Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

Godzinę temu, Piotr1 napisał:

KH 9.8 wg. mnie jest bardzo dobre

To zależy czego oczekujemy. Dla mnie ważne jest, żeby przygotowana solanka miała zbliżone parametry makroelementów, szczególnie KH i Ca do tych, które mam w akwarium. Ja podmian nie robię po to,  żeby podnosić te parametry, za suplementację w moim zbiorniku odpowiada reaktor. W moim przypadku podmiana służy do odświeżenia wody i dostarczenia mikroelementów.

10 godzin temu, Nik@ napisał:

Na logikę, to sól uzywana do podmian w zbiorniku już funkcjonującym, gdzie mamy koralowce zjadające nam Ca Mg i KH powinna mieć parametry wyższe, niż chcemy mieć docelowo.

Nie widzę w tym logiki, bo niby po co ma mieć wyższe. 

 

10 godzin temu, Nik@ napisał:

Jeśli mamy duże zużycie, a chcemy utrzymać zalozone 8 kh, to sól o ponad 9 kh będzie dobra.

Nie będzie dobra, ponieważ powoduje zmianę parametrów w akwarium.  Przy miękasach i LPS-ach pewnie nie ma to wielkiego znaczenia, ale przy acroporoch, które wypełniają mój zbiornik, to ma znaczenie. Punkt widzenia jest zależny od naszych oczekiwać i tego jakie zwierzęta mamy w akwarium.

norbi2222

norbi2222

43 minuty temu, Piotr1 napisał:

KH 9.8 wg. mnie jest bardzo dobre

To zależy czego oczekujemy. Dla mnie ważne jest, żeby przygotowana solanka miała zbliżone parametry makroelementów, szczególnie KH i Ca do tych, które mam w akwarium. Ja podmian nie robię po to  żeby podnosić te parametry, za suplementację w moim zbiorniku odpowiada reaktor. W moim przypadku podmiana służy do odświeżenia wody i dostarczenia mikroelementów.

10 godzin temu, Nik@ napisał:

Na logikę, to sól uzywana do podmian w zbiorniku już funkcjonującym, gdzie mamy koralowce zjadające nam Ca Mg i KH powinna mieć parametry wyższe, niż chcemy mieć docelowo.

Nie widzę w tym logiki, bo niby po co ma mieć wyższe. 

 

10 godzin temu, Nik@ napisał:

Jeśli mamy duże zużycie, a chcemy utrzymać zalozone 8 kh, to sól o ponad 9 kh będzie dobra.

Nie będzie dobra, ponieważ powoduje zmianę parametrów w akwarium.  Przy miękasach i LPS-ach pewnie nie ma to wielkiego znaczenia, ale przy acroporoch, które wypełniają mój zbiornik, to ma znaczenie. Punkt widzenia jest zależny od naszych oczekiwać i tego jakie zwierzęta mamy w akwarium.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.