Skocz do zawartości
Sebastiano

64 litry Morskiej Nysy vol.2

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, fannadil napisał:

czekanie najgorsze ile można obserwować ruch wody i bąbelków powietrza :D

W erybce są rybki z klocków lego, można sobie wpuścić jakąś dla urozmaicenia:-)

PS. weź ten termometr gdzieś schowaj na tył, albo do kaskady wrzuć całkiem (tam też może mierzyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Słony leszcz napisał:

W erybce są rybki z klocków lego, można sobie wpuścić jakąś dla urozmaicenia:-)

PS. weź ten termometr gdzieś schowaj na tył, albo do kaskady wrzuć całkiem (tam też może mierzyć).

Ten termometr jest tylko do czasu aż przyjedzie(przypłynie) termoregulator.W nim jest czujnik temperatury ze wskazaniami na wyświetlaczu umieszczonym na zewnątrz zbiornika.Chciałem sprawdzić grzałkę na ile przekłamuje po ustawieniu na regulacji temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sebastiano napisał:

Chciałem sprawdzić grzałkę na ile przekłamuje po ustawieniu na regulacji temperatury.

I jak wyszło? Pytanie też jeszcze, na ile przekłamuje termometr. Tak z ciekawości pytam. Jak tak się bawiłem z jegerem u siebie (nie wiem, skąd takie przywiązanie do tej marki, bo wg mnie to tragedia), próbowałem kalibrować grzałkę, wymieniałem termometry... Potem skapitulowałem i uznałem, że najważniejsze jest żeby było stabilnie, wiec niech zostanie jak jest. A potem kupiłem malutką grzałeczkę aquaela ("ultra" chyba czy jakoś tak) z elektronicznym termostatem i wreszcie mam tyle ile ustawiłem, z praktycznie pomijalnymi odchyłkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Słony leszcz napisał:

I jak wyszło? Pytanie też jeszcze, na ile przekłamuje termometr. Tak z ciekawości pytam. Jak tak się bawiłem z jegerem u siebie (nie wiem, skąd takie przywiązanie do tej marki, bo wg mnie to tragedia), próbowałem kalibrować grzałkę, wymieniałem termometry... Potem skapitulowałem i uznałem, że najważniejsze jest żeby było stabilnie, wiec niech zostanie jak jest. A potem kupiłem malutką grzałeczkę aquaela ("ultra" chyba czy jakoś tak) z elektronicznym termostatem i wreszcie mam tyle ile ustawiłem, z praktycznie pomijalnymi odchyłkami.

Termometr wskazuje mi o jeden stopień więcej niżeli ustawiam na grzałce.Jest to bynajmniej potwierdzone na dwóch różnych grzałkach.W słodkim mam grzałkę przepływową Hydor i tam również tak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień funkcjonowania kosteczki.Niestety stwierdzam,że błona pojawiająca się na powierzchni wymaga mojej interwencji.

Zakupiłem skimmer i widzę ,że jest ok.Za wyjątkiem tego , że na tę chwilę strasznie wypuszcza pęcherzyki powietrza.Mam nadzieję , że to przejdzie.

IMG_20190329_134106.jpg.16537ba6049d0bc08773ebf360b02d95.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż zdjęcie baniaka jak to się wszystko prezentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Sebastiano napisał:

Za wyjątkiem tego , że na tę chwilę strasznie wypuszcza pęcherzyki powietrza.Mam nadzieję , że to przejdzie.

 

Seba może masz go za wysoko nad taflą wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma ruchomą tą "głowice" musisz ją na sztywno przymocować. Poziom wody w zbiorniku i tak masz stały.

Łapie powietrze od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące temu zakupiłem taki skimer. Również drażniły mnie bąbelki w akwarium z czasem samo przeszło i bąbli nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymocowałem na tyle aby ruchoma głowiczka spokojnie "pracowała" na powierzchni wody.Faktycznie po kożuchu śladu nie ma.Dałem już nawet zgodnie z instrukcją na minimum ale widzę że nadal bąbluje.

seba84 mam nadzieję , ze i u mnie przestanie puszczać bąbelki.

Poniżej aktualna fotka.Sorki za jakość.Niestety telefon.:(

IMG_20190329_203357.jpg.67508ce519b20a0d35b1eada8a6ae0e4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to już wygląda.

Pytanko. Tą skałę to robili Ci z automatu czy dogadywałeś jak ma wyglądać ?

Też mam takie akwarium i się zastanawiam czy brać żywą czy tą z tego sklepu (ma zrobione fajne półki).

Edytowane przez anwilowiec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, anwilowiec napisał:

Super to już wygląda.

Pytanko. Tą skałę to robili Ci z automatu czy dogadywałeś jak ma wyglądać ?

Też mam takie akwarium i się zastanawiam czy brać żywą czy tą z tego sklepu (ma zrobione fajne półki).

Dziękuję:)

Aranżacja była robiona na zamówienie.W zamówieniu określiłem wygląd no i oczywiście wymiary.Chłopaki zrobią Ci co tylko się Tobie przyśni.Polecam.Łatwo kleić korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pomyślę.

Na razie to mam wielki mętlik w głowie , najpierw nastawiłem się na suchą , potem po przeczytaniu ileś tam postów na żywą teraz doszła ta Twoja , to samo z piaskiem jedni żeby brać żywy drudzy nie żywy (oczywiście doradzają w dobrej wierze - chwała im za to) albo jeszcze w ogóle  bez piachu - zawiesiłem się , hehehehe

Na razie jestem skołowany chociaż trochę sprzętu już mam ( właśnie siedzę przed kompem i zamawiam szafkę).

Sorki że się wtrąciłem w twój temat, swój spróbuje też założyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, anwilowiec napisał:

Dziękuję pomyślę.

Na razie to mam wielki mętlik w głowie , najpierw nastawiłem się na suchą , potem po przeczytaniu ileś tam postów na żywą teraz doszła ta Twoja , to samo z piaskiem jedni żeby brać żywy drudzy nie żywy (oczywiście doradzają w dobrej wierze - chwała im za to) albo jeszcze w ogóle  bez piachu - zawiesiłem się , hehehehe

Na razie jestem skołowany chociaż trochę sprzętu już mam ( właśnie siedzę przed kompem i zamawiam szafkę).

Sorki że się wtrąciłem w twój temat, swój spróbuje też założyć .

Spoko,to nie jest problem:)

Decyzję musisz podjąć sam.Dobrze posłuchać rad innych.Żywa skała będzie zawsze żywą skałą.Ja mam ten przywilej ze już miałem żywą skałę.Teraz chcę spróbować na martwicy:)Włącznie z suchym piachem.Czy to dobry pomysł.Czas pokaże.W razie porażki,wielkich strat nie będzie gdyż to malutki projekcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sebaseven napisał:

siema . ciekawie sie zapowiada. szkło ow?? 

Hej , tak.Całość OW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie gdzie układać :-Dtyle tych półeczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, anwilowiec napisał:

Dziękuję pomyślę.

Na razie to mam wielki mętlik w głowie , najpierw nastawiłem się na suchą , potem po przeczytaniu ileś tam postów na żywą teraz doszła ta Twoja , to samo z piaskiem jedni żeby brać żywy drudzy nie żywy (oczywiście doradzają w dobrej wierze - chwała im za to) albo jeszcze w ogóle  bez piachu - zawiesiłem się , hehehehe

Na razie jestem skołowany chociaż trochę sprzętu już mam ( właśnie siedzę przed kompem i zamawiam szafkę).

Sorki że się wtrąciłem w twój temat, swój spróbuje też założyć .

Nie to miejsce jednak tylko wspomnę. Żywej skały w handlu jest bardzo mało(głównie przez ograniczenie importu). Zwykle to ożywiona sucha, a więc coś co łatwo zrobić samemu. Czasami trafia się ktoś(nawet sklep) kto sprzedaje odkupioną od kogoś starą skałę więc potencjalnie problematyczną.  Wybór zależy od Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastiano tą skałę to wcześniej płukałeś czy od razu do akwarium i zalałeś wodą , a płukanie było w trakcie pracy kaskady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie płukałem choć mam tę świadomość , że powinno się to zrobić.U mnie jeszcze przez kilka tygodni , nie będzie raczej życia więc na spokojnie powinna oddać to co niepożądane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, anwilowiec napisał:

A jeszcze mam prośbę , jakie są wymiary tej skały , i ile waży ?

Ma w okolicach 34x33x31h.Waga myślę że w okolicach 10-15 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z "filmem" na powierzchni wygrana.Skimmer daje radę.Mam natomiast problem z drobinkami ,wydaje się powietrza , "wypadające" z kaskady.Dziś włożyłem do obu koszyków watolinę grubości około 1cm i nic to nie dało.

Czym te paproszki,pęcherzyki moga być spowodowane.Woda z kaskady musi z większej wysokości wpdać do wody czy końcówka/wylot kaskady ma być bardziej zanurzona pod powierzchnią?

A może skręcić moc kaskady?

Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.