Skocz do zawartości
opo

Zakwit pomocy jak walczyć

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.03.2019 o 13:48, opo napisał:

48 h i nadal brak poprawy po jakim czasie powinna wrotka wszamać fito

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka
 

To pozostaje czekać aż 300l fito zamieni się w 300l wrotka :D 
 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie dla potomnych dwa razy kupowałem wrotke czekałem długo zero efektów stosowałam ozon zero efektów zakupiłem nową lampę UV woda kryształ po trzech dobach

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, opo napisał:

Panie i Panowie dla potomnych dwa razy kupowałem wrotke czekałem długo zero efektów stosowałam ozon zero efektów zakupiłem nową lampę UV woda kryształ po trzech dobach

Wojciech ile watową lampę UV zastosowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36w sun sun jakiś chińczyk za 250zl

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tyle ludzi ci radziło co masz zrobić a ty brnąłeś w g...o.

Pisałem ci że uv to jedyne rozsądne działanie ... a ty sobie jakieś fito wymyśliłeś.

Na przyszłość słuchaj bardziej doświadczonych akwarystów i nie komplikuj prostych problemów.

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... tyle ludzi ci radziło co masz zrobić a ty brnąłeś w g...o.
Pisałem ci że uv to jedyne rozsądne działanie ... a ty sobie jakieś fito wymyśliłeś.
Na przyszłość słuchaj bardziej doświadczonych akwarystów i nie komplikuj prostych problemów.
PK
 
Kolego nie miałem lampy szkoda mi było kasy ,myślałem że jak fito się zrobiło to uda się pokonać naturalnie wrotką nie dawało to nic więc kupiłem UV i po problemie . Dodam że ani raz Nie negowałem pomysłu z UV pozdrawiam i dziękuję za wiedzę

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, R.I.P napisał:

Pisałem ci że uv to jedyne rozsądne działanie

Nieprawda, sam miałem zakwit fito miesiąc po starcie (żywa woda). W świeżym baniaku lampa uv wybije Ci nie tylko fito ale również i tak nieliczne bakterie. Rozmawiałem z wieloma doświadczonymi osobami i w zasadzie wszyscy mi uv odradzali. Mówili żebym zaczekał i na szczęście się posłuchałem. Przy świeżym zbiorniku wybicie bakterii lampą uv może spowodować ponowny wzrost No2. Nie ma problemu gdy jeszcze nic w akwarium nie ma, ale jeżeli już są jakieś korale czy ryby to mogą po prostu paść. Mi znacząco pomogła wata filtracyjna. Dużo waty i częste płukanie. I cierpliwość. Trwało to około 2-3 tygodni ale nie żałuję że nie użyłem uv (a już w domu leżała i czekała) 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ( goclik ) nie ośmieszaj się.

...( opo ) najpierw pisałeś że podpiąłeś uv a później podałeś wrotkę - gdzie tu sens ... dlatego napisałem ci kolego że przekombinowałeś.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, R.I.P napisał:

( goclik ) nie ośmieszaj się

A czymże się to tak ośmieszyłem jeśli można wiedzieć? Tym że nie poszedłem na łatwiznę i nie użyłem lampy UV? Czy może tym, że mój sposób podziałał i pozbyłem się fito? I to bez odpieniacza i na kaskadzie? 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ( goclik ) nie ośmieszaj się.
...( opo ) najpierw pisałeś że podpiąłeś uv a później podałeś wrotkę - gdzie tu sens ... dlatego napisałem ci kolego że przekombinowałeś.
PK
Ma początek podłączyłem wyświeconą do granic mała lampkę UV dopiero teraz normalna PS masz rację przekombinowałem tak czy owak naszczescie już po wszystkim

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.