Skocz do zawartości
atk

Wymiana oświetlenia ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

będąc szczęśliwym (lub też nie :D) posiadaczem Reefmaxa, będę wymieniał oświetlenie 3x T5 24W i zastanawiam się nad 3 opcjami:

1. ATI Blue + / ATI Aquablue Special / ATI Coral Plus

2. ATI Blue + / ATI Aquablue Special / ATI Purple Plus

3. ATI Blue + / ATI Aquablue Special / KZ Fiji Purple - podobno super ciekawe kolory aqua się robią.

Szukałem na forum, różnych propozycji oraz konfiguracji i przyznam, że nie znalazłem niczego konkretnego, stąd też moje pytanie o wszelkie uwagi i sugestie, propozycje od doświadczonych koleżanek i kolegów ;)

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie kolorystyki swietlówek jest w tym filmiku.
https://www.youtube.com/watch?v=6OSS_PoUX6o

Jesli natomiast chodzi o opcje które zaproponowałeś to nie wybrałbym żadnej z nich. W każdej z nich wg mnie będzie za jasno i za biało. Bardziej poszedłbym w 2xBlue plus & 1xPurple lub 2xBlue plus & 1xaquablue special.

Jako przykład pokażę Ci zdjęcie z wczoraj z mojego akwarium. Świeciło tutaj 5 niebieskich, 2 białe i 1 purple. 5 z 8swietlowek na fotce jest niebieskich a i tak są mocno zdominowane przez 2 białe...

IMG_2243.jpg



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik widziałem już poprzednio, faktycznie fajnie porównuje, co prawda pojedynczo jak też 2 świetlówki, natomiast w rzeczywistości to i tak zawsze może być inaczej.

A jak z tym Fiji Purple? ;)

Aktualnie na starych ATI Blue + / ATI Aquablue Special / ATI Coral Plus wygląda jak na zdjęciu

 

IMG_20190324_204820-1984x1488.jpg

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZ Fiji purple, Ati Purple Plus czy Pacific Sun Pigment Ink - to prawie to samo.
Na jednej ze stron sprzedającej świetlówki widzialem wykres ich spektrum (wszystkich 3 na jednym wykresie) - niemal dokładnie nakładają się na siebie :) Nie zobaczysz różnicy w kolorze wg mnie...Jedynie może któraś z firm ma "dłuższą żywotność" swojego produktu ale tutaj już nie pomogę.

Edytowane przez Blizzard2009 (wyświetl historię edycji)


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zaproponował ATI Actinic + Purple Plus + Coral Plus ewentualnie ATI Actinic + Blue plus + Purple Plus...

A jakie macie ewentualnie inne propozycje lub też sugestie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.