Jump to content
fannadil

fan kostka 64 L

Recommended Posts

5 minut temu, fannadil napisał:

Od kiedy w zbiorniku pokazał się mitrax skupisko valoni 1cmx1cm znikło, coraz bardziej podoba mi się ten rozrabiaka szkoda że wychodzi tylko po zmierzchu, wczoraj siedział w najwyższym punkcie pseudogorgoni :) Wężowidło też wychodzi tylko na wieczór.

Po dozowaniu easyboostera nano stwierdzam że zaraz po podaniu fungia ciut bardziej się pompuje i ogólnie chyba przybywa życia w skale :) zmniejszyłem dawkę z 2,6ml do ~2ml bo wydaje mi się że było ciut za dużo.

A jak dajesz Easybooster , skoro reakcja jest od razu ? Ja leję dawkę do fiolki , mieszam z wodą i do sumpa .

Poza tym czy nie lejesz zbyt dużo ? wyciąg z instrukcji :

Docelowa dawka dla zbiornika 1000 litrów powinna być osiągana wg schematu:
1 tydzień - 2 ml dziennie
2 tydzień - 4 ml dziennie
3 tydzień - 6 ml dziennie
4 tydzień - 8 ml dziennie

Po czterech tygodniach można dalej zwiększać dawki o 2 ml tygodniowo aż do osiągnięcia wysokiej koncentracji zooplanktonu będącego pokarmem dla ryb, bezkręgowców i korali. Kolanko widoczne na zdjęciach nie znajduje się w zestawie z pokarmem

Edited by pdz (see edit history)

to jest tylko moje wrażenie że jest więcej jest to ciężko mierzalne :) easybooster nano ma trochę inne dawkowanie i też nie ma nic na opakowaniu na temat zwiększania dawki więc sobie to darowałem leje od razu docelową wartość nie widzę żadnego negatywu

9 minut temu, fannadil napisał:

to jest tylko moje wrażenie że jest więcej jest to ciężko mierzalne :) easybooster nano ma trochę inne dawkowanie i też nie ma nic na opakowaniu na temat zwiększania dawki więc sobie to darowałem leje od razu docelową wartość nie widzę żadnego negatywu

Do mierzenia wziąłem sobie miarkę od syropu (wąska i wysoka) dla dzieci, jest bodajże co 0.5 ml , do 330 l w obiegu daję 1-1.5ml ale ten 250ml i faktycznie jest bardziej skoncentrowany niż Nano, tam jest bodajże 4ml/100l

ja używam strzykawkę 5ml :) albo racja że te miarki z dziecięcych leków są też dobre dzięki za pomysł