Skocz do zawartości
Sebastiano

64 litry Morskiej Nysy vol.2

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Nexor4 napisał:

Ładnie, co planujesz na samej górze?

Myślę o Milce,Poccilopora Pink,Seriatopora.Taki jest plan.Ale w pierwszej kolejności muszę opanować parametry bo się z lekka bagienko tworzy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale napompowane a kolor testu na PO4 jest taki , że zastanawiam się dlaczego jeszcze wszystko żyje.

67.jpg.a6bf098b0242cc5fd0b10ed4976f6740.jpg68.jpg.b9367c7f1495e32e6ae0c2a1bafdd19c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne są. U mnie nie może się utrzymać... Robiłem dwa podejścia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

Piękne są. U mnie nie może się utrzymać... Robiłem dwa podejścia..

W moim poprzednim zbiorniku też zginęła raptem z niewiadomych przyczyn.Spróbuję tym razem.Chciałbym aby się utrzymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski kolor na teście Saliferta  stał się rzeczywistością , tylko bardziej sprecyzowaną:banghead

IMG_20190705_122335.jpg.f2a94c5e7157bd90ceea2f88b6246fe2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jointela napisał:

Załatwiaj makro glony wrzucaj do zbiornika.

Wg mnie,wyniki takie zaczęły się w momencie rozpoczęcia podawania Amino i reefroids do akwarium.Muszę zmniejszyć dawkę.Dodatkowo od tygodnia stosuje NO3PO4 X z RedSea 1 ml/dziennie.Zwiększę do 2ml/dziennie.Po kilku dniach sprawdzę na ile te zabiegi pomogly.

Glony pewnie są skuteczne lecz w moim wielkim akwarium za specjalnie nie mam dla nich miejsca , niestety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kostce Caulerpa prolofera ladnie rosnie w rogu z tyłu tez 64 litry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sebastiano napisał:

Wg mnie,wyniki takie zaczęły się w momencie rozpoczęcia podawania Amino i reefroids do akwarium

Ile razy w tygodniu i ile koralom dajesz reef roids ? Pytam, bo sam karmię nim od kilku dobrych miesięcy, na razie nie widzę, żeby koralom coś nie odpowiadało, lecz PO4 ostatnio mierzyłem podczas dojrzewania :whistle:


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nexor4 napisał:

Ile razy w tygodniu i ile koralom dajesz reef roids ? Pytam, bo sam karmię nim od kilku dobrych miesięcy, na razie nie widzę, żeby koralom coś nie odpowiadało, lecz PO4 ostatnio mierzyłem podczas dojrzewania :whistle:

Dotychczas dawałem dwa razy w tygodniu około 1/4 łyżeczki do herbaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiejszy zakup potwierdził testy kropelkowe.

KH mam :

Tj68av5g.jpg

Biorąc pod uwagę , że zbiornik wystartował 27 marca mam powody do paniki i działania biorąc pod uwagę ten wynik?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jointela napisał:

W sensie chcesz obniżyć kh ?

Właśnie nie wiem czy nie lepiej by było.....10 to dość wysoko.Chyba ,że "oddaje" jeszcze moja sucha konstrukcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mówi się że najlepsze 7,5kh, ja to nawet w okolicy 7 trzymam a ostatnio zjechało mi do 6 i powoli podnoszę heh Seba kiedyś tu na forum ktoś przez taką skałę restartował zbiornik. Od początku masz takie kh?

Doczytałem że miałeś ponad 11, więc powoli spada. Pewnie to przez użytą sól tak wysokie kh. Widzę że AF więc ona nie powinna mieć takiego kh. Czyli pierwsze założenie ze skałą jest raczej trafione ale że kh Ci spada to przestaje oddawać do wody.

Dziwne że tak szybko dałeś koralowce kiedy jeszcze nie miałeś "wyregulowanych" parametrów pod nie :P 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, =Fresz= napisał:

Mówi się że najlepsze 7,5kh, ja to nawet w okolicy 7 trzymam a ostatnio zjechało mi do 6 i powoli podnoszę heh Seba kiedyś tu na forum ktoś przez taką skałę restartował zbiornik. Od początku masz takie kh?

Doczytałem że miałeś ponad 11, więc powoli spada. Pewnie to przez użytą sól tak wysokie kh. Widzę że AF więc ona nie powinna mieć takiego kh. Czyli pierwsze założenie ze skałą jest raczej trafione ale że kh Ci spada to przestaje oddawać do wody.

Dziwne że tak szybko dałeś koralowce kiedy jeszcze nie miałeś "wyregulowanych" parametrów pod nie :P 

To już drugi tydzień jak trzyma się KH na poziomie 10.Zobacze po tygodniu czy jest faktycznie tendencja malejąca czy będzie się trzymac na podobnym poziomie.

Krzysztof.Na pytanie dotyczące "wyregulowania" parametrów wody i dawania korali w międzyczasie, się po prostu nie wypowiem.Mam na ten temat swoje zdanie i się nie wypowiem.Nie chcę rozpętać zaraz piekła:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja to tak specjalnie bo sam nigdy nie czekam hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, =Fresz= napisał:

Ja to tak specjalnie bo sam nigdy nie czekam hehe

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie "białe historie" zaczynają nawiedzać moje akwarium.

VmBBs3dg.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jointela napisał:

Gąbki sycon fajna sprawa.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Widzę , że w kilku miejscach akwarium sobie narosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze testy wody:

NO3 1

MG 1400

CA  375

PO4  0,68

KH  10,4

ZASOLENIE 33,5 PPT

TEMP 24,7

NO3 i PO4 ,zwłaszcza to drugie,wyraznie spadło.Martwi mnie nadal KH.CA z tygodnia na tydzień coraz minimalnie,ale mimo wszystko się podnosi.

Takie cudo wyrosło mi w jednym z narożników akwarium,przy dzisiejszej podmianie odessałem to.

3Nodk0Yg.jpg

Jeśli chodzi o PO4 to za przyczynę tak drastycznego wzrostu uważam zbyt częste i obfite używanie amino i reefroids.Podaję teraz odrobinę raz w tygodniu.Płucze mrożonki.Od dziś zmniejszę też dozowanie NO3PO4-X z 2 do 1ml dziennie.Zaobserwuję po tygodniu jak będą wygladały pomiary.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walki od ostatniego postu z glonami ciąg dalszy.

Po wczorajszych pomiarach wody mogę stwierdzić że:

MG trzyma cały czas poziom 1400

CA systematycznie co tydzień rośnie,aktualnie 400

KH drugi tydzień już jest na poziomie 9,2 co mnie cieszy bo chciałem aby zeszło w dół

zasolenie 34 ppt i od ostatnich dwóch tygodni zauważyłem , że jest stabilne(dotychczas spadało o 1 ppt tygodniowo)

NO3 wg testu AF mam 1

martwi mnie natomiast PO4 z którym udało mi się zejść do poziomu 0,63  i nizej już nie potrafię.

Podaję co dzień 1ml NO3PO4-X mrożonki płuczę,reef roids nie podawałem od ostatniego wpisu wcale.

Koralowce w mojej ocenie wyglądają dobrze,martwi mnie ogromnie ilość przyrastających "kęp" długich glonów na podlożu.Wygląda to nie ładnie,nie ciekawie i chciałbym ten problem wyeliminować z mojego akwarium:D

Tylko już nie wiem jak.....co raz częściej zaczynam się skłaniać do sugestii Waszej wrzucenia glonów gdzieś w róg zbiornika lub wykorzystania kaskady na umieszczenie jakiegoś "wchłaniacza na PO4"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja bym palił tylko niebieskim i lał więcej bakterii ;) ale to tylko ja [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.