Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

25 minut temu, Sygen napisał:

Po co kombinować kupujesz wentylator 12 lub 14 cm który ma dużą wydajność ze 2 tyś obrotów i do tego zasilać regulowany od 3 do 12 v

To ja właśnie dokładnie tak chcę zrobić. Kwestia tylko była, czy jest sens taką 14-ke o wydajności 100m3/h, czy wystarczy np 8cm o wydajności 33m3/h. Różnica w kasie bez znaczenia, ale mam niską koronę zrobioną, 14-ka mi się nie zmieści, chyba że jakoś skosem, albo będzie wystawać ponad, albo nową koronę zrobić. Generalnie, przepływ 100m3/h wydał mi się kosmiczny, ale widzę, że wcale kosmiczny nie jest.

Te ciche, wolno obrotowe, wcale nie muszą być słabe, np taki: https://allegro.pl/oferta/aab-silent-force-14-15-lopatek-50-mocniejszy-8db-7495597662 A nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je też mniejszym napięciem zasilać.

13 minut temu, dale napisał:

Mam ustawione równolegle do powierzchni wody, ale ich zabudowa kieruje podmuch ok. 45 stopni do powierzchni. U mnie to działa.

No też bym chyba kierował na powierzchnię. Raz, żeby chłodziło lepiej, dwa - żeby napowietrzało wodę i falowało powierzchnię. Problem tylko taki, że jak założyłem nową lampę (szerokość 16 cm) to nad moją kosteczką 35x35 się robi ciasno, jeszcze trochę i nie będzie jak ryby karmić. A ryba (okinawae) rozpuszczona gorzej niż córki, nie wystarczy sypnąć żarcia, trzeba pod pyszczek robaczka pensetą podać:-)

 

Słony leszcz

Słony leszcz

4 minuty temu, Sygen napisał:

Po co kombinować kupujesz wentylator 12 lub 14 cm który ma dużą wydajność ze 2 tyś obrotów i do tego zasilać regulowany od 3 do 12 v

To ja właśnie dokładnie tak chcę zrobić. Kwestia tylko była, czy jest sens taką 14-ke o wydajności 100m3/h, czy wystarczy np 8cm o wydajności 33m3/h. Różnica w kasie bez znaczenia, ale mam niską koronę zrobioną, 14-ka mi się nie zmieści, chyba że jakoś skosem, albo będzie wystawać ponad, albo nową koronę zrobić. Generalnie, przepływ 100m3/h wydał mi się kosmiczny, ale widzę, że wcale kosmiczny nie jest.

Te ciche, wolno obrotowe, wcale nie muszą być słabe, np taki: https://allegro.pl/oferta/aab-silent-force-14-15-lopatek-50-mocniejszy-8db-7495597662 A nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je też mniejszym napięciem zasilać.

5 minut temu, dale napisał:

Mam ustawione równolegle do powierzchni wody, ale ich zabudowa kieruje podmuch ok. 45 stopni do powierzchni. U mnie to działa.

No też bym chyba kierował na powierzchnię. Raz, żeby chłodziło lepiej, dwa - żeby napowietrzało wodę i falowało powierzchnię. Problem tylko taki, że jak założyłem nowa lampę (szerokość 16 cm) to nad moją kosteczką 35x35 się robi ciasno, jeszcze trochę i nie będzie jak ryby karmić. A ryba (okinawae) rozpuszczona gorzej niż córki, nie wystarczy sypnąć żarcia, trzeba pod pyszczek robaczka pensetą podać:-)

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.