Skocz do zawartości

Historia edycji

wiesiektbg

wiesiektbg

Z tym wkladem ARM to dziwna sprawa. Wcześniej mialem w swoim reaktorze zasyp z grubego zwiru koralowego plus magnez i nawet niewielkie odstępstwa w dozowaniu odcieku powodowały zmianę KH w baniaku. Przesiadłem sie na ARM-a i prawie dwa razy większa dawka odcieku nie robiła wielkiej różnicy. Przy okazji zmiany pompy przerobilem nieco reaktor i wymienilem zasyp. Tym razedm wsypałem resztki ARM, gruby żwir koralowy i magnez. Okazało się, że znowu dawkowanie spadło do dużo mniejszej wartości. Nie wiem, może zasyp ARM stabilizuje dodatkowo wartość KH, żeby nie ulegała zbyt wielkim wahaniom?

wiesiektbg

wiesiektbg

Z tym wkladem ARM to dziwna sprawa. Wcześniej mialem w swoim reaktorze zasyp z grubego zwiru koralowego plus magnez i nawet niewielkie odstępstwa w dozowaniu odcieku powodowały zmianę KH w baniaku. Przesiadłem sie na ARM-a i prawie dwa razy większa dawka odcieku nie robiła wielkiej różnicy. Przy okazji zmiany pompy przerobilem nieco reaktor i wymienilem zasyp. Tym razedm wsypałem resztki ARM, gruby żwir koralowy i magnez. Okazało się, że znowu dawkowanie spadło do dużo mniejszej wartości.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.