Skocz do zawartości
Mini

Odczynniki do testów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od pewnego czasu zacząłem się zastanawiać co właściwie zawierają odczynnik testów saliferta. Chodzi o wszystkie testy. 

Szukałem w necie i doszedłem do tego że są to metody pomiaru kolorymetryczne i nawet w opracowaniach są niektóre metody opisane jednak nie satysfakcjonuje mnie ta wiedza. Znacie może jakieś opracowania, książki bądź inne źródła gdzie znajdę metody pomiaru parametrów chemicznych wody potrzebnych przy morszczaku? Jeżeli ktoś ma taką wiedzę może się podzielć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ty już tam lepiej nie kombinuj hehe poka lepiej zbiornik jak aktualnie wygląda :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałem co @fresz33


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe mam książki z chemii nieorganicznej miareczkowania, kolorymetria pierdoły itp. robiłem to na studiach. Kwestia na ile taka zabawa jest opłacalna w warunkach domowych i w nie wprawionych rękach. Masz gotowe zestawy które sa tanie jak barszcz patrząc ile oznaczeń można zrobić nie kombinuj.

Koledzy mają rację pokaż co tam żeś stworzył tyle przygód... aż jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie zobaczę bo to wszystko przede mną. Dawaj fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2019 o 12:47, Mini napisał:

Witam. 

Od pewnego czasu zacząłem się zastanawiać co właściwie zawierają odczynnik testów saliferta. Chodzi o wszystkie testy. 

Szukałem w necie i doszedłem do tego że są to metody pomiaru kolorymetryczne i nawet w opracowaniach są niektóre metody opisane jednak nie satysfakcjonuje mnie ta wiedza. Znacie może jakieś opracowania, książki bądź inne źródła gdzie znajdę metody pomiaru parametrów chemicznych wody potrzebnych przy morszczaku? Jeżeli ktoś ma taką wiedzę może się podzielć. ;)

Jestem tego samego zdania co kolega Mini.

Po co ma pokazywać zbiornik temat jest zupełnie inny a są teżinni którzy chcieli by wiedzieć z czego są zrobione te testy i wiele innych spraw .

Czemu jest to tak tajemnica ?

Tu na tym forum jest tyle różnych niuansów wyjaśnianych a inne to temat tabu ?

Gdzie jak nietu można o to zapytać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczytaj posty Mini to zrozumiesz problem ;)

A jeżeli chodzi o odczynniki to pewnie jest to ciekawostka i fajnie by było poznać co to dokładnie jest.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, fresz33 napisał:

Poczytaj posty Mini to zrozumiesz problem ;)


Ty to chyba zbyt pewny siebie jesteś. Nie przyszło Ci kiedyś do głowy że po pierwsze to że ktoś się o coś pyta nie znaczy że tego nie wie, a po drugie że mógłbyś zacząć pisać coś innego, na temat, a nie naganiać na mnie ludzi po raz enty bo napisałem x miesięcy temu post który akurat uważasz za bezsensowny. :clowning

19 minut temu, fresz33 napisał:

A jeżeli chodzi o odczynniki to pewnie jest to ciekawostka i fajnie by było poznać co to dokładnie jest.

Znalazłem kilka ciekawych opracowań i tutaj mamy np metodę na oznaczanie po4 w roztowrach. Dokładnie chodzi o drugi akapit. O ile mi się dobrze wydaje to absorbacja to. Poprostu mierzenie koloru roztoworu. Z racji tego że większość osób ma skalę saliferta to chyba pomiar absorbancji jest zbędny. 

Screenshot_20190321-112242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.