Skocz do zawartości
lapsiak84

650 litrów słonej wody i kawałek rafy w Białymstoku u Łapy

Rekomendowane odpowiedzi

Swego  czasu jak miałem piach to płukałem go pół dnia w kranówce. Ogólnie nie polecam piachu bo to smród i gniazdo w którym gromadzi się syf. Piotrek zrobi jak mu się bardziej podoba i tyle w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur wiesz ze ja akurat jestem zwolennikiem piasku ;)

A co do plukania to plucze ostatecznie w kranowie az nie leci z niego mleko.
A nastepnie przed wlorzenien ostatni raz w wodzie RO


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak się lampa sprawdzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem jak się lampa sprawdzi. [emoji4]


Na razie jestem bardzo zadowolony. Doświetlony baniaczek wszędzie. Bliki ładne i nie przesadne. Sterowanie bardzo proste i intuicyjne.

Jak jeszcze do tego dojdzie bezawaryjność to będę mega zadowolony i mam nadzieję, że koralowce też.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2019 o 11:47, fresz33 napisał:

No to są jakby nie patrzeć argumenty ;) 

Ja o rozgwiazdach myślałem, jednak późniejszy problem z ich karmieniem jakoś mnie odwiódł od tego pomysłu nie ma co męczyć zwierzątka, babkę miałem ale to straszne bałaganiary, burze pustynne zasypane szczepki ech masakra szybko mi się ich odechciało. No a ślimaki to masz ich do koloru do wyboru nie koniecznie muszą być kopiące ;) 

Rozgwiazdę piaskową mam chyba ponad 3 lata. Zauwazylam, ze ona musi miec towarzystwo ryb. Kiedy przenosilam zwierzaki do 750l balam się o nią, bo tam byl świeży piach (dałam  cały nowy, jedynie garść starego na zaszczepienie robactwa) i ze trzy tygodnie wczesniej wpuściłam tam część ryb. Rozgwiazda bez problemu dała sobie radę. 

Problem z nią był kiedy przeniosłam ją czasowo do starego 54l, bo w 360 miałam inwazję asterin i kupiłam harlequina. Niby w tym 54l był piach bardzo bogaty w robactwo i detrytus, ale rozgwiazda po 3 tygodniach zaczęła tracić ramiona. Nie pomogło dokarmianie mrożonkami w piach, rozpadała się w oczach. Wyjęłam więc krewetkę i rozgwiazda, a raczej jej smutne resztki wróciła do 360. W ciągu miesiąca odrosły jej wszystkie ramiona oprócz tego, które straciła całkowicie i teraz jest czteroramienna :)

Po tym doświadczeniu mam wrażenie, że jej pokarmem nie jest ani detrytus, ani organizmy piaskowe, ani jakikolwiek pokarm opadający na dno, bo w 54l miała tego pełno. 

Być może żywi się świeżymi odchodami ryb? Bo to dziwne, że w towarzystwie ryb poradziła sobie w świeżym piachu, a w piachu bogatym bez ryb umierała z głodu. 

Mam też jezowca sand dollar. Jedyny problem z jezowcem, to przewraca szczepki stojące na piachu. Babeczki nie wszystkie robią zadyme. Sexguttata na przykład kopie bardzo łagodnie i bardzo rzadko zdarza jej się zrzucić piach na skały. Ja podobnie jak @lapsiak84uwielbiam babeczki i inne stworzenia piaskowe i nie wyobrażam sobie akwarium bez nich i bez piachu.  Mam też chrysusa który śpi w piachu i szorstnika. 

Piach plukalam wstępnie w kranówce, a na koniec w rodi.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nika a ktòry ze zwierzaków robi Ci najlepszą robotę jeśli idzie o czystość piasku? Mam podobną wielkość dna.  Wpuściłam 2 rozgwiazdy piaskowe i kilka strombusòw,  chciałam jeszcze dać jeżowca,, sand dolar,, ,nie wiem jeden czy dwa?  Lubię babeczki ale czytałam,  że niektóre pokolce je gonią i nie wiem czy to dobry pomysł. A piasek mam już troszkę przybrudzony,  sporo życia na nim i w nim. 

@lapsiak84– fajnie, że będzie piasek,  jakoś ciężko przekonać mi się  do zbiorników,, bez,,.  Wiem,  że czasem sprawia on problemy ale coś za coś... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Nika a ktòry ze zwierzaków robi Ci najlepszą robotę jeśli idzie o czystość piasku? Mam podobną wielkość dna.  Wpuściłam 2 rozgwiazdy piaskowe i kilka strombusòw,  chciałam jeszcze dać jeżowca,, sand dolar,, ,nie wiem jeden czy dwa?  Lubię babeczki ale czytałam,  że niektóre pokolce je gonią i nie wiem czy to dobry pomysł. A piasek mam już troszkę przybrudzony,  sporo życia na nim i w nim. 
@lapsiak84– fajnie, że będzie piasek,  jakoś ciężko przekonać mi się  do zbiorników,, bez,,.  Wiem,  że czasem sprawia on problemy ale coś za coś... 


Celowo dałem piasek Aqua Medic Bali Sand o granulacji 2-3mm. Bezpieczny dla kopiących zwierząt i do tego latwiejszy w utrzymaniu czystości.

Akwarium wystartowało dokładnie 1.03.2019r - w całości zalane i zasolone.
Czekam na dojrzewanie.

1745defb1713fc15cb34432dac8243d6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze życia nie ma a już wygląda fajnie:). Będę obserwowała na pewno ten zbiornik.  Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze życia nie ma a już wygląda fajnie[emoji4]. Będę obserwowała na pewno ten zbiornik.  Powodzenia


Dziękuję.

Wiem, że niektórzy powiedzą ze gruzowisko skalne. Ale mi się całkiem podoba. A do tego (nie widać tego dobrze na zdjęciach) jest dużo kryjówek różnej wielkości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lapsiak84 napisał:

 


Dziękuję.

Wiem, że niektórzy powiedzą ze gruzowisko skalne. Ale mi się całkiem podoba. A do tego (nie widać tego dobrze na zdjęciach) jest dużo kryjówek różnej wielkości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Kryjówki ważna sprawa.

A jak zarośnie to zmieni wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Arashi_ napisał:

@Nika a ktòry ze zwierzaków robi Ci najlepszą robotę jeśli idzie o czystość piasku? Mam podobną wielkość dna.  Wpuściłam 2 rozgwiazdy piaskowe i kilka strombusòw,  chciałam jeszcze dać jeżowca,, sand dolar,, ,nie wiem jeden czy dwa?  Lubię babeczki ale czytałam,  że niektóre pokolce je gonią i nie wiem czy to dobry pomysł. A piasek mam już troszkę przybrudzony,  sporo życia na nim i w nim. 

Trudno powiedzieć. Na razie nie mam babek kopiacych, bo tych które chce nie ma od długiego czasu w sklepach, ale jezowiec myślę robi dobrą robotę. 

W 360 miałam plagę towarów piaskowych, cały piach poklejony w obrzydliwe rurki zmieszane z detrytusem. Próbowałam z tym walczyć ręcznie, eyjmowalam je i nic to nie dawało, mnożyły sie na potęgę, a sexguttata ich nie jadla.

W 750 też już mi się zaczynały panoszyc, ale odkąd jest jezowiec, to widzę tylko jakieś pojedyncze sztuki. Chyba je wyjadac szybciej, niż nadązają się rozmnażać.  Piach przynajmniej hest sypki, a nie zbity w beton z rurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno powiedzieć. Na razie nie mam babek kopiacych, bo tych które chce nie ma od długiego czasu w sklepach, ale jezowiec myślę robi dobrą robotę. 


Dominika a na jakie babki polujesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciennea wardii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Valenciennea wardii 


No a przypadkiem p. Konrad nie ma? Coralhouse?

A czemu akurat te?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Valenciennea puellaris. Pracowita i nie robi zadymy jak inne.

Do takich wielkości akwarium to szukać od razu parkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę polecić Valenciennea puellaris. Pracowita i nie robi zadymy jak inne.
Do takich wielkości akwarium to szukać od razu parkę.


Hmm... ja mam odmienne zdanie o dobranych parkach babek.
Mialem poprzednio dobrana parke v. puellaris. Zamiast kopac to tylko romansowały. Tylko od swojej norki w poszukiwaniu jedzenia przekopywały moze z 5-10cm i koniec.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś wardii w 54l, przepiękna rybka, nie sypie po koralowcach i wyjadała te rurki. Niestety mi wyskoczyła. Akwarium było przykryte, ale z tyłu za odpieniaczem resun była mała szparka o szerokości przyssawek i ją odnalazła :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wardii i puellaris są podobne do siebie względem charakteru. Reszta to kwestia wizualna.

Ja nie miałem parki, ale ostatnio widziałem jak pracują, rewelacja. Nawet próbowałem swoją złapać aby wpuścić parkę, lecz nie ma szans.. cwana bestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ widziałam je ostatnio w Jonafish. I się właśnie nad nimi zastanawiałam. Były ostatnie 2sztuki. Jutro się tam wybieram,  są chyba po dostawie zobaczę czy je mają. Na żywo są bardzo ładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Arashi_ napisał:

Nik@ widziałam je ostatnio w Jonafish. I się właśnie nad nimi zastanawiałam. Były ostatnie 2sztuki. Jutro się tam wybieram,  są chyba po dostawie zobaczę czy je mają. Na żywo są bardzo ładne

Dla mnie są przepiękne. A jeszcze piękniejsze są valenciennea Bella, ale widziałam je tylko raz w erybce i cena masakryczna. 350 złotych za sztukę. To rzadkość w sklepach więc nie wiadomo, jak znoszą warunki w akwarium. Ponoć żyją na większych glebokosciach, nie wiem czy by im było dobrze żyć w płytkiej wodzie i mocnym oświetleniu. 

Dzięki za cynk z coralhouse, była jedna sztuka, a chgialam dwie, ale już ją sobie zaklepałam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk z coralhouse, była jedna sztuka, a chgialam dwie, ale już ją sobie zaklepałam [emoji4]


Spoczko. Jak juz mi kiedyś akwarium dojrzeje to znowu bede o rurówki prosił :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rurowkami kiepsko, zostało mi tylko kilka sztuk :( w 360 mnożyły sie jak głupie, w 750 bieda. Nie wiem, dlaczego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z rurowkami kiepsko, zostało mi tylko kilka sztuk [emoji20] w 360 mnożyły sie jak głupie, w 750 bieda. Nie wiem, dlaczego. 
Może dajesz za mało fito?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja po 11 dniach od startu.

Chyba wszystko przebiega normalnie.

Na razie zaczyna się wysyp okrzemek.

Zielonych glonów na razie nie ma.

Zasolenie 1.025
NO3 - 0
PO4 - 0,03
KH - 9

c03364f980ae040ce408a0cee008e54e.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.