Skocz do zawartości
pdz

Start coraz bliżej - dylemat co do 4 rzeczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zbiornik, sump i szafka zamówione, do odbioru w przyszłym tygodniu.

Filtr RoDi , zbiorniki i parę rzeczy już jadą, więc zacznę produkować wodę.

Reszta gratów wybrana , kupię przy odbiorze zbiornika ale pozostał dylemat co do :

- odpieniacz - Skimz 147 , Bubble Magus A8 czy coś innego ?

- pompa - Jebao DCP-5000 , Tunze 1073.060 , Blau 6KDC czy coś innego ?

- cyrkulacja - Jebao SOW-8 , Blau 8000 czy coś innego ? Zastanawiam się nad CP-25 ale to zamiast obu pomp np. SOW-8 czy jedna SOW-8 i CP-25 ?

- sól - AS Instant Ocean , AF Reef Salt , AM Reef Salt czy coś innego ?

 

Akwarium 90x55x55

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze obydwa masz na wyrost. Pierwszy jakość i wydajność do ceny bezkonkurencyjna, do drugiego masz masę części zamiennych.

Pompa Jebao tańsza Tunze zaś uchodzą za bezawaryjne.

Cyrkulacje bym chyba brał CP-25 , a sól bierz wedle uznania na początek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę DCP-3000 i chodzi u mnie na 55 %, a będziesz miał zbiornik o 5 cm szerszy ;) Z tego co wiem Blau 8000 to to samo co sw 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pdz napisał:

Witam

Zastanawiam się nad CP-25 ale to zamiast obu pomp np. SOW-8 czy jedna SOW-8 i CP-25 ?

 

 

Akwarium 90x55x55

Hej...

Mam CP-25 i mysle ze w Twoim zbiorniku (90X55X55) do Lps'ow wystarczy, ale do SPS'ow moze jej zabraknac...

Nawet jezeli wlozysz jedna CP to wez poprawke na to ze bedzie to cala Twoja cyrkulacja, wiec warto miec cos w razie awari oraz wyjazdow na wakacje...

Gyre to rewolucyjne pompy i jak kupisz jedna to pewnie nie przyjdzie Ci juz do glowy jakas tradycyjna pompa, chyba ze awaryjna...

Powodzenia...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli :

Odpieniacze - oba są podobne wydajnością, cenowo także, pozostaje kwestia tego, który cichszy , który lepiej pieni ?

Obiegowa - DCP-5000 jest tańsza ale jeśli Tunze jest lepiej wykonana to pomyślę nad nią.

Pozostaje cyrkulacja, Tunze w cyrkulacji jest droga, model 6055 to cena bliska 6 stówek.

Wiem jak działają SOW-8, ustawia się je po obu stronach, natomiast nie wiem jak działa CP-25 , na filmach tego nie widzę.

Czy ona dmucha w obie strony , czy robi ruch jak w zegarku w jedną i drugą stronę ?

Czy warto się pchać przy 90x55x55 w CP-25 ? Widzę, że większość ma tradycyjne rozwiązanie czyli dwie po obu stronach.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cyrkulacje ja do podobnej wielkości baniaka planuje 2x gyre 330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę drogo ;-)


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pdz napisał:

Troszkę drogo ;-)

Zdaje sobie z tego sprawę, ale jak robilem tzw doktorat z cyrkulacji to wyszło mi że dobry sprzęt. Zobaczmy jak spski beda przy tym rosly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegowa bierz jebao u mnie sie sprawdzaja od prawie 3 lat , cyrkulacja - ja bym poszedl w tunze i co najmniej 2 bo jebao sa awaryjne, kilka cyrkulatorow przerobilem i jebao nie polecam. Skimer skimz , sam jade na chinczyku Coral box ,ale bubble magus widzialem jak pracuje i jakos mi nie lezy. Zobacz jeszcze coral box d700 na pompie DC. Co do soli ja startowalem na AF i bylo ok w tej chwili jade na wodzie z atlantyku, ale chce zaczac na zmiane podmieniac wode raz z morza raz mieszana bo jest za uboga  i padlo na red sea niebieska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu Bubble Magus nie, czemu Ci nie odpowiadał ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem pozyczony kilka tygodni jak mi nawalil moj tunze, jakosc i ilosc urobku mi sie nie podobala. Wywalal mniej i jasniejszy. Moze nowe modele sa lepsze, tego nie wiem , to bylo 2 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie co do cyrkulacji , planuję dwie pompy po bokach.

SOW-8 uchodzi za awaryjna, zastanawiam się nad Tunze ale nie wiem która , 6040 da radę czy 6055 ? Pompy wg. producenta maja max. 8500 , 4500 , 5500 l/h


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOW-8 nie mogą uchodzić jeszcze za awaryjne, ponieważ miesiąc temu weszły na rynek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam na myśli poprzednika. Tak czy inaczej, teoretycznie SOW-8 dają max 8500 l/h , Tunze odpowiednio 4500 i 5500 l/h , czy zamiast SOW-8 można dać mniejszą czy większą Tunze ?

Cały czas mam na myśli dwie pompy po obu stronach.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej , 2 x Tunze czy 1 x Gyre ? cenowo podobnie.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w akwarium 150x60x70 mam 2x gyre xf 250.

Jak włączyłem przy zalanym do polowy akwarium to sie przeraziłem głośnością. Natomiast przy pełnym zbiorniku (szkło 12mm) rezonans juz sie nie przenosi. I pompy są prawie nie słyszalne.

Oczywiście dla jasności przy totalnej ciszy w mieszkaniu slychać pompy. Natomiast wystarczy wlaczycnormaknie telewizor a pomp nie slychac. Do tego są bardzo wydajne. Super robote robià miotą takze skrecilem je na 50% mocy.

Tunze natomiast nigdy nie mialem nie wypowiem sie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam filmy , zauważyłem, że gyre raczej w długim akwarium, Ty masz także 150 cm , w jednym ze sklepów też to usłyszałem i nie wiem czy do moich 90 cm jest to dobry wybór i czy jedna ogarnie całe akwarium , bo dwie gyre to już chyba przesada do takiego małego litrażu, dobre myślę ?

Czy nie lepsze będą 2 tradycyjne a jak 2 tradycyjne to 6040 czy 6055. W jednym ze sklepów dostałem info, że Jebao z każdym nowym modelem poprawia jakość, więc SOW-8 powinny być lepsze niż poprzednik.

Pod koniec tygodnia odbieram szkło, jutro składam RoDi , pozostałe graty w zasadzie wybrane, kwestia zakupu.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sith114 , kupiłeś 2 x gyre 330 ?

Jednak zdecydowałem się na Gyre, tylko mam dylemat jedna czy dwie i który model ?

Wg. opisu na www 2 x 350 to pewnie zbyt wiele , 1 x 330 może być za mało , pozostaje 1 x 350 albo 2 x 330.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ale taki jest plan ;) 

2x330 albo obie na tylnej albo jedna na bocznej druga tylnej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem suchą skałę w Erybka , napisane jest , że nie zawiera życia.

Jak ją przygotować ? Czytałem , że niektórzy mimo wszystko płukają pod ciśnieniem, moczą dłuższy czas w wodzie RO, czasem bardzo długo.

Co powinienem zrobić ? Mam myjkę , mogę ją umyć pod ciśnieniem , mogę pomoczyć w RO ale jak długo ?

Jutro przyjeżdża zbiornik, troszkę zaspałem z tą skałą, nie pomyślałem o tym wcześniej.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ja na dzień/dwa do RO. Wymień wodę ze 2-3x i do głównego.


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście umyłem pod prysznicem i trzymałem kilkanaście godzin w ro i wysuszyłem, by łatwiej było ją kleić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.