Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fannadil napisał:

Od kiedy w zbiorniku pokazał się mitrax skupisko valoni 1cmx1cm znikło, coraz bardziej podoba mi się ten rozrabiaka szkoda że wychodzi tylko po zmierzchu, wczoraj siedział w najwyższym punkcie pseudogorgoni :) Wężowidło też wychodzi tylko na wieczór.

Po dozowaniu easyboostera nano stwierdzam że zaraz po podaniu fungia ciut bardziej się pompuje i ogólnie chyba przybywa życia w skale :) zmniejszyłem dawkę z 2,6ml do ~2ml bo wydaje mi się że było ciut za dużo.

A jak dajesz Easybooster , skoro reakcja jest od razu ? Ja leję dawkę do fiolki , mieszam z wodą i do sumpa .

Poza tym czy nie lejesz zbyt dużo ? wyciąg z instrukcji :

Docelowa dawka dla zbiornika 1000 litrów powinna być osiągana wg schematu:
1 tydzień - 2 ml dziennie
2 tydzień - 4 ml dziennie
3 tydzień - 6 ml dziennie
4 tydzień - 8 ml dziennie

Po czterech tygodniach można dalej zwiększać dawki o 2 ml tygodniowo aż do osiągnięcia wysokiej koncentracji zooplanktonu będącego pokarmem dla ryb, bezkręgowców i korali. Kolanko widoczne na zdjęciach nie znajduje się w zestawie z pokarmem

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko moje wrażenie że jest więcej jest to ciężko mierzalne :) easybooster nano ma trochę inne dawkowanie i też nie ma nic na opakowaniu na temat zwiększania dawki więc sobie to darowałem leje od razu docelową wartość nie widzę żadnego negatywu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fannadil napisał:

to jest tylko moje wrażenie że jest więcej jest to ciężko mierzalne :) easybooster nano ma trochę inne dawkowanie i też nie ma nic na opakowaniu na temat zwiększania dawki więc sobie to darowałem leje od razu docelową wartość nie widzę żadnego negatywu

Do mierzenia wziąłem sobie miarkę od syropu (wąska i wysoka) dla dzieci, jest bodajże co 0.5 ml , do 330 l w obiegu daję 1-1.5ml ale ten 250ml i faktycznie jest bardziej skoncentrowany niż Nano, tam jest bodajże 4ml/100l


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam strzykawkę 5ml :) albo racja że te miarki z dziecięcych leków są też dobre dzięki za pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, fannadil napisał:

 

Tak w dzień otwarta? Czy to filmik z wieczora? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sith114 napisał:

Tak w dzień otwarta? Czy to filmik z wieczora? :D

To był poranek po zapaleniu światła, ale ogólnie w dzień tak wyglada i w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200401_104225.thumb.jpg.1b3353deb02b6908b7af5dc594651894.jpg

Mała aktualizacja, sps nie przyjęły się przypuszczam że za mało światła i dużo nutrientow w wodzie. Capnelli sukcesywnie pozbywam się ladne drzewka ale zbyt agresywne do kostki.

Przyszła pierwsza dostawa led do nowej lampki projekt przypuszczam gdzieś na lato.. ledy ze zdjecia kosztowały całe 9,08zl po użyciu roznych kuponow i promocji. :-) czekam jeszcze na białe ledy arduino i parę innych szpargałów.

Stałe wycieczki kaskadowe 

H7hSjmA.jpg

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2126941156_Beztytuu.thumb.jpg.e8bad69158cdc4604b08bc904b50d75b.jpg

mała aktualizacja, wszystko jakoś rośnie oprócz briareum które strasznie zaczęło marudzić, sarco urósł bardzo i zaczynam się martwić o to kiedy wyrośnie bo go uwielbiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał jeszcze raz zaplanować obsadę koralową do swojego akwa.... ponownie zdecydowałbyś się na xenię? Jak z jej ekspansywnością sobie radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Arek77 napisał:

Jak byś miał jeszcze raz zaplanować obsadę koralową do swojego akwa.... ponownie zdecydowałbyś się na xenię? Jak z jej ekspansywnością sobie radzisz?

Hm wiesz co raczej nie, dlatego że przy silnym prądzie wody traci bardzo dużo na swoim uroku nie widać pulsowania, nic z nią nie robię bo póki co sarco ją sam ogranicza i parzy, a sinularia i pseudogorgonia nic sobie z jej bliskości nie robią więc niech sobie zarasta, do tego jakbyś chciał mieć ją na oddzielnej skałce raczej nic to nie da bo po pewnym czasie odczepiają się polipy i tam gdzie wylądują przyczepiają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fannadil napisał:

Hm wiesz co raczej nie, dlatego że przy silnym prądzie wody traci bardzo dużo na swoim uroku nie widać pulsowania, nic z nią nie robię bo póki co sarco ją sam ogranicza i parzy, a sinularia i pseudogorgonia nic sobie z jej bliskości nie robią więc niech sobie zarasta, do tego jakbyś chciał mieć ją na oddzielnej skałce raczej nic to nie da bo po pewnym czasie odczepiają się polipy i tam gdzie wylądują przyczepiają się.

A jak projekt lamp?
No i kiedy jakieś twardziele? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sith114 napisał:

A jak projekt lamp?
No i kiedy jakieś twardziele? ;)

lampka nowa pracuje już od jakiegoś czasu ~ 60W, sterowana arduino, 1 kanał x8 diod 3w blue, 2 kanał x8 diod 3w royal blue, 3 kanał x8 diod 3w białe koło 10k, jestem zadowolony i nie planuje póki co żadnych modyfikacji :)

twardzieli nie planuje tak jak już kiedyś wspominałem szybciej lps ale i tak brak miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fannadil napisał:

jakbyś chciał mieć ją na oddzielnej skałce raczej nic to nie da bo po pewnym czasie odczepiają się polipy i tam gdzie wylądują przyczepiają się.

Tak właśnie miałem zrobić, ale od wielu słyszałem, że i tak się z prądem wody przemieści w inne miejsca, dlatego zostawię sobie tylko małą szczepkę w sumpie (z tamtąt raczej ciężko jej będzie się wydostać). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fannadil

A co do Sarco jak za duży się robi rób szczepki ;)

Koral fajnie wygląda chętni się znajdą a wpadnie pare groszy na większe akwa ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Arek77 napisał:

Tak właśnie miałem zrobić, ale od wielu słyszałem, że i tak się z prądem wody przemieści w inne miejsca, dlatego zostawię sobie tylko małą szczepkę w sumpie (z tamtąt raczej ciężko jej będzie się wydostać). 

byle się nie wydostała z sumpa bo się kiedyś zdziwisz jak zobaczysz polipy w głównym zbiorniku :D

23 minuty temu, sith114 napisał:

@fannadil

A co do Sarco jak za duży się robi rób szczepki ;)

Koral fajnie wygląda chętni się znajdą a wpadnie pare groszy na większe akwa ;P

no właśnie to jest rozwiązanie ale trochę szkoda mi go ciachać  :D bo już chyba nie będzie taki ładny okrągły chyba że się myle :D

 

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem co z moim sarco zrobić... Ma jedną grubą stopę i pięknie rośnie okrągły. 

Moim zdaniem to sarco się do małych zbiorników niestety nie nadaje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fannadil napisał:

no właśnie to jest rozwiązanie ale trochę szkoda mi go ciachać  :D bo już chyba nie będzie taki ładny okrągły chyba że się myle :D

To obetnij mu "kapelusz" na około i będzie dalej rósł okrągły :) Jeżeli faktycznie świeci tak jak na zdjęciach to chętnie przytulę szczepkę ;)


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2020 o 17:46, goclik napisał:

To obetnij mu "kapelusz" na około i będzie dalej rósł okrągły :) Jeżeli faktycznie świeci tak jak na zdjęciach to chętnie przytulę szczepkę ;)

pewnie prędzej czy później utnę i jakieś szczepki się trafią :)

spacer.pngspacer.png

spacer.pngspacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pięknie jak coś to ja się zapisuje bo mam w planach rafke druga kiedyś miekasy + lpsy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ma się akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.