Skocz do zawartości
FREY

Generator fal Glamorca GP-03 11000 L/H Gyre-flow w super cenie 699zł

Rekomendowane odpowiedzi

Glamorca GP-03 z nowej generacji kontrolerem w super cenie 699zł!
Opatentowana technologia Gyre na licencji Maxspect - bardziej przystępne rozwiązanie!

Podobnie jak pompa cyrkulacyjna Maxspect Gyre, GP-03 jest w stanie wytworzyć charakterystyczny ruch wody GYRE w akwariach bez przelewania przez brzeg. Pojedyncze mocowanie magnetyczne sprawia, że pompa jest łatwa do zainstalowania. 5 Kontrolowanych trybów przepływu i programowalny 24 godzinny okres przepływu.

Cena 699zł (kliknij w cenę)

Technologia Crossflow

  • Praktycznie nie ma martwych punktów.
  • Równomiernie rozłożone natężenie przepływu w całym akwarium
  • Woda odbija się od drugiej strony, tworząc pełny obieg, tj. generuje "strumienie gyre"

Zawiera:
Kontroler, pompa, zasilacz, zestaw tulei wirnika, ochronne siatki na klatki wirowe

Tryby pracy:

  • Manualny,
  • Automatyczny,
  • Zmienny,
  • Ciągły,
  • Pulsacyjny,
  • Stopniowy pulsacyjny,
  • Losowy.

 

Moc:  8w-40w
Przepływ:  11000L/h
Dla akwariów:  100-400L
Zasilacz:  100-240V / 50-60Hz 2.5A
Wymiary:  310mm x 124mm x 44mm
Waga:  980g
Grubość szyby do:  15mm

Glamorca-1.jpg

body-controller-PSU.jpg

gp-03-4.jpg

 

 


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z głośnością tych urządzeń? Przy wprowadzeniu GP-02 pisaliście że GP-03 nie przeszła Waszych testów. Teraz wszystko jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

bardzo dobre pytanie. Dopiero GP-03 z nowej generacji kontrolerem (jak na grafice), takie jakie są i w modelu GP-02 przeszły pozytywnie nasze testy.

GP-03 jest 3 razy mocniejsza od GP-02, ale mimo wszystko to dosyć cicha pompa o dużej mocy. Używamy GP-03 od ponad pół roku w akwarium szczepkowym o wym 120 x 60 x 35 i używamy jej w trybie zmiennym na 10 i 20% mocy. Przy 40% przewraca już szczepki :) Falownik jest bardzo cichy. Także testy przeszły bardzo pomyślnie.

pozdrawiam

Mariusz Frej

CSFREY

 


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 120/60h/50w z kominem na środku tylnej szyby. Rozważam zakup pompy Glamorca 03 lub Maxspect xF 330. Chciałbym aby w moim zbiorniku pracowała tylko jedna pompa. Jak duża różnica jest między tymi pompami ( głośność, praca kontrolera,  itp.) Na temat nowego kontrolera Glamorca brak info, jak wygląda programowanie i czy może współpracować z wifi maxspect. Jak wygląda sprawa serwisu.

Edytowane przez twkw@op.pl (wyświetl historię edycji)

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gp02 w zbiorniku dlugim na 90cm i mam skrecona na 20-30% bo mi za bardzo miota euphylliami na szczycie.

Kontrolery nie wspolpracuja z maxspectem i mozna podlaczyc tylko jedna pompe do kontrolera. Rozmawiajac ze sprzedawca uprzedzil mnie ze sa glosniejsze niz pompy maxspecta. U mnie tak skrecona jest ledwo slyszalna. Przy wiekszej mocy slychac szczegolnie na biegu wstecznym. Kontroler jest czytelny i po czasie uzytkowania i zapoznaniu sie z instrukcja jest ok. Moze wybierak nie jest za precyzyjny ale dziala. Cena 1/2 maxspecta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie Glamorca = te same mozliwosci ustawień co w Gyre

Ale brak wifi i możliwości podpiecia 2 pomp pod kontroler

Wg kilku użytkowników Gyre cichsza od GP

Cenny wpis dał Gnom podpowiadając pytanie

- jaka obsade planujesz w akwarium? Masz juz ułożoną skałę? 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium istnieje już kilka lat i jest w nim sporo LPS przewaga to Euphylie. Do tej pory pracują na przemian dwie pompy mover  o mocy 7200 l/h umieszczone po przeciwnych stronach. . Po Waszych wypowiedziach mogę wnioskować że Glamorka gp 02 z wydajnością 3600 robi tyle lub nawet więcej co 1 pompa 7200 l/h.

Dlaczego chcę zmienić, a dlatego że rozwalił mi się kontroler do pomp mover /nigdy więcej go nie kupię / a ja chcę  mieć możliwość ustawienia przepływów typu pulse, random. 

Ze względów estetycznych chciałbym mieć taką sterowalną pompę na jednej tylko stronie akwarium.

Rozważam pompę Coral Box Nano /nie pisałem o niej bo to temat o glamorce / , Glamorca 03 a po Waszych wypowiedziach 02, i Gyre 330.


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb pulse jest calkowicie inni niz w przypadku pomp tradycyjnych. W moim przypadku jakby to powiedziec amplituda sinusoidy jest duzo mniejsza ale czestotliwosc wieksza. Mozna oczywiscie ustawic moc i czas trwania przeplywu szczytowego ale nie ma az tak widocznego efektu bounce'owania, bo nie wiem jak to okreslic... podskakiwania korali ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ostatnio rozmawiałem z jednym sprzedawcą na temat tych pomp to mi nie polecał  bo mocno buczy, bardziej polecał maxspecta XF-230.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest slyszalna, niestety. Podobno ms gyre z serii 3 sa wyciszone lepiej. Ale cos za cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 50% jest raczej cicha ale 55% już słychać delikatne-ciche buczenie na odległość 4m.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę :) 

jedynym minusem jaki zauważyłem to ze jak podziała kilka dni to robi się głośna ,wyraźnie słychać buczenie ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu znowu działa cicho.Nie wiem jak z konserwacja bo jeszcze nie rozbierałem ,mam ja 3 msc


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione tak, że po zadanym czasie zaczyna kręcić w drugą stronę i wtedy się wycisza.

Mam dwie sztuki i obie zachowują się podobnie.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2019 o 12:20, FREY napisał:

Dzień dobry

bardzo dobre pytanie. Dopiero GP-03 z nowej generacji kontrolerem (jak na grafice), takie jakie są i w modelu GP-02 przeszły pozytywnie nasze testy.

GP-03 jest 3 razy mocniejsza od GP-02, ale mimo wszystko to dosyć cicha pompa o dużej mocy. Używamy GP-03 od ponad pół roku w akwarium szczepkowym o wym 120 x 60 x 35 i używamy jej w trybie zmiennym na 10 i 20% mocy. Przy 40% przewraca już szczepki :) Falownik jest bardzo cichy. Także testy przeszły bardzo pomyślnie.

pozdrawiam

Mariusz Frej

CSFREY

 

Witam

Te pompy są poprostu bardzo głośnie i pisanie , że na 10-20% są ciche to jakaś kpina . A na 0% to wogóle nic nie słychać :) taki bajer ;)

Po to się kupuję sprzęt , żeby korzystać z całego zakresu pracy 10-100% a nie maxymalnie do 50% wtedy można normalnie rozmawiać w mieszkaniu i nie słychać za ścianą . 

Nie polecam ani tej pompy ani serwisu w/g którego tak te pompy pracują i już . 

Ps. Poniżej odpowiedź serwisu na problem głośności pompy :

 

Dzien dobry

GP-03 nie należy do najcichszych pomp - do 50% mocy mozna powiedziec ze jest w miarę cicho. Jesli w tych zakresach jest bardzo glosno prosze wyjąć pompę z akwarium i włączyc ją na 30 sekund by posłuchac jej pracy, czy nie klatka wirowa nie osiera o obudowę - jej położenie koryguje się na plastikowym bolcu umieszczonym na ceramicznej osi silnika - za pomocą np srubokreta plaskiego by podwazyc do zewnatrz osi i odwrotnie.

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. 
stosował ktoś ww pompę z magnesem zanurzonym w wodzie?

mam komin prawie na całej długości tylnej ściany i tam mi pasuje jął dać, niby fajnie zalany ale czy do końca? 
 

ewentualnie jak zaczepić przewód do szyby (135cm) żeby estetycznie to wyglądało?


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Signarus napisał:

Odświeżę temat. 
stosował ktoś ww pompę z magnesem zanurzonym w wodzie?

mam komin prawie na całej długości tylnej ściany i tam mi pasuje jął dać, niby fajnie zalany ale czy do końca? 
 

ewentualnie jak zaczepić przewód do szyby (135cm) żeby estetycznie to wyglądało?

Ja dawałem w worek który wymianiałem raz na 2-3 miesiące.  Znajomy zalał sylikonem i siedzi w kominie już co najmniej 2 lata . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

jeszcze zastanawiam się czy nie zalać żywica ;)


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.