Skocz do zawartości
Kapsel1981

płyta na dno akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Będę przenosić nowe akwarium i planuję na całe dno dociąć na wymiar wewnątrz akwarium płytę białą pehd lub coś podobnego - jeżeli tak to jaki materiał. Na płytę planuję położyć skałę dopiero. 

Czy ktoś ma coś podobnego u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest tego cel? Chodzi o to zeby nie rysalo dna? Czy cos innego? Ja u siebie mam na szkle polozona bez zadnej kratki/plyty. Czasami mozna zrobic pare mazow silikonem zeby sie nie slizgala po szkle.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz plekse położyć tylko dookoła porządnie zaklej żeby woda sie nie dostałą pod i co za tym idzie syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kładź nic na dno. Będzie się pod tym syf gromadzić. Żaden cyrkulator tego nie przedmucha. Potem będziesz szukać przyczyny problemów. 

Tak jak @mib86 radzi. Ewentualnie jakieś ostre zakończenia na skale stuknij młotkiem żeby ją splaszczyc i na szkło stawiaj.

3 minuty temu, piotrs napisał:

możesz plekse położyć tylko dookoła porządnie zaklej żeby woda sie nie dostałą pod i co za tym idzie syf.

Niby tak ale sylikon do plexy słabo trzyma i wkoncu puści w jednym miejscu i tylko klopot z tego będzie. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Darek85 napisał:

jakieś ostre zakończenia na skale studnia młotkiem żeby ją splaszczyc

@Kapsel1981

  dobrze działa także "płyta chodnikowa" - szlifujesz by skała miała większą powierzchnie styku ze szkłem  i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skałom w miejscach styku z szybą zrobiłam "kapcie" z cementu portlandzkiego lub cx5, tak, aby nie było ostrych krawędzi i skała była stabilna. Po to, żeby nie uszkodzić szyby i żeby babka nie podkopala i skała nie przewróciła się na nią.

Według mnie nie ma sensu czegoś kleic na dno. 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też dobry pomysł. Tylko CX5 potrafi chwycić szkła więc dobrze jest ustawić skalę na kawałku grubszej folii a po zastygnięciu kleju folie usunąć. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te kapcie robiłam poza akwarium, przed włożeniem skały.  Na podłodze worek na śmieci czy pokrywa od wiadra. Postawilam skale, popatrzyłam, gdzie będzie trzeba zrobic nadlewke, nałożyłam w przewidywanych miejscach dosc gesty cx5 i na to położyłam skale. Potem jeszcze patyczkiem trochę podsuwalam klej, ktory pociekl za daleko, zanim zastygl. Nadmiar można oskrobac nożykiem, jak już klej zacznie wiązać, ale jeszcze zanim wyschnie i się utwardzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak wyjdzie, ja dałem niezbyt lubiana kratkę, na podłodze dociąłem tylko pod miejsca gdzie skałą dotyka podłoża, ustawiłem i zasypałem piaskiem.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ta kratka? To zbędna rzecz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka kratka to świetne miejsce gromadzenia syfu, a w działającym akwarium jest bardo trudno ją usunąć, przemyśl sprawę jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układaj skałę bezpośrednie na szkło, nic się nie stanie, syf nie będzie się nigdzie gromadził. A jeżeli Ci zależy aby uzyskać białe dno dla efektu wizualnego to przed zalaniem akwarium oklej od zewnątrz białą folią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje się ze skala po czasie może się przewrócić i wtedy może stłoc szybę. Nie wiem czy to realne jest ryzyko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Użyj albo kleju ceresit cx5 albo kleju dwuskładnikowego milliput teracota do sklejenia kawałków skały i nic Ci się nie poprzeprawca przypadkowo kiedy będziesz mieszać w zbiorniku ;) kratki pod skałą to złooooo...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.