Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

Godzinę temu, Tarmixsos92 napisał:

Tzn i drivery i zasilacz jest dobrany przez Aqma. Powiedział że na 10-12 diod driver 300 będzie za mało więc dał 600. Myślisz że mogę pod ten 300 podpiąć 10 diod i nie będzie problemu? 

No ja nie chce tu podważać, co @magu Ci powiedział... ale może się coś nie zrozumieliście...

Wg mojej wiedzy, diody 1W mają maks prąd 350mA. Jak je podłączysz pod prąd 600mA, to się spalą. Kwestia długości szeregu to sprawa raczej napięcia zasilania. Na 8 led starczy Ci zasilacz 32V, na 10 diod - już jakieś 38V, na 12 diod - z 45V musisz podać na driver. Jak nitka jest za długa względem dostępnego napięcia, to na ledach poszczególnych będzie za niskie napięcie i będą one się ledwo żarzyły, albo nie będą świeciły wcale.

Godzinę temu, FajnyRadziu napisał:

Leszcz trochę namieszał. Driver masz dobry. Wymień ledy. 

Ale co pomieszał? Jest na zdjęciu jak byk, LDD-600L, czyli driver dający prąd 600mA, a led 1W ma maks prąd 350mA. Czyli driver za mocny. Na dłuższą nitkę to by musiał być jakiś driver LDD-300H (H - to wyższy zakres napięć), ale w sumie nie widziałem takiego nigdy.

Tak swoją droga, jak projekt by magu, to najlepiej z nim się kontaktować...

40 minut temu, Tarmixsos92 napisał:

co może być przyczyną?

Napisz jaki masz zasilacz. Wg mnie, za niskie napięcie podajesz/za długie masz nitki na zasilacz jakim dysponujesz.

A jeszcze tak mi przychodzi do głowy... Jak Ci magu kazał włożyć driver LDD-600L, to nie kazał też zamiast jednego szeregu 10 led, zrobić dwie równoległe nitki 2x5 led pod jeden driver równolegle podłączone? I analogicznie, zamiast 1x12 led -> zrobić równolegle połączone 2x6 led? Wtedy by to miało jakiś sens. Driver da prąd 600mA, ale podzieli się on na dwie nitki po 300mA na każdą. Jednocześnie spadek napięcia będzie 2x mniejszy niż przy diodach w jednym szeregu.

Słony leszcz

Słony leszcz

3 minuty temu, Tarmixsos92 napisał:

Tzn i drivery i zasilacz jest dobrany przez Aqma. Powiedział że na 10-12 diod driver 300 będzie za mało więc dał 600. Myślisz że mogę pod ten 300 podpiąć 10 diod i nie będzie problemu? 

No ja nie chce tu podważać, co @magu Ci powiedział... ale może się coś nie zrozumieliście...

Wg mojej wiedzy, diody 1W mają maks prąd 350mA. Jak je podłączysz pod prąd 600mA, to się spalą. Kwestia długości szeregu to sprawa raczej napięcia zasilania. Na 8 led starczy Ci zasilacz 32V, na 10 diod - już jakieś 38V, na 12 diod - z 45V musisz podać na driver. Jak nitka jest za długa względem dostępnego napięcia, to na ledach poszczególnych będzie za niskie napięcie i będą one się ledwo żarzyły, albo nie będą świeciły wcale.

44 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

Leszcz trochę namieszał. Driver masz dobry. Wymień ledy. 

Ale co pomieszał? Jest na zdjęciu jak byk, LDD-600L, czyli driver dający prąd 600mA, a led 1W ma maks prąd 350mA. Czyli driver za mocny. Na dłuższą nitkę to by musiał być jakiś driver LDD-300H (H - to wyższy zakres napięć), ale w sumie nie widziałem takiego nigdy.

Tak swoją droga, jak projekt by magu, to najlepiej z nim się kontaktować...

23 minuty temu, Tarmixsos92 napisał:

co może być przyczyną?

Napisz jaki masz zasilacz. Wg mnie, za niskie napięcie podajesz/za długie masz nitki na zasilacz jakim dysponujesz.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.