Skocz do zawartości
Niko235

Zerowe azotany NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z zerowymi azotanami przynajmniej na testach saliferta tak pokazuję 0 ale fosforany są duże bo oscylują między 0.1-0.25 salifert. Daje AF pro bio S wraz z NP pro, oraz całą serię suplementów AF w połowie zalecanej dawki. Korale rosną dobrze jak narazie ale glony spaghetti w sumpie marnieją. Zastanawiam się teraz co zrobić czy podnieść no3 azotanem sodu NaNO3 aby fosforany mogły zlecieć ,dać rowe, czy zastosować microbe lift phosphate remower? Zwiększone karmienie nic nie zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnies NO3,a lanie chlorku lantanu do akwarium, bym se darował.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko stosuje jaką kolwiek chemie, ale teraz chyba będę musiał. Również jestem za  podniesieniem no3,chlorek był u mnie na ostatnim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw na kilka dni pro bio S i zobacz, czy NO3 się podniesie. Jak się podniesie to znowu włącz podawanie bakterii i tak w koło. W moim akwarium takie działanie przyniosło zamierzony efekt. Jak chcesz podawać  lift phosphate, to najlepiej do skarpety w sposób kropelkowy. Skarpeta wyłapie pył po związaniu fosforu przez latan. Ja podaje phosphate ex colombo bezpośrednio do odpieniacza.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Odstaw na kilka dni pro bio S i zobacz, czy NO3 się podniesie

Też się nad tym zastanawiałem, i z 2 kropli zacząłem dziś dawać po 1 kropi, ponieważ zastanawiałem się czy jak przestanę podawać  bakterię to przerwę jakieś tam procesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Niko235 napisał:

Też się nad tym zastanawiałem, i z 2 kropli zacząłem dziś dawać po 1 kropi, ponieważ zastanawiałem się czy jak przestanę podawać  bakterię to przerwę jakieś tam procesy.

Przerwać pewnie nie przerwą, a zmniejszą swoją ilość, co powinno pozwolić na podniesienie się NO3. Jak nie mają co konsumować to po co podawać i tak się nie mnożą. Jak brakuje NO3 to nie będą pochłaniać PO4 i na odwrót. Jak pisałem w poprzedni poście, ja jak widzę, że spada NO3, a staram się je utrzymywać od 0,25 do 05, to zaprzestaje podawania bakterii na kilka dni. Jak pojawi się NO3 to znów rozpoczynam podawanie, co skutkuje konsumpcją PO4. Możesz zmniejszyć ilość i zobaczyć, czy to przyniesie skutek.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem że jedno bez drugiego nie będzie działać i odwrotnie. Od dwóch tygodni mam taki stan no3 na 0 zawsze coś tam było raz więcej raz mniej ale było a tu nagle 0, po koralach tego narazie nie widać tylko po glonach się zorientowałem bo zmniejszyły swoją objętość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po koralach szybko nie zobaczysz, bo determinujący jest fosfor.  Korale, a raczej bruzdnice lepiej znoszą brak azotu niż fosforu. Bardzo ciekawe opracowanie w tej sprawie, trochę zmieniające punk widzenia na składniki odżywcze. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0025326X17301601


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem muszę podnieść no3 ale  pojawił się problem, rozrobiłem NaNO3 według proporcji opisanych na tym forum 137g na 1l i chciałem sprawdzić rozrobiony roztwór testem saliferta ale pokazuje mi cały czas 0 i teraz nie wiem czy coś źle rozrobiłem czy test do du....niby ważny do 2020r. Jest jakiś sposób aby sprawdzić ten test, może jakaś inna woda niż z akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna kranowka tez przeciez zawiera no3

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że test do du...y, a ja myślałem że mam 0 azotany, dobrze że nie zacząłem lać NaNO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.