Skocz do zawartości
waldek123blau

caulastrea niebieska zachorowała?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w akwarium różne caulastrea w różnych miejscach zbiornika i w kilku kolorach. Wszystkie ładnie się pompują aż tu nagle od kilku dni coś niszczy polipy caulastrea  niebieskiej. Zdjęcia poniżej. Czy jest to jakiś pasożyt, może krewetki a może jakaś ryba mam brzydala i aurigę? Co możecie na to poradzić?

 

IMG-0596.jpg

IMG-0594.jpg

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego że zaczął się odsłaniać szkielet.  Pomogło dopilnowanie parametrów i karmienie z pipety prosto do mordki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewalabym właśnie brzydala lub/i aurige.

Koral wygląda zdrowo, objedzona jest z jednej strony. Jeśli wczoraj wieczorem wyglądał zdrowo, a dziś taki widok, to bym winila któregoś z tych dwóch gagatkow. Nie miałam aurigi, więc nie wiem, w których koralowcach gustuje, ale brzydal niejedna caulastree, dunke i inne lps ma w menu na pewno.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Nik@ napisał:

Podejrzewalabym właśnie brzydala lub/i aurige.

Mnie też się tak wydaje że któraś z tych ryb zagustowała w caulastrea ale nie mam wyboru bo czyszczą mi skałę z aiptasi


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczą i nie czyszczą. Póki są, aiptasii nie będzie widać.  One nie zjedzą tych malutkich, a duże tylko poszarpią. Aiptasia będzie pod kontrolą, ale jak kiedyś się zdecydujesz pozbyć tych ryb, to szybko odrośnie.  Musiałbyś mieć je cały czas, ale wtedy raczej nie utrzymasz lps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hepatus wykosil mi dwie kolonie. wygladaly identycznie poskubane jak Twoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Damian wyżej napisał - u mojego kumpla po trzech latach Hepciowi odbiło i zaczął rąbać korale.

Oczywiście dostał natychmiast eksmisję.

Również trzeba uważać na borsuka bo też miał przypadek pogryzania właśnie Caulastrea.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyliście - mam hepatusa 25 - 30 cm i jeżeli to on to ma pysk jak mały piesek


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz trzeba wybierać albo rybka albo korale.

Poprzedni Chelmon rąbał lps jak Reksio kiełbasę i po kilku tygodniach męczarni i walki o jego być albo nie być tak mi się odpłacił ... oczywiście eksmisja.

Obecny natomiast potulny jak baranek - nawet aiptasji nie tytka ... ryby to loteria Waldek.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damian K. napisał:

U mnie hepatus wykosil mi dwie kolonie. wygladaly identycznie poskubane jak Twoja.

U mnie było podobnie a 20cm hepcio pływał sobie ze szczepką w pyszczku po całym baniaku. Mam gdzieś filmik może znajdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.