Skocz do zawartości
orlando83

Nano Reef 36l - porada n.t. wyboru odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dylemat i proszę o poradę co jest lepszym wyborem w 36l:

1. Odpieniacz Resun SK-300 w kaskadzie? (rezygnując tym samym z mediów filtracyjnych)

czy

2. Wewnętrzny szklany odpieniacz VIV Skimmer z zewnętrzną pompą obiegową? (ze względu na swe rozmiary nie zajmuje dużo miejsca)

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zobacz na Bubble Magus QQ1, jest to kaskadowy odpieniacz, który sam używam i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza na kostkę są upierdliwe, chodzi tu głównie o kostkę[emoji57] za to nie grzeją wody i jej nie wyjaławiają.
Przy dobrej pompie mają naprawdę wysoką kulturę pracy i łatwość regulacji.
Resuna nikomu bym nie polecił.
Są odpieniacza wieszane, które mogą zawisnąć obok twojej kaskady. Jest tez reefpack 100 i 9001 od Tunze.
Za odpieniacz viv pare kostek i dobrą pompę kupisz reefpack 100 i kaskada do szafki.
Jest tez opcja od aquamaxx ale dość droga


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaMaxx HF-M powinien Ci pod pasować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Po co ci odpieniacz ?

W takim małym słoiku wystarczą regularne podmiany.


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze ? Po co ci odpieniacz ?
W takim małym słoiku wystarczą regularne podmiany.

To inna sprawa. Jak chce to niech montuje, napewno nie zaszkodzi.
Przy tym litrażu spokojne można wybrać opcje low tech tak jak kolega pisze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, czesiu napisał:

Szczerze ? Po co ci odpieniacz ?

W takim małym słoiku wystarczą regularne podmiany.

Popieram kolegę mam dwa akwaria i sam jadę bez odpieniacza  w mniejszym. Kiedyś miałem inne dałem odpieniacz a potem żałowałem tylko problem z hałasem ustawianiem tego i jeszcze wodę wyjaławia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Juby napisał:

Odpieniacza na kostkę są upierdliwe, chodzi tu głównie o kostkęemoji57.png za to nie grzeją wody i jej nie wyjaławiają.
Przy dobrej pompie mają naprawdę wysoką kulturę pracy i łatwość regulacji.
Resuna nikomu bym nie polecił.
Są odpieniacza wieszane, które mogą zawisnąć obok twojej kaskady. Jest tez reefpack 100 i 9001 od Tunze.
Za odpieniacz viv pare kostek i dobrą pompę kupisz reefpack 100 i kaskada do szafki.
Jest tez opcja od aquamaxx ale dość droga


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za obszerne objaśnienie.

7 godzin temu, Juby napisał:

AquaMaxx HF-M powinien Ci pod pasować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy ja dobrze rozumiem, że to jest filtr, odpieniacz i skimmer w jednym? Prezentuje się ciekawie.

 

6 godzin temu, czesiu napisał:

Szczerze ? Po co ci odpieniacz ?

W takim małym słoiku wystarczą regularne podmiany.

No i właśnie tu zdania są podzielone. Dotychczas przy cotygodniowych podmianach parametry bardzo dobre, ale dotychczas w akwa była ekipa czyszcząca, obawiam się, że przy zasiedlaniu akwa może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamaxx HF-M to taki zawieszany panel z odpieniaczem do akwarium 30-80l. Niestety to dość droga opcja.
Tak jak piszą koledzy, w twoim litrażu sprawdzi się LT, o ile nie przesadzisz z obsadą i karmieniem. Wszystko zależy co chcesz trzymać i jak prowadzić akwarium.
Akwaria LT wymagają większej uwagi, regularności i doświadczenia.
Z drugiej strony naszpikowanie 40l sprzętem, a można teraz chyba wszystko kupić w wersji nano, nie zagwarantuje sukcesu.
Są piękne akwaria na cyrkulacji i grzałce, są i małe kosteczki ze sprzętem za kilkanaście tysięcy złoty.
Musisz się się zastanowić jak chcesz prowadzić akwarium i co chcesz osiągnąć.
Dobrze dobrany odpieniacz może pomóc a napewno nie zaszkodzi ale bez niego też sobie można poradzić.
Jeśli zdecydujesz się na odpieniacz to musisz liczyć się z kosztami.
Jak pisałem viv wyjdzie drogo i musisz bawić się z kostkami, które trzeba wymieniać i czasami uszczelniać. Tunze zajmie miejsce w baniaku. Podwieszany niechińczyk jest po prostu drogi, a za aquamaxx to trzeba dać 900zł.
Tak mi się wydaje że w Twoim przypadku odpieniacz to gra nie warta świeczki.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli się zdecydujesz to polecam Buble magus QQ1. Cichy, szybki w obsłudze, niezauważalny w akwarium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Tunze 9001 jest mały, cichy. Korzystam z niego od 3 lat w większym zbiorniki i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2019 o 09:57, Juby napisał:

Aquamaxx HF-M to taki zawieszany panel z odpieniaczem do akwarium 30-80l. Niestety to dość droga opcja.
Tak jak piszą koledzy, w twoim litrażu sprawdzi się LT, o ile nie przesadzisz z obsadą i karmieniem. Wszystko zależy co chcesz trzymać i jak prowadzić akwarium.
Akwaria LT wymagają większej uwagi, regularności i doświadczenia.
Z drugiej strony naszpikowanie 40l sprzętem, a można teraz chyba wszystko kupić w wersji nano, nie zagwarantuje sukcesu.
Są piękne akwaria na cyrkulacji i grzałce, są i małe kosteczki ze sprzętem za kilkanaście tysięcy złoty.
Musisz się się zastanowić jak chcesz prowadzić akwarium i co chcesz osiągnąć.
Dobrze dobrany odpieniacz może pomóc a napewno nie zaszkodzi ale bez niego też sobie można poradzić.
Jeśli zdecydujesz się na odpieniacz to musisz liczyć się z kosztami.
Jak pisałem viv wyjdzie drogo i musisz bawić się z kostkami, które trzeba wymieniać i czasami uszczelniać. Tunze zajmie miejsce w baniaku. Podwieszany niechińczyk jest po prostu drogi, a za aquamaxx to trzeba dać 900zł.
Tak mi się wydaje że w Twoim przypadku odpieniacz to gra nie warta świeczki.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Można gdzieś tego Aquamaxx HF-M dostać w polskiej dystrybucji? Znalazłem tylko na eBay'u. Decydując się na odpieniacz, wolałbym taki, który nie będzie zajmował mi miejsca wewnątrz akwarium. Nie chcę też, jak w przypadku Resun SK-300 wkładać niczego do kaskady kosztem mediów filtracyjnych. Tak więc w grę wchodziłby ten Aquamaxx HF-M, ewentualnie jakiś zewnętrzny. Opcja LT na chwilę obecną się sprawdza, ale obawiam się, czy przy zwiększonej obsadzie to działanie będzie skuteczne?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.