Skocz do zawartości
chmielu243

Odpieniacz do Red sea max 250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko może ktoś ma doświadczenie jaki odpieniacz wrzucić do Red sea max 250. Mam obecnie jakiś tunze ( bez oznaczeń ale nie jest za duży). Kubek jest mały i piana podnosi pokrywkę, i nie potrafię go ustawić ( takie odpieniacze reguluje się chyba wysokością zamontowania?)

Edytowane przez chmielu243 (wyświetl historię edycji)

Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze regulujesz pozycją względem lustra wody. Jak pieni za mocno to musisz go dać wyżej. Miałem Tunze 9004, regulujesz go tak żeby woda za kratką zasysającą była niżej niż w zbiorniku.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to tunze 9004 jak dam go by woda wpływała kratką to przelewa. Szukaj w necie jakiejś alternatywy ale słabo z wyszukaniem czegoś konkretnego. Doczytałem że może dać radę tunze kc 500, ale też są zróżnicowane opinię


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda za kratką, czyli w tyn kanale zasysającym ma być niżej nisz lustro wody. jak dasz go za wysoko to poziom za kratką tak opadnie że pompa zacznie zasysać powietrze.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy wylewa za dużo do kubka, jest po prostu za wysoko woda w odpieniaczu 


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy nikt nie ma z was doświadczenia z zestawem Red sea max 250. Jakieś pomysły na zwiększenie odpieniacz. Może ktoś ma pomysł na zrobienie w wersji DIY wszelkie sugestie mile widziane. 


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pudełko przelewowe, ktoś opiszę doświadczenia jak to działa w realu. Dokładnie to czy jest głośne, jak z bezpieczeństwem przed zalaniem. Zastanawiam się czy nie będzie martwych stref w panelu po wyłączeniu pomp. Trzymać trzy pompy to trochę przesada, wolał bym zamontować falowniki i pompę obiegową ok 4000l/h


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.