Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,czy fitoplankton można podawać pompą Jebao i czy on się nie zepsuje w temperaturze pokojowej. Mam wolny kanał w pompie i chciałbym podłączyć dozowanie .Wiem że jest temat z fitoplanktonem ,ale nie ma jasnych odpowiedzi czy ktoś to stosuje na dłuższą metę, chodzi mi o zapychanie się wężyków i pompy i psucie się foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie stosowalem, ale z tego co wiem to niektórzy  tak robią. Jedyny warunek to ciągle napowietrzanie tak jak przy hodowli. U mnie to dyskwalifikuje bo generuje spory hałas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym że nie mieszany fito osiada na dno więc musiał byś rozwiązać ten problem np  napowietrzaczem. Na rynku jest easy booster, fito w żelu które można dozować pompą.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślalem. Najlepiej było by mieć pojemnik z wpuszczonym wężykiem powietrza, który - dostarczając powietrze na bieżąco -  mieszał by  fito i dotleniał go. Trzeba by lać nie za dużo świeżego fito - tak,żeby wytrzymało do czasu ponownego uzupelnienia. Podobno wszystko da sie zrobić poza jedną czynnością, ale o tej - jako były spadochroniarz - nie powiem z przyzwoitości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy hosted  to to samo co mrożony, tylko zakonserwowany w żelu , mi chodzi o żywy fitoplankton,  ,z wypowiedzi rozumuję że maks dawka w pojemniku to na ok 4 dni i musi być mieszana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem byłoby zrobienie pojemnika w stylu mieszadła magnetycznego lub napędzanego silnikiem od góry z wężykiem wewnątrz osi mieszadła.

Coś takiego https://www.fish-street.com/Dosing Reservoir_liquid_box_3room4_5litres_uk_delivery?search_string=container


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie mieszadło DIY z silniczkiem krokowym ,,jedną wadą na wyższych obrotach strasznie brzęczy , a mieszadło można też zrobić z magnesu neodymowego i wentylatora komputerowego,pomyślę o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, wukk napisał:

Mam takie mieszadło DIY z silniczkiem krokowym ,,jedną wadą na wyższych obrotach strasznie brzęczy , a mieszadło można też zrobić z magnesu neodymowego i wentylatora komputerowego,pomyślę o tym.

W tym przypadku lepszy chyba byłby zwykły silniczek z przekładną. Mozesz podesłać zdjęcie tego twojego mieszadła - chce sobie zrobić hodowlę fito bez napowietrzania i szukam inspiracji.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej chwili z pojemnika zrobiłem scubber ,pojemnika miałem taki przezroczysty na kaszę z pokrywką hermetyczna .W wieku zamontowałem nitami silniczek krokowy (wolnoobrotowy 12v) ,na os silnika nałożyłem rurkę od balonów ,a mieszadło zrobiłem  z kanwy plastikowej i przymocował na zaciski plastikowe(trytytki) .Obroty regulowałem pokrętłem zasilacza .Wydaje mi się że takie mieszadło lepiej zrobić z wentylatora komputerowego i magnesów neodymowych. Wycinasz w desce otwór wielkości wentylatora ,wklejasz wentylator w otwór ,przyklejając magnes do wiatraka na środku (płaski 2x2 cm) drugi magnes w kształcie walca np .4 cm o średnicy 0,5 cm lub mniej wkładasz w rurkę termoskurczliwą  i zabezpieczać z dwóch stron (żeby woda nie miała kontaktu z magnesem ) pojemnik stawiasz nad wiatrakiem ,magnes zabezpieczony do pojemnika z płynem ,wtyczka wentylatora do gniazdka i mieszamy .Jeżeli magnes będzie za mocny to dajemy pręcik z ierdzewki. Takie mieszadło można wykorzystać do każdego pojemnika. Będę coś takiego montował zmotywowało środku mnie.To z silniczkiem wykorzystywałem do mieszania wody wapiennej ,teraz daję ballinga.

..

Edytowane przez wukk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.