Skocz do zawartości

Historia edycji

pdz

pdz

Możesz startować na kranówce, sól masz w okolicy ;-)

A tak serio ... pierwsze morskie, więc cały czas czytam i czekam na dostawę 90x55x55 , sump 80x45x40 i stelaż zabudowany.

Byłem osobiście w Erybce i polecono mi aby spływ i rewizja były po prawej czyli prosto w dół , natomiast pompa po lewej , tak podobno jest lepiej i mniej rur niż gdyby było odwrotnie, komin także po prawej.

Szkło przód i boki OW , silikon transparentny , tył i komin czarny , tam silikon czarny.

Sump prosty , 3 komory spływ i odpieniacz , siporax , powrót i pompa.

Co do cyrkulacji mam ten sam dylemat ale chyba wezmę 2 x SOW8 , chyba łatwiej ustawić tak aby nie było martwych stref ale może się mylę.

Polecono mi odpieniacz Skimz 127 lub 147 , wstepnie wybrałem ten drugi ale z czytanych materiałów rozważam Bubble magus A8 , Deltec 600i

Skała i piasek suchy , ze względu na to , ze mogę sobie jako świeżak nie poradzić z problemami , dojrzewanie potrwa dłużej ale trudno.

Zamiast jednej dużej grzałki wezmę 2 x 150W na wszelki wypadek jakby padła jedna.

Dolewka - rozważałem Eye ale chyba zrobię sam grawitacyjną na zaworku podobnym do tych w WC, zbiorniczek będzie powyżej sumpa , w moim sumpie po przeliczeniu komór nie starczyło miejsca.

Lampa DIY , wyszła znacznie taniej ale jak będzie świecić to się okaże.

Stelaż chyba zrobiłeś zbyt wysoki, też będę miał zbiornik w salonie i oglądany z kanapy lub na stojąco.

Wybrałem chyba 70 lub 80 cm co przy sumpie 40 cm da dość sporo miejsca.

Obserwuję i kibicuję :-)

pdz

pdz

Możesz startować na kranówce, sól masz w okolicy ;-)

A tak serio ... pierwsze morskie, więc cały czas czytam i czekam na dostawę 90x55x55 , sump 80x45x40 i stelaż zabudowany.

Byłem osobiście w Erybce i polecono mi aby spływ i rewizja były po prawej czyli prosto w dół , natomiast pompa po lewej , tak podobno jest lepiej i mniej rur niż gdyby było odwrotnie, komin także po prawej.

Szkło przód i boki OW , silikon transparentny , tył i komin czarny , tam silikon czarny.

Sump prosty , 3 komory spływ i odpieniacz , siporax , powrót i pompa.

Co do cyrkulacji mam ten sam dylemat ale chyba wezmę 2 x SOW8 , chyba łatwiej ustawić tak aby nie było martwych stref ale może się mylę.

Polecono mi odpieniacz Skimz 127 lub 147 , wstepnie wybrałem ten drugi ale z czytanych materiałów rozważam Bubble magus A8 , Deltec 600i

Skała i piasek suchy , ze względu na to , ze mogę sobie jako świeżak nie poradzić z problemami , dojrzewanie potrwa dłużej ale trudno.

Zamiast jednej dużej grzałki wezmę 2 x 150W na wszelki wypadek jakby padła jedna.

Dolewka - rozważałem Eye ale chyba zrobię sam grawitacyjną na zaworku podobnym do tych w WC, zbiorniczek będzie powyżej sumpa.

Lampa DIY , wyszła znacznie taniej ale jak będzie świecić to się okaże.

Stelaż chyba zrobiłeś zbyt wysoki, też będę miał zbiornik w salonie i oglądany z kanapy lub na stojąco.

Wybrałem chyba 70 lub 80 cm co przy sumpie 40 cm da dość sporo miejsca.

Obserwuję i kibicuję :-)

pdz

pdz

Możesz startować na kranówce, sól masz w okolicy ;-)

A tak serio ... pierwsze morskie, więc cały czas czytam i czekam na dostawę 90x55x55 , sump 80x45x40 i stelaż zabudowany.

Byłem osobiście w Erybce i polecono mi aby spływ i rewizja były po prawej czyli prosto w dół , natomiast pompa po lewej , tak podobno jest lepiej i mniej rur niż gdyby było odwrotnie.

Sump prosty , 3 komory spływ i odpieniacz , siporax , powrót i pompa.

Co do cyrkulacji mam ten sam dylemat ale chyba wezmę 2 x SOW8 , chyba łatwiej ustawić tak aby nie było martwych stref ale może się mylę.

Polecono mi odpieniacz Skimz 127 lub 147 , wstepnie wybrałem ten drugi ale z czytanych materiałów rozważam Bubble magus A8 , Deltec 600i

Skała i piasek suchy , ze względu na to , ze mogę sobie jako świeżak nie poradzić z problemami , dojrzewanie potrwa dłużej ale trudno.

Zamiast jednej dużej grzałki wezmę 2 x 150W na wszelki wypadek jakby padła jedna.

Dolewka - rozważałem Eye ale chyba zrobię sam grawitacyjną na zaworku podobnym do tych w WC.

Lampa DIY , wyszła znacznie taniej ale jak będzie świecić to się okaże.

Stelaż chyba zrobiłeś zbyt wysoki, też będę miał zbiornik w salonie i oglądany z kanapy lub na stojąco.

Wybrałem chyba 70 lub 80 cm co przy sumpie 40 cm da dość sporo miejsca.

Obserwuję i kibicuję :-)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.