Skocz do zawartości
atk

Kolejnej plagi czas nastał

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Kolejnej plagi czas nastał... 

Pytanie czym jest ten żółty nalot na skałach i nie chodzi o żółta gąbkę:(

Parametry NO3 i po4 poleciały w dół. No3 około 15... No3 około 0,25.

Podmiana wody tydzień temu sól AF reef... 

Dodany phosguard i purigen, od 4 dni leje wódkę 0,6-0,8ml dziennie i bakterie... 

IMG_20190412_171354.jpg.547b5fa9179a7a8f291fcd230f9e15af.jpgIMG_20190411_194529.jpg.8f3c51f5ccf427f9d4eb5d739ee72047.jpgIMG_20190411_194509.jpg.f2f9a8d80fe7397e476df4f313f1f085.jpg

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to dino idzie. Mam na myśli bardziej ten brąz niż zółte.

 

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190412_183002.jpg.85ebf2c0037e66b36391857d5d8934ba.jpg

Tutaj zdjęcie sprzed chwili wyrazniejsze...

Jaki szybki ratunek na Dino... help? :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szybko w akwarystyce morskiej to tylko można w pory narobić [emoji14] jak już wprowadzać zmiany to tylko powoli. Ja bym odsysał to coś, zaprzestał podmian, nic nie suplementował w tej chwili, sprawdził filtr RODI czy dobrze filtruje, zmniejszył karmienie ryb no i poprawił cyrkulację jeżeli w tych miejscach skała nie jest opłukiwana...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Caulastrea z pierwszego zdjęcia była taka jak przenosiłeś akwarium , czy tak  zmarniała  ostatnio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że dołącza się do pytania ja chciałem zapytać o te brązowe plamki akwarium dojrzewa co to może być 

20190412_192949_crop_604x604.jpg

20190412_192954_crop_459x625.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, atk napisał:

Tutaj zdjęcie sprzed chwili wyrazniejsze...

Jaki szybki ratunek na Dino... help? 

:)jak dla mnie to cyjano nie dino :)

dino ma pęcherzyki powietrza..tu wyraznie widać np na dnie akwarium że to cyjano ;)

2 godziny temu, atk napisał:

Parametry NO3 i po4 poleciały w dół. No3 około 15... No3 około 0,25.

a tu chyba pomyłka,Po4 0,25 to dużo masz.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po3 z no3 pomyliłem jak na szybko z pamięci pisałem... 

Rodi nowy zestaw na tds 0, w porywach 1 pokazuje. :)

Caulastrea niestety też mam wrażenie że zmarniała... :(

OK, to skoro to jest właściwe cyjano to nie wiem co miałem poprzednio... :p

Czy nadmiar lanych bakterii może zaszkodzić? Dałem 1/2 ampułki prodibio... A wcześniej było zeobak/zeostart no i codziennie 0,8 ml do 1ml max wódki aby zejść z no3/po4. 

Ryby są na diecie 1/2 kostki artemii i 1/2 kostki kryll/mysis na zmianę całość 1x dziennie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atk:)

Ja nie znam twojego baniaka wnioskuję po zdjęciu,ale też nie będę kopala i szukala jaki to baniak i sprzęt itp...opisz coś.

9 godzin temu, atk napisał:

OK, to skoro to jest właściwe cyjano to nie wiem co miałem poprzednio... :p

to nie wiem też nie widzialam.:P

 

9 godzin temu, atk napisał:

Czy nadmiar lanych bakterii może zaszkodzić? Dałem 1/2 ampułki prodibio... A wcześniej było zeobak/zeostart no i codziennie 0,8 ml do 1ml max wódki aby zejść z no3/po4. 

może zaszkodzić w różnym slowa zmaczeniu, zależy ile tego ladujesz plus wódka to też pożywka,jeszcze pewno robisz podmiany i efekt murowany:)

zawsze sie zastanawiam jak czytam posty po co tyle tego wszystkiego ludzie leją do akwarium?z myślą ze ma być lepiej a jest odwrotne,i jakie wnioski...

9 godzin temu, atk napisał:

Ryby są na diecie 1/2 kostki artemii i 1/2 kostki kryll/mysis na zmianę całość 1x dziennie. 

a czemu są na diecie? za grube są czy co?

co ma piernik do wiatraka,zrób porządek z akwarium a rybą daruj,czemu są winne że właściciel nie ogarnia skrawka rafy:P

Ps. kątem oka widzę cyrkulację typu tanie chiny ??czy sie mylę,to też ma duży wpływ,może jest za słaba,masz dużo skały i gdzieś to zanika.

Calustlera mówisz padła,udusilo ją cyjano ,ale nie wyrzucaj,przeczysc delikatnie pędzelkiem i przenieść wyżej one się odrodzą po czasie,nawet z samego szkieletu,też tak miałam,myślałam  że już koniec,daj jej czasu.

 

Edit:to są moje tylko uwagi zrób z tym co chcesz:ninja:mogę sie mylić:smilieA13:

 

20190413_072440.jpg

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, @Beti napisał:

to są moje tylko uwagi 

Dziękuję bo wszelkie uwagi i spostrzeżenia doświadczonych użytkowników są jak najbardziej mile widziane :)

Faktycznie powinienem napisać / przypomnieć coś o zbiorniku ;)

Reefmax 105L przeniesiony w lutym 200km i naruszone dojrzewanie na nowo. 

Pierwotnie było tak:

IMG_20190310_133730.jpg.6e0cfef94be7d1bcb1d3971f57977c54.jpg

Po odessaniu:

IMG_20190330_194417.jpg.433563dd86887a4472d21e4ea4a725f8.jpgIMG_20190403_174515.jpg.616877177fb8a547ee4eb6dccd223e4f.jpg

Podmiane zrobiłem po raz pierwszy 2 tygodnie temu od lutego wraz z odsysaniem dziwnego żwirku z dna (w tej chwili na dnie jest tylko szkło) :)

Napisano żeby zmniejszyc karmienie do 1x dziennie aby zmniejszyło się ilość odchodów i zarazem po4/NO3. 

Cyrkulację zmieniłem na 1x jebao OW-10 (chciałem ow-25 ale podobno za mocne na 100L i ten wymiar) i zostawiłem jeden starszy cyrkulator w ustawowym jak poniżej (przepraszam foto robione  przed czyszczeniem zbiornika) 

IMG_20190413_081235.jpg.62a4d4e9598ba523e904a437c3cd26b8.jpg

Jak pisałem też poprzednio poza skałą jest jeszcze purigen, phosguard, bio sphere. Odpieniacz zbiera codziennie masę zielonego syfu. 

Calustlera czyszczona była i widzę że jakoś żyję ale wegetuje i czeka na lepsze jutro/parametry :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszelkie uwagi i spostrzeżenia :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Calustlera tak wyglądała jak sięgała ją Euphyllia, jak ją odsunąłem po 2 tyg wróciła do siebie, u Ciebie widzę dość blisko ukwiał może to jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, CzaQ napisał:

Czym swiecisz

3 tyg temu wymienione wszystkie 3 lampy 24W T5 na nowy zestaw ATI Blue plus / coral plus / purple plus w sumie 72W.

Świecę Blue plus od 11:00 do 23:00, a komplet od 13:00 do 21:00.

Niebieska dioda w reefmax pali się 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atk

Ja bym powiedział że masz jednocześnie dino i cyjano co jest dość częstym przypadkiem. Tylko dino jest jeszcze na dość wczesnym etapie. Jeśli nic nie będziesz robił, zaczną pojawiać się pęcherzyki powietrza, szkło zacznie się szybciej budzić, ogólnie cały zbiornik zrobi się glutowato śliski. W sumie przez ostatnie 4 miesiące meczylem się z dino oraz cyjano i wiem że to nie jest sprawa do załatwienia w jeden tydzień. Tak długo mi zajęło między innymi dlatego że cały czas obstawialem, że dino to okrzemki, ponieważ właśnie, jak u Ciebie, nie było pęcherzyków powietrza... Które pojawiły się później. 

Najlepiej przedmuchaj pipeta cała skalę, w miejscach gdzie będzie się odrywal bordowy/czarny/zielony korzuch głównie będzie to cyjano, a w tych gdzie masz brunatny, "pylkowy" nalot (jak wydaje mi się na dnie) to młode dino. Nie wiem jak to będzie wyglądało u Ciebie ale u mnie dino od okrzemkow rozpoznalem po tym, że rano kiedy jeszcze nie zapalalem światła piasek był całkowicie czysty. A w ciągu dnia im oświetlenie było mocniejsze tym bardziej wychodził brunatny nalot. Podobno okrzemki raczej zostają na stałe niezależnie od światła. Dopiero później po zmienieniu strategii walki z okrzemkow na dino, teraz wszystko wychodzi na prostą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDR dzięki - świetne opracowanie tematu, materiał powinien być przeczytany przez każdego "glonowicza":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas walki używałem dokładnie tego samego dokumentu, który załączył VDR. Dopiero jak zastosowałem uderzenie masowe z wszystkimi opisanymi radami (oprócz chemicznych) , dino i cyjano zaczęło się znacznie cofać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.