Skocz do zawartości
Hoom

Dino x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko . Używał ktoś z was dino x . Mam plagę derbesia . I robie właśnie ostatnią próbę by ja zniszczyć bez chemii jadnak jak mi nie pomoże będę zmuszony użyć jakiegoś środka . 

Prosze o wasze opinie na temat dino x  . Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie kuracji Dino X. Ja mam z kolei plagę valonii i briopsis. Początkowo zastosowałem dawkę 10 ml. Po zakończończeniu "miałem wrażenie", że jest lepiej. Łatwiej się odrywało glony od skałki,  ale nie o to chodziło żebym ja je rwał. Ponowiłem kurację 20 ml ci drugi dzień i zdecydowanie widać efekty! Przy okazji musisz ograniczyć światło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co sie stanie po użyciu dino x z moim spaghetti w reaktorze glonowym lub z paletami w reaktorze . Podobno nie można używać węgla ale nic nie było o reaktorze palet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumpie glony caulerpa. Nic po nich nie widać. Rosną jak rosły, ale spaghetti nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jeszcze jakiś inny środek na derbesia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2019 o 18:05, Pavulon napisał:

Mam w sumpie glony caulerpa. Nic po nich nie widać. Rosną jak rosły, ale spaghetti nie mam.

I jak efekty po stosowaniu dino x . Słyszałem ze ten srodek całkowicie wyjaławia akwarium . Znajomy na Facebooku napisał ze używał dino x i po jakimś czasie derbesia wróciła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony powoli znikają. Oczywiście wolałbym, żeby to było trochę szybciej. Wieczorem spróbuję znaleźć zdjęcie przed leczeniem i teraz dla porównania. Sam ocenisz.

Tak jak pisałem wcześniej caulerpa w sumpie rośnie jak rosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak...

01.03.2019

74bc324adceec428med.jpg

26.03.2019 Ryby się pochowały bo nagle zmieniłem oświetlenie ;)

7571c9bc8c700f6amed.jpg

bdb8d9f34500638amed.jpg

d83a1c16aa59f8f8med.jpg

ca160db2eca1ac3bmed.jpg

fba95a29ea48e8c0med.jpg

glony w sumpie

182ab479f719ae88med.jpg

Niestety nie mam zdjęć z bliska z początku marca. Te gołe place, które są teraz wcześniej były gęsto przykryte. Na żywo widzę dużą poprawę. Jedyne co mnie zastanawia to fakt, że zbliżam się do końca kuracji a efekt jeszcze jest dla mnie niezadowalający. Zastanawiam się czy lać to dalej, czy przestać zgodnie z instrukcją. Tylko co wtedy... ?:) Parę dni temu zmierzyłem KH i zdrętwiałem. Wyszło 5,6 :blink:, już podniosłem do 8. Czy tak niskie KH sprzyjało rozwojowi glonów? Z drugiej strony czy podniesienie i utrzymanie na poziomie 8 wpłynie na zahamowanie rozrostu?

 

Edytowane przez Pavulon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybór padł na fluconazol zobaczymy czy podziała na moja derbesia  mam nadzieje ze tak . Trochę sie boje ze po dino x będę miał testart akwarium . Od soboty mam pełne zaciemnienie akwarium i leje wódkę  nawet szybę z przodu zakleilem . Efekty narazie słabe , zauważyłem ze w miejscach gdzie przeszedł jeżowiec jest biały ślad i glon nie odrasta ale i tak mam go jeszcze masę . Sprawdziłem tez chemię wszystko mam na zero kh 10 . I co jeszcze jest dziwne od momentu zaciemnienia , lania wódki i uruchomienia palet odpieniacz przestał mi pienić . W ciągu tygodnia wyrzucił może z 50ml 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Hoom napisał:

Sprawdziłem tez chemię wszystko mam na zero kh 10 .

"HOOM" Po co lejesz wódkę skoro parametry masz zerowe. Metoda wódka służy do zbijania NO3 i Po4. Muszą być oba parametry wysokie. Przy braku jednego nic to nie da. Skoro masz parametry zerowe, to wydaje mi się to bezcelowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dawar napisał:

"HOOM" Po co lejesz wódkę skoro parametry masz zerowe. Metoda wódka służy do zbijania NO3 i Po4. Muszą być oba parametry wysokie. Przy braku jednego nic to nie da. Skoro masz parametry zerowe, to wydaje mi się to bezcelowe.

Leje wódkę bo doradzono mi tak ze wtem sposób zlikwiduje glony , zacząłem ja lac tydzień temu wraz z pelnym zaciemnieniem i jak tylko przyjdzie do mnie fluconazol przestane lać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.