Skocz do zawartości
tomi1140

Egipt w Pazdzierniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar  wybrać sie z rodzinką tj rodzice plus 3 dzieciaków. Wiadomo ja jako akwarysta szukam hotelu z rafą do snurkowania . Dzieciaki wiadomo baseny ślizgawki itp. Dobre jedzonko podstawa . Co byście polecili. Wybieram sie pierwszy raz.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Marsa alam   hotel   AURORA oriental .  Rafa przecudna choc dla dzieciaków nie ma  np. zjeżdzalni byłem tez w haapyy liwe w marsa alam są zjezdzalnie dla dzieci ale rafa juz nie ta  jest pomost i trzeba wchodzic od razu na głęboką wode. i nie zawsze mozna popływac silne wiatry w przeciwienstwie do Aurory  gdzie jest plytkie morze i jak wspomniałem cudna rafa.

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj hotelu w zatoce Makadi Bay . Przepiękne lasy akropor , żółwie , płaszczki no i oczywiście pełno innych koralowców . Jest tam koło 20 hoteli w sumie połączonych ze sobą . Najfajniejsza rafa jest na dzikiej plaży za hotelem Grand Makadi Hotel . Osobiście w Egipcie byłem już 10 razy . Sharma , Marsa Alam , ale tutaj mi się najbardziej podoba . Żadnych dodatkowych wycieczek nie ma sensu brać , niestety rafy umierają jest coraz gorzej . Ewentualnie warto pojechać na nurkowanie do Sharm El Naga . Żadne paradajsy i inne badziewia . Wszystko martwe , tylko mureny i trochę rybek . Marsa jest też fajne , ale ma wady . W październiku będzie wiało a rafy są albo na pionach do 20 metrów , przy fali jest czerwona flaga i nie popływacie . W zatokach znowu jest miałki piasek i przy fali woda jest bardzo mętna co w sumie uniemożliwia oglądanie . Polecam hotel Sunrise Makadi Bay byłem na tegorocznego sylwestra , naprawdę top w Egipcie , restauracje ala carte darmowe polecam chińską . Niestety drogi , ale dla mnie akurat cena nie jest taka istotna . Dzieciaki będą w 7 niebie . Fajny aquapark i plaża . Pierwsza linia brzegowa . Jazz Aquaviva też top , infrastruktura lepsza niż Sunrise bo nówka hotel , ale druga linia brzegowa , gorsze jedzenie i gorsze animacje . Absolutnie nie patrz się na Tia Heighst niby opinie dobra ale hotel o żenującej infrastrukturze lepiej dołożyć . Podsumowując : z dziećmi bierz albo Grand Makadi Hotel ( pełno Niemców żarcie dobre i blisko bajecznej rafy ) albo Sunrise Makadi ( rewelacyjne jedzenie , brak przy samym hotelu rafy trzeba dojść 20 minut do rafy za hotelem Grand Makadi ) albo któryś z Jazz ( sieciówka , dobra jedzenie , super warunki , fajna rafa przy hotelu ale dojście do super rafy 45 minut przy Grand Makadi albo 20 minut do super rafy przy hotelu Cleopatra Luxury ) . Acha i nie licz na lasty przy tych hotelach tutaj cena trzyma do końca lepiej teraz kupować z ubezpieczeniem najniższej ceny , czyli jak cena spadnie w firmie od której kupowałeś wyjazd różnicę Ci zwrócą . Prawdę mówiąc jak kręcą Ciebie rafy koralowe zrób sobie w Polsce kurs KDP/CMAS (P1) koło 1000 zł ponurkujesz do 20 m zdecydowanie lepiej to wygląda od dołu niż z góry :)

W Aurorze akurat byłem . Słaba infrastruktóra , jedzenie marnutkie dla dzieciaków zero rozrywki . Rafa jak nie wieje :) będzie widoczna , strasznie tam piasek muli i w sumie wieje wieje wieje . Ogólnie nisko budżetówka , zrazisz się do Egiptu takim wyjazdem .  Pierwszy raz widziałem tam krowę morską o 6 rano i tylko dlatego zapamiętam ten hotel :)

 

Edytowane przez petroniusz2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mocno polecam hotel Titanic Beach spa&aqua park w Hurgadzie, jedzenie i obsługa na dobrym poziomie, mnóstwo atrakcji dla dzieciaków (animacje, zjeżdżalnie, salon gier itp.).

Plaża piaskowa z dłuuugim pomostem z bezpośrednimi zejściami na rafę (idealne do snurkowania), warto też iść na plażę podczas odpływu, morze cofa się o kilkaset metrów i można podziwiać mnogość życia w kałużach ;-). W połowie drogi z lotniska do hotelu położone jest AQUARIUM Hurgada, które warto zwiedzić z rodziną.

Co prawda do Kairu i Gizy daleko (nie zdecydowaliśmy się ze względu na dzieci) ale polecam całodniowe wycieczki fakultatywne na pustynię i morze (po ok. 70 $ każda).

 

https://www.google.pl/maps/place/Titanic+Beach+Spa+And+Aqua+Park/@27.0950279,33.8441301,3891m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x144d7e29c3c0589b:0xcd83544d88e2be0c!8m2!3d27.0889316!4d33.8483566

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, petroniusz2 napisał:

Szukaj hotelu w zatoce Makadi Bay . Przepiękne lasy akropor , żółwie , płaszczki no i oczywiście pełno innych koralowców . Jest tam koło 20 hoteli w sumie połączonych ze sobą . Najfajniejsza rafa jest na dzikiej plaży za hotelem Grand Makadi Hotel . Osobiście w Egipcie byłem już 10 razy . Sharma , Marsa Alam , ale tutaj mi się najbardziej podoba . Żadnych dodatkowych wycieczek nie ma sensu brać , niestety rafy umierają jest coraz gorzej . Ewentualnie warto pojechać na nurkowanie do Sharm El Naga . Żadne paradajsy i inne badziewia . Wszystko martwe , tylko mureny i trochę rybek . Marsa jest też fajne , ale ma wady . W październiku będzie wiało a rafy są albo na pionach do 20 metrów , przy fali jest czerwona flaga i nie popływacie . W zatokach znowu jest miałki piasek i przy fali woda jest bardzo mętna co w sumie uniemożliwia oglądanie . Polecam hotel Sunrise Makadi Bay byłem na tegorocznego sylwestra , naprawdę top w Egipcie , restauracje ala carte darmowe polecam chińską . Niestety drogi , ale dla mnie akurat cena nie jest taka istotna . Dzieciaki będą w 7 niebie . Fajny aquapark i plaża . Pierwsza linia brzegowa . Jazz Aquaviva też top , infrastruktura lepsza niż Sunrise bo nówka hotel , ale druga linia brzegowa , gorsze jedzenie i gorsze animacje . Absolutnie nie patrz się na Tia Heighst niby opinie dobra ale hotel o żenującej infrastrukturze lepiej dołożyć . Podsumowując : z dziećmi bierz albo Grand Makadi Hotel ( pełno Niemców żarcie dobre i blisko bajecznej rafy ) albo Sunrise Makadi ( rewelacyjne jedzenie , brak przy samym hotelu rafy trzeba dojść 20 minut do rafy za hotelem Grand Makadi ) albo któryś z Jazz ( sieciówka , dobra jedzenie , super warunki , fajna rafa przy hotelu ale dojście do super rafy 45 minut przy Grand Makadi albo 20 minut do super rafy przy hotelu Cleopatra Luxury ) . Acha i nie licz na lasty przy tych hotelach tutaj cena trzyma do końca lepiej teraz kupować z ubezpieczeniem najniższej ceny , czyli jak cena spadnie w firmie od której kupowałeś wyjazd różnicę Ci zwrócą . Prawdę mówiąc jak kręcą Ciebie rafy koralowe zrób sobie w Polsce kurs KDP/CMAS (P1) koło 1000 zł ponurkujesz do 20 m zdecydowanie lepiej to wygląda od dołu niż z góry :)

W Aurorze akurat byłem . Słaba infrastruktóra , jedzenie marnutkie dla dzieciaków zero rozrywki . Rafa jak nie wieje :) będzie widoczna , strasznie tam piasek muli i w sumie wieje wieje wieje . Ogólnie nisko budżetówka , zrazisz się do Egiptu takim wyjazdem .  Pierwszy raz widziałem tam krowę morską o 6 rano i tylko dlatego zapamiętam ten hotel :)

 

Dzięki za checi pisania tak długiego postu ,na pewno mi dużo pomoże. Ten Sunrise Makadi Bay mnie zaciekawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona uważa że jest to najlepszy hotel w Egipcie w którym byliśmy . Ja tak nie do końca uważam aczkolwiek pierwsza trójka na pewno . W każdym razie ja z Egiptem na przynajmniej 2 lata daję sobie spokój Ciapaci tak się rozbestwili że nas białych traktują jak dojne krowy nic nie robiące w Europie a kasa nam się sypie z nieba . Od 3 lat latam na karaiby i jestem zachwycony . Morze karaibskie jest cudowne niestety koralowce tam już prawie wymarły :(. Za to ludzie fantastyczni :) . Przyglądam się tak wielkiej rafie koralowej ale dzieci i żona na razie za bardzo nie chcą . Także ja w tym roku na Dominikanę na 15 dni w listopadzie już kupione .

Tomi1140 jeszcze jedna rzecz ten hotel w swojej ofercie w dobrej cenie ma sun fun  i generalnie do Egiptu z nimi latam . Natomiast lepiej kupić przez fly.pl lub wakacje.pl i powalczyć o gratisy ( ubezpieczenie lub parking ewentualnie bilety do multikina ) zawsze coś dostaniesz a kto pyta nie błądzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry opis, a jak to wygląda z warunkami/upałem w sierpniu ? Da się przeżyć z maluchami 3 i 6 lat ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, petroniusz2 napisał:

Żona uważa że jest to najlepszy hotel w Egipcie w którym byliśmy . Ja tak nie do końca uważam aczkolwiek pierwsza trójka na pewno . W każdym razie ja z Egiptem na przynajmniej 2 lata daję sobie spokój Ciapaci tak się rozbestwili że nas białych traktują jak dojne krowy nic nie robiące w Europie a kasa nam się sypie z nieba . Od 3 lat latam na karaiby i jestem zachwycony . Morze karaibskie jest cudowne niestety koralowce tam już prawie wymarły :(. Za to ludzie fantastyczni :) . Przyglądam się tak wielkiej rafie koralowej ale dzieci i żona na razie za bardzo nie chcą . Także ja w tym roku na Dominikanę na 15 dni w listopadzie już kupione .

Tomi1140 jeszcze jedna rzecz ten hotel w swojej ofercie w dobrej cenie ma sun fun  i generalnie do Egiptu z nimi latam . Natomiast lepiej kupić przez fly.pl lub wakacje.pl i powalczyć o gratisy ( ubezpieczenie lub parking ewentualnie bilety do multikina ) zawsze coś dostaniesz a kto pyta nie błądzi .

Dzięki bardzo muszę to ogarnąć dobrze poczytać opinii ludzi co tam byli i mieli parcie na rafę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się Marsa alam w tym okresie października? Ktoś był?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie Egipt jesienią jest wietrzny - im poźniej tym wiatry są intensywniejsze. Zwłaszcza na morzu. Na lądzie, zwłaszcza jak nie chcesz wychodzić z hotelu będzie ok.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Marsa Alam.  W sumie byłem 10 razy w Egipcie i jesli chodzi o rafy to tylko marsa alam. Polecam zatokę Abu dabbab

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrp1973 napisał:

Tylko Marsa Alam.  W sumie byłem 10 razy w Egipcie i jesli chodzi o rafy to tylko marsa alam. Polecam zatokę Abu dabbab

 

Dokładnie który hotel polecasz? Byłeś może w pazdzierniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam  w styczniu, lutym ,marcu i kwietniu. W zatoce Abu dabbab są tylko dwa hotele i plaża jeszcze trzeciego. Jedne to Hilton a drugi to Sol Y Mar (chyba zmienił nazwę). Przy tym drugim dosyć mocno wieje i morze jest trochę wzburzone co czasem utrudnia oglądanie raf (ale i tak jest bosko). Po stronie Hiltona jest spokojniej. Gdybyś wybrał Hurghade to trzeba popłynąc gdzieś dalej aby zobaczyć piekniejsze rafy np na wyspę Tobia. W "Szarmie" jest tak sobie.... Caly czas odnoszę się do raf koralowych. Jesli chodzi o hotele to wybierac 5 gwiazdkowe i co najważniesze po 2000 roku.  

Wybierz kurort  a ja powiem Ci w którym hotelu byłem i czy jest godny polecenia. Dla dzieci sharm el shejk jest nie ciekawy pod względem wejścia do morza.  Natomiast  jest mnóstwo hoteli z zjeżdzalniami....

sorki ....miało być byłem:D nie byłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2019 o 20:59, petroniusz2 napisał:

Szukaj hotelu w zatoce Makadi Bay . Przepiękne lasy akropor , żółwie , płaszczki no i oczywiście pełno innych koralowców . Jest tam koło 20 hoteli w sumie połączonych ze sobą . Najfajniejsza rafa jest na dzikiej plaży za hotelem Grand Makadi Hotel . Osobiście w Egipcie byłem już 10 razy . Sharma , Marsa Alam , ale tutaj mi się najbardziej podoba . Żadnych dodatkowych wycieczek nie ma sensu brać , niestety rafy umierają jest coraz gorzej . Ewentualnie warto pojechać na nurkowanie do Sharm El Naga . Żadne paradajsy i inne badziewia . Wszystko martwe , tylko mureny i trochę rybek . Marsa jest też fajne , ale ma wady . W październiku będzie wiało a rafy są albo na pionach do 20 metrów , przy fali jest czerwona flaga i nie popływacie . W zatokach znowu jest miałki piasek i przy fali woda jest bardzo mętna co w sumie uniemożliwia oglądanie . Polecam hotel Sunrise Makadi Bay byłem na tegorocznego sylwestra , naprawdę top w Egipcie , restauracje ala carte darmowe polecam chińską . Niestety drogi , ale dla mnie akurat cena nie jest taka istotna . Dzieciaki będą w 7 niebie . Fajny aquapark i plaża . Pierwsza linia brzegowa . Jazz Aquaviva też top , infrastruktura lepsza niż Sunrise bo nówka hotel , ale druga linia brzegowa , gorsze jedzenie i gorsze animacje . Absolutnie nie patrz się na Tia Heighst niby opinie dobra ale hotel o żenującej infrastrukturze lepiej dołożyć . Podsumowując : z dziećmi bierz albo Grand Makadi Hotel ( pełno Niemców żarcie dobre i blisko bajecznej rafy ) albo Sunrise Makadi ( rewelacyjne jedzenie , brak przy samym hotelu rafy trzeba dojść 20 minut do rafy za hotelem Grand Makadi ) albo któryś z Jazz ( sieciówka , dobra jedzenie , super warunki , fajna rafa przy hotelu ale dojście do super rafy 45 minut przy Grand Makadi albo 20 minut do super rafy przy hotelu Cleopatra Luxury ) . Acha i nie licz na lasty przy tych hotelach tutaj cena trzyma do końca lepiej teraz kupować z ubezpieczeniem najniższej ceny , czyli jak cena spadnie w firmie od której kupowałeś wyjazd różnicę Ci zwrócą . Prawdę mówiąc jak kręcą Ciebie rafy koralowe zrób sobie w Polsce kurs KDP/CMAS (P1) koło 1000 zł ponurkujesz do 20 m zdecydowanie lepiej to wygląda od dołu niż z góry :)

W Aurorze akurat byłem . Słaba infrastruktóra , jedzenie marnutkie dla dzieciaków zero rozrywki . Rafa jak nie wieje :) będzie widoczna , strasznie tam piasek muli i w sumie wieje wieje wieje . Ogólnie nisko budżetówka , zrazisz się do Egiptu takim wyjazdem .  Pierwszy raz widziałem tam krowę morską o 6 rano i tylko dlatego zapamiętam ten hotel :)

 

Byłem potwierdzam w. ;) Grand Macadi Bay chyba w Al Nabila Grand Makadi  :)

Spałem w bungalowcu z 3 Gekonami :) super zatoczka piękna nie zniszczona rafa . Bliziutko przy hotelach . 

145216222.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.