Skocz do zawartości
afgi

Przelewający odpieniacz Nyos 120

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Temat wałkowany wielokrotnie, ale mimo to, potrzebuje pomocy.

Mam odpieniacz Nyos Quantum 120. Od jakiegoś miesiąca bardzo mi przelewa. Nie jestem w stanie ustawic tego za pomoca zaworów. Podwyzszylem go maksymalnie jak moglem (okolo 1cm wyzej niz byl dotychczas); odchyliłem kubek (jak na zdjęciu, aby trochę piany uciekało bokiem). Mimo to nadal przelewa.

Zbiegło się to także z zmianą soli z Red Sea niebieska na profesjonalną. Czy to może być przyczyna. Czy ktoś tego wcześniej doświadczył?

Czy macie moze jakieś inne metody na unikniecie przelewania?

 

e9b9734ff9983880bb3348d9b49b121a.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam model 220 oraz soli RSCP i odpieniacz zachowuje się bez zarzutów. Może jakiś paproch zatkał dolot powietrza? albo ślimak wlazł w dyszę venturiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości jest przejście słupa wody w pianę? Może odpływ wody masz zatkany albo dolot powietrza solą się przytkał. Jedno z dwojga. Musisz opuścić słup wody w odpieniaczu albo odkrecając mocniej odpływ albo dając więcej powietrza. Jak regulacja nie pomaga to coś się zatkało. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki odpieniacz ,poziom wody tak jak u ciebie ale mój tak strasznie nie pieni jak u ciebie na zdjęciu obstawiam że przyczyny szukaj w wodzie a nie odpieniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz czyscilem i rozkrecalem do ostatniej srubki:) nie ma tam zadnych paprochow, niestety ...

Co do slupa wody, to juz kombinowalem jak moglem. Generalnie staram sie trzymac go jak najnizej i odpieniac na sucho

Jak Kris masz ustawione zawory?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dozujesz czegoś? Na przykład po Herbtanie odpieniacz potrafi tak zwariować. Może rzeczywiście w wodzie coś jest.

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuje stront, żelazo, bakterie z Fauna Marine i ballinga


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyt duża ilość bakterii również może powodować że odpieniacz zacznie szaleć. A nie dodajesz AF vitality albo AF fish V (lub odpowiednika)? U mnie zawsze po tych środkach pienidło przelewało - ale był to efekt krótkotrwały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy - nie kleiłeś ostatnio skał czy korali klejem dwuskładnikowym AF lub DD? Po tych klejach pienidło traci kontrolę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbyt duża ilość bakterii również może powodować że odpieniacz zacznie szaleć. A nie dodajesz AF vitality albo AF fish V (lub odpowiednika)? U mnie zawsze po tych środkach pienidło przelewało - ale był to efekt krótkotrwały.

 



Dodaje bakterie Fauna Marine Bacto Reef Therapy oraz Blend. Ale dodaje je juz z pol roku raz w tygodniu.
Co jakis czas kleje korale, ale watpie aby mialo wpływ. Za rzadko to robie ;)

Z AF używam tylko blotko raz w tygodniu lub rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tam może jakiejś gąbki czy czegoś w sumpie? Często bywa tak, ze jak dodasz watę czy gąbkę żeby wyłapać syf/oczyścić wodę to zwiększa się napięcie powierzchniowe wody i pienidło pieni jak głupie.

Zmiana soli tutaj nic nie powinna zmienić. Tym bardziej na świeżej solance powinien słabiej pienić (przynajmniej u mnie zawsze tak było zaraz po podmianie) Nie zmieniałeś w tym czasie jeszcze czegoś?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieprzona woda i dlatego przelewa. Za dużo wszystkiego ladujesz I dlatego taka sytuacja. Odstaw wszystkie dodatki, zrob duża podmiane, daj węgiel do sumpa i się unormuje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz tam może jakiejś gąbki czy czegoś w sumpie? Często bywa tak, ze jak dodasz watę czy gąbkę żeby wyłapać syf/oczyścić wodę to zwiększa się napięcie powierzchniowe wody i pienidło pieni jak głupie.
Zmiana soli tutaj nic nie powinna zmienić. Tym bardziej na świeżej solance powinien słabiej pienić (przynajmniej u mnie zawsze tak było zaraz po podmianie) Nie zmieniałeś w tym czasie jeszcze czegoś?

Czasem używam skarpety, chociaż wcześniej tez używałem.

Powiedz cos więcej o tym napięciu powierzchniowym wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj klik kilka tematów. Ogólnie chodzi o to że wkładając np. suchą porowatą gąbkę do sumpa od razu zaczyna odpieniacz przelewać ze względu na kontakt powierzchni wody właśnie


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.