Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzisiejszy wieczór przygotowaliśmy nową Markę w naszym Sklepie.
Marka która mocno wchodzi na rynek Akwarystyki Morskiej 
Zapraszamy do zapoznania sie z oferta firmy Tropical

55823764_1080610152147192_87820044041956

56214454_1080610222147185_67385909061542

55905129_1080610338813840_75317196717754

https://www.coralhouse.pl/wszystkie-produkty~c6740?manufacturer=162626&perPage=100


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kim można porozmawiać np jeśli chciałbym poprowadzić na tym baniak sps o produktach soli itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub po przez e-mail

tel. 601 182 991

sklep@coralhouse.pl


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i "wiodący polski producent" ma poważnego konkurenta... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mega sól. Można sprawdzić sobie parametry soli po wbiciu partii z wiaderka na stronie https://tropical-marinepower.pl/Marine


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą 20kg soli(tej bogatszej) za dwie stówki :) właśnie przeglądałem  i ciekawa oferta. Chyba zakupie wiaderko ,z nowym szkłem nowa sól :)

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start zbiornika bierz tą podstawową.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie przekładka , wszystko co w akwarium oprócz piasku przekładam do nowego ,sump i reszta zostaje , przybywa wody 400litrów (z moich podmian) oby się udało bez strat.

No i  chciałbym zmienić sól z Fauny Marin na zastanawiam się na którą :)


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałam pokarmy dla ryb, dostałam kilka próbek. Jakieś chipsy i granulki z czosnkiem. Ryby jadly bardziej, niż chętnie.  Rzuciły się i w sekund 5 pozamiatane.   

Przez pomyłkę dałam im sticksy z linii soft line Ameryika, bo pomyliłam próbki i też zjadły. 

Miałam też płatki z 3 gatunkami alg i też znikaja od razu.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr1 napisał:

Potwierdzam, mega sól.

Od jak dawna ją testujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@Nik@ i co to wnosi do tematu soli tego producenta? Nie musisz pisać o innych produktach tej firmy bo jest wystarczająco długo na rynku... Wręcz dinozaur...

Co do soli to sam się chyba skuszę bo muzę właśnie nowe wiaderko kupić, a Tropical w słodkiej wodzie od zawsze dawał radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ensso napisał:

@Nik@ i co to wnosi do tematu soli tego producenta?

To nie jest temat o soli tego producenta, tylko o fakcie, że w coral house pojawiły się produkty w tym sól tego producenta, ale i pokarmy - tak, aby uściślić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna może ktoś jakie jest KH i Ca tej soli przy zasoleniu 35. Nigdzie nie mogę znaleźć tych informacji. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ensso napisał:

@Nik@ i co to wnosi do tematu soli tego producenta? Nie musisz pisać o innych produktach tej firmy bo jest wystarczająco długo na rynku... Wręcz dinozaur...

Co do soli to sam się chyba skuszę bo muzę właśnie nowe wiaderko kupić, a Tropical w słodkiej wodzie od zawsze dawał radę :)

To nie jest temat o samej soli, tylko o nowych produktach w ofercie tropicala dla akwarystyki morskiej, które zagościły w coralhouse.

Dlatego pozwoliłam sobie na opinie o pokarmach dla morskich ryb, bo wydaje mi się, że od niedawna są w ofercie i te akurat produkty wydały mi się ok.

Może trochę z boku tematu, ale nie jest to temat o samej soli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, norbi2222 napisał:

Zna może ktoś jakie jest KH i Ca tej soli przy zasoleniu 35. Nigdzie nie mogę znaleźć tych informacji. 

Sól Base 

Kh - 8,4

Ca - 405

Reef Plus 

Kh- 9,8

Ca- 425

 


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, CoralHouse napisał:

Sól Base 

Kh - 8,4

Ca - 405

Reef Plus 

Kh- 9,8

Ca- 425

 

Dzięki. Liczyłem, że zmienię sól, jednak parametry mi  nie odpowiadają.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzięki. Liczyłem, że zmienię sól, jednak parametry mi  nie odpowiadają.
Jakie według Ciebie powinny być ? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logikę, to sól uzywana do podmian w zbiorniku już funkcjonującym, gdzie mamy koralowce zjadające nam Ca Mg i KH powinna mieć parametry wyższe, niż chcemy mieć docelowo.  Jesli chcemy utrzymać kh 8 i sól będzie dokladnie tyle samo miała, to nie nadążymy sama solą uzupełniać tego kh podmieniajac tylko 10% wody. Podobnie z magnezem czy wapniem.  Jeśli mamy duże zużycie, a chcemy utrzymać zalozone 8 kh, to sól o ponad 9 kh będzie dobra. Przecież nie podmieniamy 100% wody, tylko 10. Jesli chcemy uzupelniac braki, to parametry soli nie moga być takie, jakie chcemy mieć, muszą być wyższe.  Powinny być jak maggi do rosołu, nieco za słone i zbyt intensywne, bo dodajemy tego tylko troszkę do naszej niedoprawionej zupy, żeby uzupełnić jej smak.

Braki można też uzupełnić ballingiem czy innymi suplementami. Ale to już zależy od metody. Z tego, co mi się wydaje, to af trzyma parametry soli zbliżone do nsa, a braki uzupełniamy ballingiem czy innymi preparatami, a inni producenci ten naddatek dodają do soli, a gdy to jeszcze za mało, to są suplementy.

 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, fresz33 napisał:

Jakie według Ciebie powinny być ? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Nik@ dosyć zgrabnie Ci odpowiedziała.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, norbi2222 napisał:

Nik@ dosyć zgrabnie Ci odpowiedziała.

Ja odpowiedziałam Tobie, nie freszowi ;)

Sama się zastanawiam nad wypróbowaniem tej soli i jestem ciekawa, jakie parametry tego produktu Tobie nie pasują, jakie parametry planujesz trzymać? Bo może ja źle kombinuję. 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pierwszych betatesterów i opinie. Ja jedną opinię już znam. Całkowicie obiektywną. Ale jak to mówią jeden baniak o niczym nie świadczy więc ciekawy jestem doświadczeń na NR.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nik@ napisał:

Ja odpowiedziałam Tobie, nie freszowi ;)

Sama się zastanawiam nad wypróbowaniem tej soli i jestem ciekawa, jakie parametry tego produktu Tobie nie pasują, jakie parametry planujesz trzymać? Bo może ja źle kombinuję. 

 

Zbyt wysokie KH przy Plus i za niskie Ca w Base. Jak by miała parametry takie jak KH w Base i Ca w Plus to by mi pasowała, a tak nie pasuje;)


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH 9.8 wg. mnie jest bardzo dobre. Tak jak pisze NIK@ podmieniamy tylko 10 procent wody a niejednokrotnie nawet  dużo mniej. Dla mnie największym plusem tej soli jest dodatek aminokwasów i witaminy C. Witamina C ma dla mnie bardzo dobry wpływ na życie w zbiorniku. 

 

1550098598318737_39570.png

1550096549742681_725958.png

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr1 napisał:

KH 9.8 wg. mnie jest bardzo dobre

To zależy czego oczekujemy. Dla mnie ważne jest, żeby przygotowana solanka miała zbliżone parametry makroelementów, szczególnie KH i Ca do tych, które mam w akwarium. Ja podmian nie robię po to,  żeby podnosić te parametry, za suplementację w moim zbiorniku odpowiada reaktor. W moim przypadku podmiana służy do odświeżenia wody i dostarczenia mikroelementów.

10 godzin temu, Nik@ napisał:

Na logikę, to sól uzywana do podmian w zbiorniku już funkcjonującym, gdzie mamy koralowce zjadające nam Ca Mg i KH powinna mieć parametry wyższe, niż chcemy mieć docelowo.

Nie widzę w tym logiki, bo niby po co ma mieć wyższe. 

 

10 godzin temu, Nik@ napisał:

Jeśli mamy duże zużycie, a chcemy utrzymać zalozone 8 kh, to sól o ponad 9 kh będzie dobra.

Nie będzie dobra, ponieważ powoduje zmianę parametrów w akwarium.  Przy miękasach i LPS-ach pewnie nie ma to wielkiego znaczenia, ale przy acroporoch, które wypełniają mój zbiornik, to ma znaczenie. Punkt widzenia jest zależny od naszych oczekiwać i tego jakie zwierzęta mamy w akwarium.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

To zależy czego oczekujemy. Dla mnie ważne jest, żeby przygotowana solanka miała zbliżone parametry makroelementów, szczególnie KH i Ca do tych, które mam w akwarium. Ja podmian nie robię po to,  żeby podnosić te parametry, za suplementację w moim zbiorniku odpowiada reaktor. W moim przypadku podmiana służy do odświeżenia wody i dostarczenia mikroelementów.

Nie widzę w tym logiki, bo niby po co ma mieć wyższe. 

 

Nie będzie dobra, ponieważ powoduje zmianę parametrów w akwarium.  Przy miękasach i LPS-ach pewnie nie ma to wielkiego znaczenia, ale przy acroporoch, które wypełniają mój zbiornik, to ma znaczenie. Punkt widzenia jest zależny od naszych oczekiwać i tego jakie zwierzęta mamy w akwarium.

Zgadzam się z tym, dlatego na końcu dodałam, że zależy od metody. Powinnam też dodać że również od tego, co ma w zbiorniku, ale do obsady właśnie dobiera się metodę prowadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.