Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

byłem dziś w akwarystycznym po skale sprzedawca powiedział mi ze maja tylko suchą AF kupiłem ją ale teraz mam lekkie obawy czy nie zostałem oszukany 

skała jak się ja powącha to zajeżdza tak jak by gipsem lub betonem i w niektórych miejscach brudzi  na biało

poniżej fotka skały

d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na niej postawione akwarium . Wygląda kijowo póżniej tez d*py nie urywa . Gdyby dało się to zmienić nigdy więcej bym jej nie kupił . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałam te skałę 3 lata temu w Aquario w Katowicach, kiedy stawiałam 360l. Mieli w tym samym czasie też Marco rocks i inna naturalna wysuszoną skale. Każdą sobie oglądałam, ważyłam w dłoni i wąchalam. Af wyglądała jak beton, była ciężka jak beton i "woniała" jak beton. Druga opcja, oczyszczona żywa była duzo lżejsza, jednak pachnąca nieciekawie, tak stęchło morsko. Były na niej resztki organiki i one dawały jakiś taki nieciekawy aromat i zapowiedź problemów, kiedy ta reszta organiki zacznie po czasie się rozkładać w wodzie i karmić plagi. Marco wypadła dla mnie najlepiej. Czysciutka, bez zapachu, waga może ciut-ciut większa, niż tej niby oczyszczonej niedawno zywej.

Ale af w porównaniu do tych dwóch wypadł dla mnie tragicznie. Najwyższa cena za kilogram, brzydki, bardzo ciężki, drogi szary beton. Jedyne, co bylo fajne, to widzialam kilka ciekawych, talerzowych elementow. Ale tyle kasy dac za beton...  ja nie wiem, moze sie nie znam, może to nie jest zwykły beton, tylko prawdziwy cymes wśród betonów, jednak mnie zupełnie wtedy nie urzekł. Zexsztucznych skał o wiele fajniejsze są dla mnie konstrukcje  z ceramiki. 

Z tego, co piszesz to widzę, że przez te 3 lata wiele się nie zmieniło w kwestii skały Af... Nadal wygląda jak beton i śmierdzi betonem.

Ja wtedy zdecydowałam się ostatecznie na Marco i uważam ją za najlepszą sucha skałę. Widzę, że teraz kilka osób jej szuka, ale nigdzie jej nue ma w ofercie. Szkoda. 

 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, pawel23 napisał:

powiedział mi ze maja tylko suchą AF

d.jpg

to nie jest "sucha" czyli naturalna skała a ... sztuczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, silvia napisał:

to nie jest "sucha" czyli naturalna skała a ... sztuczna

Ja tego produktu nie potrafilam 3 lata temu odebrac, jak sztuczną skałę... Po prostu beton. Ukształtowany w jakieś tam czasem ładne talerze czy inne bryły, ale beton. Nie przypominało mi to skały. 

Także autorze, nie zostales oszukany przez sklep akwarystyczny. Ta "skala" to tylko zastygłe, betonowe elementy.  Zwykle, czy niezwykle, nie znam technologii ich produkcji, ale mnie się to kojarzy tylko że słowem beton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nik@ napisał:

Ja wtedy zdecydowałam się ostatecznie na Marco i uważam ją za najlepszą sucha skałę. Widzę, że teraz kilka osób jej szuka, ale nigdzie jej nue ma w ofercie. Szkoda.

https://zookoi.pl/skaly/1331-sucha-skala-marco-rocks.html

ta skała af wygląda mało ciekawie nawet na zdjęciach nie skusiłbym się

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem na tej skale moja pierwszą 40-stę.I potwierdzę to co piszą wcześniej koledzy i koleżanki, skała ciężka i droga,tak więc stosunek ceny do masy bardzo niekorzystny,dość że sporo zapłacisz to masz mało skały.Tak jak pisze Marek,jest to skała syntetyczna a nie sucha.Co do zalet i wad odpalania na syntetyku akwarium to masz sporo tematów.I tak na marginesie mi wciskali kit że po roku niczym się nie będzie różnic od żywej skały,uwierz mi wierutna bujda,dopiero gdy powiększyłem zbiornik na 200l i połączyłem  ją żywa skałą,po około 4 miesiącach bardziej zaczęła przypominać tą żywą skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odmiennią opinię , mój zbiornik sps-owy jest postawiony na pierwszej wersji skały i po ponad trzech latach nie mam z nią problemów , link do wątku  

Zbiornik zaczyna zarastać planuję wkrótce zmienić ją na wersję która jest znacznie lżejsza , jest bardzo chłonna co oznacza jej bardzo dobre właściwości filtracyjne  . 

Obecna skała jest porośnięta algami wapiennymi  i idę o zakład że wielu z Was by nie przypuściło że to właśnie ta skała . 

Koralowce zostały przełożone z poprzedniego zbiornika po dwóch tygodniach od zalania i były to koralowce bardzo wymagające  . 

Nie miałem problemu z żadnymi plagami , żadnych pasażerów na gapę  , nic  . 

Obecnie skała jest oparta na bardzo dobrym medium filtracyjnym , nie jest to żwir i beton  . 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, egon24 napisał:

Mam odmiennią opinię , mój zbiornik sps-owy jest postawiony na pierwszej wersji skały i po ponad trzech latach nie mam z nią problemów , link do wątku  

Zbiornik zaczyna zarastać planuję wkrótce zmienić ją na wersję która jest znacznie lżejsza , jest bardzo chłonna co oznacza jej bardzo dobre właściwości filtracyjne  . 

Obecna skała jest porośnięta algami wapiennymi  i idę o zakład że wielu z Was by nie przypuściło że to właśnie ta skała . 

Koralowce zostały przełożone z poprzedniego zbiornika po dwóch tygodniach od zalania i były to koralowce bardzo wymagające  . 

Nie miałem problemu z żadnymi plagami , żadnych pasażerów na gapę  , nic  .  

Obecnie skała jest oparta na bardzo dobrym medium filtracyjnym , nie jest to żwir i beton  . 

Po pierwsze nikt nie twierdzi że tak skała coś oddaje do wody,jest to dobrej jakości skała syntetyczna,a co do rozróżnienia w wyglądzie to sorry ale byłem i w AF jak mieli siedzibę w Tęgoborzy i teraz w Brzesku,i trzeba być ślepym aby nie zauważyć różnicy,ewidentnie widać przy syntetyku "rękę ludzką". Po drugie skoro na rynku są inne skały tańsze,lżejsze i równie dobre to po co przepłacać.I po trzecie,sorry nie obraź się,ale jesteś przedstawicielem AF i można mieć podejrzenia że twoja opinia nie jest obiektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 10kg tej skały z okazji urodzin AF. Karton skały niby nowej wersji (nie biała a taka lekko pomaranczowo-szaro-rozowa. Teraz moczy się w wodzie z podmianki. 10kg skały w około 30L po tygodniu podbiło kh z 7,8 na 9. PO4 i no3 bez zmian. Mam porównanie do droższej Rrr i nie wypada gorzej pod względem wagi/zapachu/ struktury. W kartonie trafiło mi się kilka płyt, oraz kilka brył. Skała po opłukaniu w rodi nie pyli. Za kilka tygodni jak wstępnie dojrzeje, to będzie klejenie i jeszcze kilkanaście dni na moczenie, jak trafi do zbiornika to będę mógł powiedzieć coś więcej. Kolega na tą skałę wymieniał starą w zbiorniku który serwisuje i wszystko odbyło się bez problemów. Cena to jest coś co można pominąć przy ocenie, ponieważ każdy sobie przeliczy za co i ile jest w stanie zapłacić. Faktem jest, że mało jest opinii o tym produkcie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, egon24 napisał:

Obecnie skała jest oparta na bardzo dobrym medium filtracyjnym , nie jest to żwir i beton

Pytanie czy wielką tajemnicą jest z czego jest zrobiona ?  Bo faktycznie wygląda jak zwykły cement portlandzki ze żwirem koralowym. Niestety jeśli faktycznie jest dużo cięższa niż inne "syntetyki" (a takie opinie się pojawiają) to nie wypada zachęcająco. Stoję przed wyborem skały do nowego projektu i niestety ale poza marketingiem niewiele się da wyczytać na temat tego produktu :/


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDR skała ta na pewno jest lżejsza niż Real reef rock. Kupowałem 10kg i jednej i drugiej. Widzę jaka jest różnica na korzyść skały AF. Jeśli miałbym zgadywać to bardziej przypomina mi life biofil niż żwir koralowy. Chcesz to wysiij mi na PW maila to wyślę Ci zdjęcia z bliska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dadario napisał:

@VDR skała ta na pewno jest lżejsza niż Real reef rock. Kupowałem 10kg i jednej i drugiej. Widzę jaka jest różnica na korzyść skały AF. Jeśli miałbym zgadywać to bardziej przypomina mi life biofil niż żwir koralowy. Chcesz to wysiij mi na PW maila to wyślę Ci zdjęcia z bliska. 

ja bym chętnie zobaczył przekrój tej skały jak możesz mały kawałek

 

W dniu 19.02.2019 o 11:48, egon24 napisał:

Obecnie skała jest oparta na bardzo dobrym medium filtracyjnym , nie jest to żwir i beton  . 

 skoro stonefiks to cement portlandzki to tu bym stawiał na biały cement z jakimś wypełniaczem skały nie mam wiec musiał bym zgadywać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgar podaj maila na priv... Vdr był zadowolony ze zdjęć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skała jest poklejona z life bio fila - jeśli chodzi o wagę to w tej wersji jest moim zdaniem bardzo lekka i zakładałem dużo większą jej ilość do zbiornika niż wyszło mi po poukładaniu w sklepie tego co chciałem i zważeniu. Tak czy inaczej ja jestem z niej zadowolony - natomiast co się tak niektórzy burzycie ludzie... każdy stawia zbiornik na czym chce bo to są jego pieniądze i zbiornik... to nie chodzi o zbawienie świata tylko opinię osób które tą skałę mają czy są zadowolone czy nie a nie ogólny hejt ludzi którzy coś sądzą bo mają inaczej - takie jest oczywiście "moje prywatne" zdanie i opinia na ten temat! :)

PS. ta skała na pewno nie ma nic wspólnego z tą, która była wypuszczona kilka lat temu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każda opinia negatywna to jest od razu hejt? Ja akurat nie jestem dyplomowanym hejterem.  Grzecznie wyrazilam swoją szczera opinie zaznaczając, że skale oglądałam w sklepie 3 lata temu. Nie miałam wiedzy, że zmieniła się technologia produkcji tej skały i moją opinie można sobie do archiwum włożyć. Skoro się okazało, że to jest już inny produkt, to proszę mojego wczesnirjszego posta zapomnieć. Nowej wersji skały nie widziałam, nie macałam, nie mam zdania.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika sorry, nie miałem nic personalnie do Ciebie i Twojej wypowiedzi. To po prostu jest chyba trzeci wątek na temat tej skały ( jeden sam założyłem jeśli dobrze pamiętam ;) ) i zostałem w nim wręcz zlinczowany - a w zasadzie wszystkie problemy jakie wystąpiły w moim akwarium zostały sprowadzone do skały właśnie i nie szło w żaden inny sposób wytłumaczyć co i jak bo słyszałem tylko: skała jest do d... i koniec. Jak pytałem o opinie na jej temat to też mi się oberwało. 

To nie jest tak -  bo od tego jest forum żeby każdy mógł się wypowiedzieć - ale przyznasz że często w odpowiedziach idzie wyczuć że ktoś kogoś atakuje lub wyraża swoją opinię w sposób nie do końca odpowiadający oczekiwanią osoby pytającej - tylko żeby udowodnić swoją wyższość czy narzucić swoje zdanie. 

Tak jak piszę TO NIE DOTYCZY KONKRETNIE TWOJEJ WYPOWIEDZI - po prostu tak we mnie pękło bo przyszły czasy że wręcz obawiem się pytać o coś na forum bo wiem, że dla niektórych będzie to tylko pożywka i możliwość ewentualnego " dokopania" ;) 

To oczywiście są moje odczucia i możecie się z nimi nie zgadzać.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z dużym zainteresowaniem zdjęciami nowej skały jakie w ostatnim czasie trafiają na moją skrzynkę prywatną postanowiłem tutaj publicznie podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat tej skały.

Kupiłem karton 10kg w ramach promocji -20% z racji urodzin AF za pośrednictwem @CoralHouse. Karton z oznaczeniem na boku "M"( co chyba oznacza rozmiary skał w środku). 
Skała na pierwszy rzut oka jest ciekawa, trafiło mi się kilka płyt oraz kilka brył. Ogólnie na 10kg mam 8 kawałków(okruszki pomijam). 
Sama skała jest koloru (tutaj dziewczyny wybaczcie) blado-pastelowo-pomarańczowo-szaro-"czerwony". Zdjęcia skały w akwarium nie do końca oddają jak ona wygląda na żywo. 
Skała nie pyli jakoś specjalnie, powiedział bym, że standardowo po transporcie. Wystarczyło lekko opłukać w RODI i można było bez obaw zalewać solanką. Ja przed wymianą skały postanowiłem ją wstępnie "zaszczepić" przez moczenie jej w wodzie z podmianek z dodatkiem dodatkowych bakterii. 
Wstępnie skała została umieszczona w starym akwarium o wymiarach 50x40x40(da to Wam czytającym obraz jak duże są kawałki) oraz zalana 30L wody o kH 7,8 i po tygodniu kH wyniosło 9. Wynik testów na N i P nie zmienił się. Uznaję, że taki wynik przy sztucznej skale oraz przy stosunku wody do skały jest akceptowalny. Lekkie "zapylenie" wody zniknęło po 12h. Po tygodniu dolałem kolejne 20L, no i tak teraz będzie się to kisić przez miesiąc co tydzień podmieniając 20L. 
Na prośbę @VDR kawałek skały postanowiłem "rozebrać". Cięcie piłką i tarczą diamentową jest bez sensu. Pył zatyka pory tego materiału i zaczyna wyglądać jak lastriko. Z pomocą przyszedł młotek. 
Przy obserwacji przez lupę struktura wnętrza tej skały przypomina siatkę czy watę akwarystyczną ciasno upakowaną w otoczkę z "polewy cementowej" przy czym sama polewa nie jest szczelna jak również z zewnątrz nie jest gładka a pokryta czymś ala naturalne gąbki tylko twarde. 

Moja ocena i subiektywne odczucia. 
1. 10kg skały AF to objętościowo znacznie więcej niż 10kg Real Reef Rock. 
2. Na skale tej nie ma "dodatkowego życia" (RRR jest wstępnie moczona w wodzie morskiej więc przynajmniej mi trafiły się resztki w formie glonów itp. 
3. Skała ta nie zmienia drastycznie parametrów wody. 
4. Wydaje mi się, że struktura tej skały będzie dobrym złożem do osiedlania się bakterii i innych zwierząt w tym będzie łatwa do klejenia korali bo jest sporo szczelin i zagłębień. 
5. Dostępne kawałki mogą być fajną bazą do tworzenia ciekawych aranżacji (zwłaszcza modnych ostatnio balkoników pod SPSy).
6. Cena do oferowanej jakości jest moim zdaniem jak do tej pory na dobrym poziomie (nawet bez zniżki z racji promocji) z czasem zobaczymy, czy nie zmienię zdania. 

IMG_20190220_111454.jpg

IMG_20190220_111959.jpg

IMG_20190220_112015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę, weź kawałek skały zważ na sucho, zalej woda i zważ na mokro, różnica w wadze pokaże ile ta skała może wchłonąć wody(czyli jak bardzo jest porowata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ciut odbiegliśmy od tematu ?

kolega zamówił "suchą" a dostał sztuczną ... w dodatku zapaszek jest ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rmatysiak napisał:

mam prośbę, weź kawałek skały zważ na sucho, zalej woda i zważ na mokro, różnica w wadze pokaże ile ta skała może wchłonąć wody(czyli jak bardzo jest porowata)

Cała skała już od 2 tygodni jest w wodzie... Więc nie pomogę... Ale 10kg skały podwyższyło poziom wody w tym akwarium o około 8cm. Wiec wychodzi, że ma około 16 litrów objętości... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o taki test:
Może AF samo  zrobiło by taki test i pokazało wyniki ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.