Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i fajnie to wygląda.Podłoże czyściutkie.Czyżby to zasługa babki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Sebastiano napisał:

No i fajnie to wygląda.Podłoże czyściutkie.Czyżby to zasługa babki?

Tak tylko i wyłącznie muralisa:-)bez światła z lampy przy żółtym świetle z żyrandola wygląda tak

IMG_20191129_210336-2000x1125.thumb.jpg.c825e0231df2bec17bf5b89b9fb897d3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80973748_703911443349709_8041766352643424256_n.thumb.jpg.df75b9707a53104c04108297c0628550.jpg

Zdjęcie z 31.12.2019, podsumowując rok w akwarium pływają:

2 x Amphiprion ocellaris, 1 x Salarias ramosus, 1 x Valenciennea muralis, 1 x Lysmata amboinensis

Z korali:

Pinnigorgia, Briareum, Capnella, Discosoma, Xenia, Sinularia, Lobophytum, Zoanthusy, Sarcophyton

Ślimaki:

Astralium, Babylonia, Nassarius, Tectus, Trochus, Turbo

Inne:

1 x małża niezidentyfikowana, gąbki, rurówki, kiełże i inne "robactwo"

 

Z ostatnich newsów wymieniłem  sobie czyścik wcześniej miałem Aquaela - więcej już nie kupie kiepsko zbierał nierówno i nabrał wody, teraz jest Tunze magnet nano super czyścik jest "moc" :). W tym roku do wymiany idzie grzałka też Aquael zlazła z niej czarna powłoka i kaskada mam dość zabawy a to bąble a to hałas wirnika. 

Jeśli chodzi o obsadę staram się nie wkładać rąk, Sarco parzy Xenie, Capnella za to przeszkadza Sarco i Pseudogrgoni póki co nie zamierzam tego zmieniać niech walczą. Capnella pewnie niedługo pójdzie do cięcia bo już pomału "wychodzi". Zieleń skały pomalutku bardzo pomału ustępuję glonom wapiennym, zbiornik ciągle dojrzewa.

Ryby cieszą oko nie biją się i nawet babeczka zrobiła się bardzo śmiała nie ucieka pod skałę.

Krewetka nosi jajka będzie papu dla koralowców :) Niestety ciężko zrobić zdjęcie.

Ślimaki składają jajka. Ogólnie myślę że wszystko jest w porządku, parametrów praktycznie nie sprawdzam ostatni raz z miesiąc temu kh było w okolicy 8, NO3 od dawna to okolice 0.

Wszystkiego dobrego w nowym roku. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czyścik,to potwierdzam.Mam identyczny i jest super.

Piszesz o kaskadzie.Pozbywasz się zupełnie czy wymieniasz na inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o Seachem Tidal ale chyba podjadę gdzieś ją wpierw obejrzeć, bo jeżeli poziom wykonania jest jak fzn3 to sie nie zdecyduje:-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fannadil napisał:

Myślę o Seachem Tidal ale chyba podjadę gdzieś ją wpierw obejrzeć, bo jeżeli poziom wykonania jest jak fzn3 to sie nie zdecyduje:-).

Z opinii wyciągniętych z internetów wnioskuję iż na bank jest pojemniejszy,to plus.Piszą właściciele , że w miarę cichy.Podobnież problemem jest słabe działanie skimmera.No i jeśli stosujesz watę to w Tidalu będzie z tym problem , no chyba że wymyślisz jakiś fajny patent na umieszczenie waty w nim.

Ja osobiście na swój FZN narzekać nie mogę.Jedynym problemem , który mnie wkurza jest fakt , że ciężko go włączyć po kilkuminutowym wyłączeniu.Trzeba fizycznie ruszyć wirnikiem, aby wystartował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm wezme to pod uwagę. To też ciekawy objaw u Ciebie u mnie to nie występuje rozmontuj może coś tam.sie przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fannadil napisał:

Hm wezme to pod uwagę. To też ciekawy objaw u Ciebie u mnie to nie występuje rozmontuj może coś tam.sie przycina.

Lada dzień kupuję asekuracyjnie UPS-a.Podłączę wtedy pod niego tę kaskadę i będzie święty spokój z tym niedomaganiem.Wyciągałem ten wirnik.Nie zauważam jakiś oznak uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukanus napisał:

Fannadil mam pytanko, ile, czym i jak często karmisz towarzystwo.

Pół kostki mysis lub pół kostki artemi lub "trochę" suchego dziennie, czasem robie dzień bez karmienia.

Korali nie karmie.

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosteczki wrzucasz w toń czy rozpuszczasz w pojemniczku potem wlewasz? Piasek Ci nic nie ciemnieje? U mnie zawsze po pięciu, sześciu dniach pokrywa się brązowym nalotem, takim jak na szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu jednego z tematów na forum wrzucam z lodówki kostkę do akwarium, nie widze zadnych negatywów oprócz tego że jak salarias sie do niej dorwie czy krewetka niewiele zostaje dla reszty. Aktualnie nie mam żadnych problemów z cyjano czy dino a piasek jest regularnie przekopywany przez babkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rano rozpuszczam kostkę w niewielkiej ilości RO i daję po kilka kropel zawiesiny, w sumie dziennie schodzi ok 1/5 -1/4 kostki, ale mam mniejszą obsadę niż Ty. To co zostaje ląduje w słodkowodnym. Wiem, że to trochę zabawy, ale na razie było dużo wolnego to się bawię, potem będzie trzy razy dziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0114_00001.thumb.jpg.ab67e3554c7d8cc07aa6592e56c22c1a.jpg

Drobne zmiany w obsadzie do zbiornika trafiła montipora polipuje przy skromnych ~30W DIY, całkowicie na próbę, nie oczekuję, że ten eksperyment wypali ale dostrzegam piękno tych patyków..., przy przyklejaniu oblałem szczepke kropelką niestety nie miałem w żelu nic tylko dać sobie w ryj...

Do zbiornika trafił też mithrax, kurde człowiek sobie nie zdaje sprawy jakie to maleństwo, miałem kiedyś kraby tęczowe mithrax przy nich to mikrus :), krabik zamieszkał w xeni.

Jest też weżowidełko superba, schowało się pod skałę widać tylko macki.

Do zbiornika trafiła też fungia, przez moją głupotę trochę ją uszkodziłem mam nadzieje że się odbuduje, pompuje się trochę..., także pośpiech to zły doradca przy wkładaniu łap do akwarium.

Zaczynam też lać easybooster nano zobaczymy co to zmieni :) Kupiłem też mrożonki ocean nutriton widać różnice w stosunku do tańszej wersji, mam wrażenie że są lepszej jakości.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax nim się obejrzysz urośnie szybko.Czyżby do akwarium miało przyszłościowo trafić więcej "patyków"?

Pstryknij zdjęcie całości.Dość chętnie spojrzałbym na stan obecny.

Edytowane przez Sebastiano (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się coś pstryknąć, powiem tak chciałbym więcej ogólnie wszystkiego ale nie mam kompletnie gdzie tego już stawiać bo jedno wchodzi na drugie..., patyki to trochę wejście na wyższy level nie wiem póki co czy do końca tego chce zobaczę na razie co się będzie działo.

Dlatego Pseudogorngonia z górnej skałki chyba w całości wyleci do nowego lokum dwie Capnelle z górnej też już wyleciały i jeszcze zastanawiam się nad kolejnymi dwoma, najgorsze że te drzewka mi się podobają ale rosną cholernie szybko i niestety parzą w koło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fannadil napisał:

DSC_0118_00001.thumb.jpg.85e6b3de5b4c14e0952e37d39947c2df.jpg

Ładnie te fluo miękasy sie prezentują ;)
Dobrze widzę tam na spsie przyrosty? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co sps jest od piątku zeszłego ciężko mi cokolwiek na ich temat powiedzieć bo to kompletna nowość dla mnie :) też się nie nastawiam na jakieś hiper sukcesy :) raczej eksperyment 

DSC_0133_00001.jpg.aa2364e2cdd8ee04a27aa3af08437e32.jpgDSC_0129_00001.jpg.049efd13b6fd0ee62cad6faee1a3666e.jpg

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy w zbiorniku pokazał się mitrax skupisko valoni 1cmx1cm znikło, coraz bardziej podoba mi się ten rozrabiaka szkoda że wychodzi tylko po zmierzchu, wczoraj siedział w najwyższym punkcie pseudogorgoni :) Wężowidło też wychodzi tylko na wieczór.

Po dozowaniu easyboostera nano stwierdzam że zaraz po podaniu fungia ciut bardziej się pompuje i ogólnie chyba przybywa życia w skale :) zmniejszyłem dawkę z 2,6ml do ~2ml bo wydaje mi się że było ciut za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.