Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by była żywa skała to byś po nocy siedział z latarką:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem na co się piszę ;-) sprawdzałem wczoraj lampę dochodzi prawie do 44 stopni pasywnie chłodzona chyba całkiem nieźle.IMG_20190308_160445-600x1067.thumb.jpg.f828f589cb0d7ba96d92ee7fff8c65a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie wentylatorki załączają się przy 35 stopniach. Przyjdzie wiosna/lato to pasywne już Ci nie wystarczy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje właśnie coś na to jakaś taka mini belka z wentylatorami powinna rozwiązać sprawę będzie chłodzenie lampy i wody w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190310_104608-562x999.thumb.jpg.3ed7a2f412cc67562cf7c0e0a81dfb36.jpg

Po tygodniu od zalania zrobiłem testy można powiedzieć dla treningu.

KH 8,6

No2 w zasadzie niemierzalne lekko różowawy roztwór.

No3 w granicy 0,2

PO4 niemierzalne

Czyli coś się tam dzieje tyle można powiedzieć.

Na skałce z przodu jest jakiś punkt 2x2mm wygląda troche jak pleśń nie wiem co to. Poza tym wydaje mi sie ze skala w drobnych zakamarkach jakby trochę zbrązowiała.

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie wygląda.Dodaję wątek do obserwowanych.

Zastanawiałeś się już nad przyszłą obsadą?Jakie plany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno błazny, ślimaki tyle jest pewne na ten moment :) Korale proste miękkie i lps, mam problem bo podobają mi się też te które robią trochę za chwasty xenia, briareum i nie wiem czy je brać czy sobie darować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie.Każdy musie przez to przejść:PNajwyżej będziesz mnie wyklinał jak dasz sobie na głowę im wejśc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha :D pewnie tak czy siak wezmę bo pulsująca xenia ma swój urok tak jak i trawka briareum

poza tym dzisiaj zakupione sprzęty do lampy na górze będzie wentylator 14cm 8dB, i dodatkowe dwa mniejsze do chłodzenia wody w lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się Tobie "film" na powierzchni?Jak jesteś zadowolony z dolewki EYE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiera się trochę syfu ale bardziej z powietrza jakiś kurz, udaję mi się to póki co trzymać w ryzach cyrkulatorem pewnie za jakiś czas pomyśle o takim skimmerze jak Ci proponowałem w temacie.

Dolewka jest dopiero w planach nie mam jej jeszcze i chyba jednak nie będzie to EYE bo bym musiał wyciąć na nią otwór w koronie, chciałbym jakąś która nie będzie mi na nią "wchodziła"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fannadil napisał:

Zbiera się trochę syfu ale bardziej z powietrza jakiś kurz, udaję mi się to póki co trzymać w ryzach cyrkulatorem pewnie za jakiś czas pomyśle o takim skimmerze jak Ci proponowałem w temacie.

Dolewka jest dopiero w planach nie mam jej jeszcze i chyba jednak nie będzie to EYE bo bym musiał wyciąć na nią otwór w koronie, chciałbym jakąś która nie będzie mi na nią "wchodziła"...

A już myślałem , że zaproponuje Tobie EYE...mam do sprzedania:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brerium spokojnie możesz mieć, wybierz sobie maxymalnie fluo, można je łatwo usunąć z każdej powierzchni, xenia natomiast może być problem bo będzie duża ekspansja jak jej warunki się spodobają, myśl bardziej o tym żeby w przyszłości nie przeciążyć systemu.

Powiedz mi, czy podliczałeś koszty zakupu sprzętu i uruchomienia, bo ciekawi mnie jak to u Ciebie wyszło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ten moment projekt przekroczył 1700 zł :D

wiadomo że nie nawkładam nie wiadomo ile to jest małe akwarium na pewno będę się też radził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Briareum fluo - czad!!! To samo xenia. Jak nie masz parcia na spsy, to bierz śmiało. Raz, że nawet jak zarosną całe akwarium, to będą wyglądały super. Dwa, że nie są to agresywne korale, więc inne mięksasy czy lpsy się spokojnie obronią przed zarośnięciem przez briareum czy xenię. A gdybyś gdzieś miał jednak korala, który by się sam wybronić nie potrafił, to spokojnie ogarniesz, żeby akurat tam briareum i xenia nie rosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pewnie znajdą się w zbiorniku, mam ta jedną osobną skałkę też można ją jakoś wykorzystać na coś rozrastającego się, ale tu może jakieś zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja z dzisiaj na jednej ze skał pokazało sie zazielenienie. Na tej z przodu w dalszym ciągu znajduję sie jakiś czarny punkcik ala pleśń.IMG_20190312_202125-1000x563.jpg.83c5c6959ca2bbb2c63f346e7db5785c.jpgIMG_20190312_202824-1000x563.jpg.5afc2491b170083349372bf4e08f74e2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brerium zrobił na osobnej skale ciężko to opanować na głównych skałach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie z koralami ;-) ale wszystkie rady są cenne.

Testuje wentylator na lampie i w dotyku teraz jest chlodna.IMG_20190313_181900-1000x563.jpg.2053500704b8590b85aff0e6ce3a9cde.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory powinny dać radę kup jakieś super ciche by nie było głośno Też lubię Xenie  i Briareum ale lepiej je dać na osobnej skale lub na dużej ale by nie miały jak przejść na główną konstrukcję .Obserwuję temat dalej.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190317_193645-600x1067.thumb.jpg.4ba24554dd506211e31f82a2c06592c2.jpg

2 tydzień fiolki stoją na odpowiednich wartościach dzieje sie bo testy tak sie nie barwiły. KH w okolicy 8,0. Skały bardzo delikatnie gdzie niegdzie brązowieją ale to bardzo subtelne.

Na lampie wentylator juz sobie hula do tego mam dwa podłączenia na dwa wentylatory do chłodzenia wody.

Dzięki że obserwujecie każde wskazówki są dobre:)

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do briareum, to jak miałem w akwarium to każdy kto je oglądał się zachwycał właśnie tym koralem, ma on coś w sobie takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest opcja zeby na szybie posadzić tylko czy to ładnie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skale i piachu pokazują się okrzemki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, fannadil napisał:

Jeszcze jest opcja zeby na szybie posadzić tylko czy to ładnie wygląda?

Powiem ci że teraz miękasy typu briareum czy xenia przyczepiam tylko na szybach. Na początku myślałem że będę się zachwycał miękasami ale po czasie stwierdzam że fan jest z LPS i SPS. Jednak szkoda mieć zbiornik bez miękkich więc przyczepiam je na ścianach bocznych i wygląda to zacnie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.