Skocz do zawartości
DiatloV

Pierwsza solniczka 54l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum.

Moje pierwsze w życiu akwarium i od razu solniczka. Myślę że dam  radę

A więc tak.

- szkiełko 60x30x30

- kaskada fzn3, załadowana siporax + wata

- falownik JVP-110

- grzałka Aquael 75W

- Piasek Aqua Medic Bali Sand 0,5-1,2 mm 

- Skała Reef Rock z innego zbiornika

- woda czysta solanka.

- światło decolight Duo 1x10kk 1x20kk (do rozbudowy o jeszcze jeden tak moduł)

- korona samoróbka (sklejka/okleina)

Co myślicie o takim zestawieniu, czy może coś należało by wymienić, dodać ?

Zalane 22.02

 

 

 

tmp-cam-7640489615451950247.jpg

Edytowane przez DiatloV (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, ja nie inwestował bym w drugą taką lampę jak masz taki zamiar to lepiej rozejrzyj sie za czyms lepszym w podobnych pieniadzach co oswietli caly zbiornik lub moze jakas samorobka jak chce ci sie trochę pobawić. Miałem taką w 10cm krotszym akwarium i po czasie zamieniłem na samoróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy 24w będzie troszkę mało. Proste miękasy będą sie bujać. Kolega z forum  wykonuje super światełko. Dedykowane do konkretnego akwa. Podam nicka jak wyszperam;). Skałę ładnie ułożyłeś a piasku za dużo. Będziesz miał problem z jego czyszczeniem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pawellb napisał:

Dwa razy 24w będzie troszkę mało

2x24W na 50 litrów wody, przy wysokości 30 cm to za mało? No nie przesadzaj. Toż to prawie 1W/l. Lasu spsowego w takim oczku i tak kolega nie utrzyma. Inna sprawa, że małe pole do manewru z kolorami tylko przy 2 świetlówkach. Cokolwiek led (choćby z 10W niebieskiego + UV) by się przydało dla poprawienia efektu wizualnego. Ale taką belkę 10W to każdy zrobi: profil "wide" od razu z zaślepkami i pleksą na osłonę + kawałek taśmy led + zasilacz led z marketu czy allegro (na wypasie to możesz sobie jeszcze ściemniacz z pilotem za kilkanaście złotych dołożyć to takiej taśmy).

Piasek to wiedziałem, że ktoś w końcu napisze, że za dużo:-) Wg mnie najważniejsze, że nie "żywy", bo to jest dopiero syf. A z czasem i tak go ubędzie.

Skała też mi się podoba ułożenie, w miarę naturalnie wygląda, przewiewnie. Tylko ten "mostek" to upewnij się, ze stabilnie leży, nie buja się itp. Stabilnie to znaczy, że nie porusza się nawet jak go lekko próbujesz poruszyć. Ewentualnie można w kilku miejscach małe kulki kleju dwuskładnikowego podłożyć, na takiej samej zasadzie jak kawałek papieru pod nogę bujającego się stołu  - skały nie będą sklejone, ale będą stały stabilnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze swojego doświadczenia. Korale były ale bez efektu;). Gdy zmieniłem na 2x24W led to już bardziej akwa się rozbujało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.

Ile czasu to świecić w ciągu doby ? 2h, 4h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie.  Jedni świeca od razu docelowym światłem inni stopniowo zwiększają moc i czas świecenia. Daj na początek 3-4h i co tydzień dokladaj 1h. Jak bedziesz miał światełko z regulacją mocy to też stopniowo zwiekszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie w zestawie z kostka 30l. Po 1 szt marine i actinic. Wymieniłem na inne. Więc pewnie 4-6 szt byś potrzebował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.