Skocz do zawartości
misiek944

Błazny-nie rozumiem!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Proszę o podpowiedz, a raczej o radę.

Mam parę ocellarisow od 2 lat, tydzień temu kupiłem ukwiala,duża sztuka. Samica już się kąpie a samczyk nie. Gdy tylko próbuje podpłynąć, dostaje lanie od samicy. Nie wiem o co chodzi,miejsca wystarczy dla obojga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie właśnie jest to samo tylko że zoanthusy mi się rozrosły i samica chyba myśli że to nowe gniazdko i trzeba "starego chłopa" wykopać a poszukać sobie młodego. Ja samice odłowiłem do sumpa i za 3dni wróci do akwarium. Jak zachowanie jej się nie zmieni to będę musiał jedną sprzedać i kupić nową. Moje też mają około 2lat i na starość im odbiło. Jak chcesz możemy się wymienić osobnikami.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie daj im z rok czasu :) . Dziwne to są ryby u mnie było tak że samiczka wlazła po pół roku , samczyk pod ukwiałem i koło krążył po następnym pół roku zaczął nieśmiało się miziać i po następnym pół roku tej dwójki już z ukwiału nie da się wyciągnąć . Akcja zamknęła się w półtora roku :)) . Cóż akwarystyka morska uczy cierpliwości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to nie chodzi o to czy chce czy nie tylko o to że samica tłucze samca heh i to tak że jak się nie zareaguje to by go zatłukła. U mnie były takie akcje że wodę aż miałem na panelach.

 

Za rok to on już nie będzie pamiętał jak opłakiwał stratę rybki [emoji14]

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze trochę.

Poza ukwiałem pływają razem.

Dziwna sprawa. Może im przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, misiek944 napisał:

Poczekam jeszcze trochę.

Poza ukwiałem pływają razem.

Dziwna sprawa. Może im przejdzie.

To nie jest żadna dziwna sprawa, to jest normalna sprawa. Samica zasiedliła ukwiał i jest być może gotowa do rozrodu. Albo szuka innego samca (ona nie wie że jest w akwarium, a w ocenie już by miała kilku kandydatów), albo jeszcze nie jest gotowa i nie ma zamiaru żeby samiec ją wywalił z ukwiała sam zmieniając płeć, a co za tym idzie rosnąc na tyle żeby ją pokonać. Samice błazenków nawet tworzących regularną parę zasiedlającą ukwiał non stop atakują samce, utrzymując je w ten sposób  w stanie permanentnego stresu po to, żeby te przy zwiększonym poziomie kortyzonu nie zmieniły płci, stając się tym samym zagrożeniem dla samicy.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

U mnie właśnie jest to samo tylko że zoanthusy mi się rozrosły i samica chyba myśli że to nowe gniazdko i trzeba "starego chłopa" wykopać a poszukać sobie młodego. Ja samice odłowiłem do sumpa i za 3dni wróci do akwarium. Jak zachowanie jej się nie zmieni to będę musiał jedną sprzedać i kupić nową. Moje też mają około 2lat i na starość im odbiło. Jak chcesz możemy się wymienić osobnikami.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Dwa lata to dla błazenka wcale nie tak dużo.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie, a tyle sie mówi o związkach partnerskich... a tu taka mowa nienawiści... :)

 

Panie i Panowie, u mnie są dwa ukwiały, oba wielkości :sporego talerza/półmiska, błazny mieszkały w ukwiale od przenosin do większej kostki. Czasem się zdarzy by samica pogoniła samca, ale b. rzadko, zwykle siedzą oba w jednym ukwiale. No, a jeśli pogoni chłopa, ten idzie na kanapę i może się spokojnie wyspać w drugim ukwiale :)

 

ps. daj im czas


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jak to u mnie tłumaczyć ?:p u mnie samica pływa za samcem po całym zbiorniku i go gryzie, ma postrzępione płetwy. A goni go tak że nie raz już myślałem że wyskoczy z akwarium, nie mówić ile wody nachlapały na panele...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zwyczajnie mu nie pasuje... :) Ja kupowałem dwa egzemplarze które już w stadzie trzymały się razem, może miałem szczęście... :)

A u Ciebie? Nie wiem, może zamiast wodka method spróbuj wina i świec :) ? Plus jakiś Sinatra w tle... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No jakoś są ze sobą ponad 2 lata i było git, a teraz doszło do sprzeczki [emoji14] tak jakby się im ten związek już przeżarł i czas na zmiany heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, fresz33 napisał:

tak jakby się im ten związek już przeżarł i czas na zmiany

Może za mało go wcześniej stresowała i tłukła, i się jej chłop zaczął w babę zmieniać... A teraz niestety już po ptakach, w drugą stronę (samiczka -> samczyk) się już zmienić nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Może za mało go wcześniej stresowała i tłukła, i się jej chłop zaczął w babę zmieniać... A teraz niestety już po ptakach, w drugą stronę (samiczka -> samczyk) się już zmienić nie da.

Nie wiem, dzisiaj po 3 dniach samica wraca do akwarium i jestem ciekaw co będzie się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fresz33 napisał:

Nie wiem, dzisiaj po 3 dniach samica wraca do akwarium i jestem ciekaw co będzie się działo.

A karmisz je porządnie? Może głodne i to je skłania do walki o terytorium nawet w parze? U rybek, w przeciwieństwie do człowieka, potrzeba jedzenia jest wyżej w hierarchii niż potrzeba prokreacji. Przynajmniej tak dopiero co przeczytałem w artykule jednym (korale 2016/2) o funkcjonowaniu rybiej społeczności w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

A karmisz je porządnie? Może głodne i to je skłania do walki o terytorium nawet w parze? U rybek, w przeciwieństwie do człowieka, potrzeba jedzenia jest wyżej w hierarchii niż potrzeba prokreacji. Przynajmniej tak dopiero co przeczytałem w artykule jednym (korale 2016/2) o funkcjonowaniu rybiej społeczności w akwarium.

Dwa razy dziennie się staram i zawsze mają tak napchane bębenki jakby miały wybuchnąć więc raczej głodne nie pływają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fresz33 napisał:

Dwa razy dziennie się staram i zawsze mają tak napchane bębenki jakby miały wybuchnąć więc raczej głodne nie pływają.

No tak tylko pytam. Ogólnie konkluzja artykułu wspomnianego była taka, że często ryby w akwarium rafowym (szczególnie spsowym) mają ciężkie życie. Źle dobrana obsada, permanentny głód (bo nutrienty!!!), stres (przewiewne konstrukcje skalne, gdzie nie można się schować, ale dobrze widać korale i cyrkulacja super) i generalne przedkładanie potrzeb korali nad potrzebami ryb. Podobno właśnie głód i stres bardzo często może spowodować rozbicie wieloletniej nawet parki, bo ryby zaczynają zwyczajnie konkurować między sobą o jedzenie i przestrzeń do życia. Chęć przeżycia wygrywa z chęcią prokreacji, bo ryby liczą na zmianę niekorzystnych warunków kiedyś w przyszłości, kiedy będzie można poszukać w razie czego nowego partnera.

Wydaje mi się, że separowanie rybek może pogarszać sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po przeniesieniu do większego baniaka też zaczeły się tłuc. Po około 3 tygodniach się uspokoiło i teraz składają ikrę już 5ty raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie ukwiała trzeba było  zrobić rurę z siatki i wpuścić dwa błazenki na raz do tej przestrzeni weszły by razem i nie było by problemu poniżej film jak to się robi tylko zamiast siatki facet użył rury z plexi:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocelarisy tak mają, moje amphiprion allardi co pewien czas gonią się po całym zbiorniku jak opętane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.