Skocz do zawartości
RobertL

Obsada w 1000l

Rekomendowane odpowiedzi

Elo melo, zastanawiam się , analizuje i nic z tego nie wychodzi :D Mocno zastanawiam się co można by jeszcze ciekawego wrzucić do akwa

Obecnie jest 6 Chromisków, parka Pterapogonów , parka Mandarynów , parka Błazenków , doktorek, borsuczek , Decora, wetnmorela i salaris , 2 krewetki czyszczące , 2 debiluski i 1 bokserka plus różne slimaki i 1 rozgwiazda

Zarezerwowane mam jeszcze parkę fridmanii i chrysusa oraz zastanawiałem się nad parką gramma loreto i parka żagiwek Oxycirrhites Typus 

Z pokolcy planowałem gattusa, zóltka i xanthrum i może parę centropyge loricula 

Teraz kwestia czy nie za duże mam plany :( ?

Akwa o wymirach 232x68x68 , 120kg skały , deltec 1500i , DSB i refugium.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 2 x loricula w jednym baniaku to dobry pomysł, ale co do innych rybek to śmiało jeszcze miejsce zostanie na kolejne okazy, wszystko zależne od tego jaką obsadę korali planujesz i jak wydajna będzie filtracja by utrzymała parametry w ryzach. Na takim litrażu spokojnie się zmieszczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoreycznie to loricula zmieniała płeć wiec 2 młode powinny się dobrać w parę. No ale to teoria nie wiem czy ktoś próbował. Ja lubię pary.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TMK napisał:

Teoreycznie to loricula zmieniała płeć wiec 2 młode powinny się dobrać w parę. No ale to teoria nie wiem czy ktoś próbował. Ja lubię pary.

loricula jest raczej spokojniejsza rybą, mało agresywną u mnie. mam bispinose to gania wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TMK napisał:

Teoreycznie to loricula zmieniała płeć wiec 2 młode powinny się dobrać w parę. No ale to teoria nie wiem czy ktoś próbował. Ja lubię pary.

No właśnie fajne by było mieć parkę tych rybek :) wiem że lubią podgryźć co nie co ale się z  tym liczę :)

 

20 minut temu, piotrs napisał:

loricula jest raczej spokojniejsza rybą, mało agresywną u mnie. mam bispinose to gania wszystkich.

A nie masz z nią problemu że coś mocniej szamie ? Jak często ją karmisz?:D

 

3 godziny temu, Edue napisał:

Nie wiem czy 2 x loricula w jednym baniaku to dobry pomysł, ale co do innych rybek to śmiało jeszcze miejsce zostanie na kolejne okazy, wszystko zależne od tego jaką obsadę korali planujesz i jak wydajna będzie filtracja by utrzymała parametry w ryzach. Na takim litrażu spokojnie się zmieszczą :)

Kolejne mówisz, chciałbym najpierw wpuścić rybki nie terytorialne i nie agresywne a później dopiero rybki typu pokolce czy harpagany garbiki xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RobertL napisał:

No właśnie fajne by było mieć parkę tych rybek :) wiem że lubią podgryźć co nie co ale się z  tym liczę :)

 

A nie masz z nią problemu że coś mocniej szamie ? Jak często ją karmisz?:D

 

Kolejne mówisz, chciałbym najpierw wpuścić rybki nie terytorialne i nie agresywne a później dopiero rybki typu pokolce czy harpagany garbiki xD

ani loricula ani bispinosa nie podgryzaja nic  a mam caulastree milke ricordee euphyle sarco i inne sps
syucha raz dziennie raz na dwa 3 dni mrozonki  z witaminami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem lori. Podgryza co jej smakuje chociaz podobno zalezy od osobnika. Inna ciekawostka lori mozna trzymac w haremie czyli conajmniej trzy. Ryba jest piekna tylko plochliwa. Jest tez droga wiec malo kto na harem sobie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bispinose, była grzeczna, tylko raz chciała zobaczyć, Co jest pod wielką skałą. Było po niej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo melo, tak z ciekawości , trzymał ktoś razem Chrysusa i Iridysa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.