mniej ) 

PO4 0-0.03

 

IMG_20190501_111917~2.jpg

Dzieli się 

IMG_20190507_144009~2.jpg

IMG_20190506_084500~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema . Dawno mnie nie było :) akwarium skończyło 4 miesiące było kilka przygód strat niestety ale myślę że jak na lajka morskiego nie jest najgorzej . Starty to krewetka czyszcząca ( zbyt mocne odrazu podbicie kh albo brak papu bo był zbiornik bez ryb nie karmiłem wtedy ) no i 2 acany które całkiem zbielały :angry: macie pomysł co mogło się stać w razie czego mogę wrzucić fotkę . Na dzień dzisiejszy od początku stosuje sól af probiotyczna wiem wiem za bogata ale sam się pomyliłem przy zamówieniu no i już akwa na niej idzie . Z ważnych jeszcze wyjąłem wkład na fosforany z af z kaskady mam sam wegiel i takjakby korale poczuły trochę po4 i lepiej się pompowały tak może być ? Teraz muszę pilnować by za mocno nie poszło . Były też sinice ale już odeszły .

IMG_20190717_085926.jpg

Wiem wiem że może na sps za wcześniej ale chyba nie wygląda źle  tym bardziej że to jest Szczepka wykonana i przyjęta u mnie w akwarium

IMG_20190717_092211.jpg

IMG_20190717_085719.jpg

IMG_20190717_092250.jpg

IMG_20190717_092359.jpg

 

IMG_20190717_090015.jpg

IMG_20190717_090136.jpg

IMG_20190717_092447.jpg

IMG_20190717_090503.jpg

IMG_20190717_090616.jpg

I calosc jesczze nie estetyczna ale jak się dołoży korali porośnie będzie git. Jak na 4 miechy myślę że nie jest źle 

IMG_20190717_090740.jpg

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę i co dało się?:clapping

Piękna kostka wyrasta.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

No proszę i co dało się?:clapping

Piękna kostka wyrasta.

Tak jest dużo sama mi pomogłaś  także trochę Twojego sukcesu w niej jest. Jedyny problem to te acany ale teraz już są nie wyrzuce porostu albo wróca albo nie ale jesli sie pompuja tzn ze żyją hehe. Teraz już nie mam soczewek nie palę tak mocno może kupię nową szczepkę acany  na pròbę.

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.