Skocz do zawartości
krzysiekob

150 litrów krzysiekob

Rekomendowane odpowiedzi

@krzysiekobtakie pytanie techniczne... przeloty z panelu do akwa masz kątowe? planuję u siebie akwarium z panelem i szukam rozwiązania przelotu właśnie na dwie strony. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2019 o 12:58, piebald.ball napisał:

@krzysiekobtakie pytanie techniczne... przeloty z panelu do akwa masz kątowe? planuję u siebie akwarium z panelem i szukam rozwiązania przelotu właśnie na dwie strony. 
 

Przeloty mam jak na zdjęciu. W przelot włożona mam rurkę wygięta pod wpływem temperatury. Po to by dmuchać w tafle wody.

w panelu mam kolanko 90 stopni które wchodzi w przelot. Przelot mam krotki. Pompę podłączona mam wężem do tego kolanka 90 stopni. 

FC234BC1-7784-4CE1-8EC7-3EFBF41CCA01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to fajnie zarosło, super Krzysiu to wyglada. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelka. 

Pozwolisz, że w przyszłości ukradnę pomysł na panel. Dokładnie o coś takiego mi chodziło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel i BEZ = :) 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak akwarium? Czy nie ma problemu pomiędzy Gramma Loreto a Decora? W sklepie mi odradzili w takim litrażu. Mam też pytanie odnośnie Synchiropus Sycorax, czy ta ryba zawsze będzie wcinać mrożonki lub suche czy raczej loteria? Ogolnie pozwoliłem sobie zgapić zbiornik od Ciebie :) jedynie lekko szerszy panel zrobiłem. Miło by było zobaczyć jakieś nowe zdjęcia ziornika, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2020 o 17:16, ŁukaszReda napisał:

Witam jak akwarium? Czy nie ma problemu pomiędzy Gramma Loreto a Decora? W sklepie mi odradzili w takim litrażu. Mam też pytanie odnośnie Synchiropus Sycorax, czy ta ryba zawsze będzie wcinać mrożonki lub suche czy raczej loteria? Ogolnie pozwoliłem sobie zgapić zbiornik od Ciebie :) jedynie lekko szerszy panel zrobiłem. Miło by było zobaczyć jakieś nowe zdjęcia ziornika, Pozdrawiam.

Loreto i Decora żyją w zgodzie. Żadnej agresji nie zaobserwowałem.

Jeżeli chodzi o Synchiropus to nie spotkałem takiego co by suche jadł. Problem jest by go na mrożonki przestawić. U mnie wyskoczył :(

 

large_IMG_0338_02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

Fajne :)

Tylko czy Prime HD daje radę nad takim litrażem?

W sumie jest od początku, a jak widać biedy nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to jak masz zaprogramowana lampę?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2020 o 13:41, krzysiekob napisał:

Jeżeli chodzi o Synchiropus to nie spotkałem takiego co by suche jadł. Problem jest by go na mrożonki przestawić. U mnie wyskoczył :(

Wielka szkoda, ja podczas klejenia akwarium wstawiłem od razu paski 5cm dookoła, mam nadzieję, że dzięki temu nic mi nie wyskoczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2020 o 09:41, wally napisał:

Jeżeli można to jak masz zaprogramowana lampę?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

ustawienie skopiowałem od David Saxby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za informację

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Krzysztof, że na razie nie tęsknisz za patykami.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum obsługi maksimum zadowolenia. I to chodzi w tym hobby.

Kiedy będzie można na żywo podziwiać ?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 12:31, Jacek56 napisał:

Minimum obsługi maksimum zadowolenia. I to chodzi w tym hobby.

Kiedy będzie można na żywo podziwiać ?

Jacku, poczekajmy z podziwianiem rafki na zakończenie pandemii

 

Za chwilę pukną dwa lata, więc update. Widok z góry

spacer.png

W grudniu 2020 zacząłem lać ballinga, od razu poprawiło się w akwarium. Jednak same podmianki to za mało.

Jeden zoa rośnie ładnie. Drugi zmarniał, jest na tej brzydkiej podstawce. Zacząłem dawać reef roids i red sea reef energy ab+, może odbije. Asteriny nie pomagają.

No i tradycyjnie filmik

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem że będzie petarda? Mówiłem.:clapping


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe przygotowania dla nowych ryb

Doszła siatka red sea na skoczki.

Fajna siatka, dosyć ciężko samemu ją naciągnąć by wyszło równo. Rodzina pomogła i w 4 osoby daliśmy radę

spacer.png

 

Są też nowy rybki, na razie na kwarantannie. 30l, grzałka, cyrkulacja, światło, piasek i złączki

Escenius bimaculatus, Valenciennea puellaris, Gobiodon histrio

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna babeczka. Lubię puellarisy. Ale jednego SPSa musiałeś wcisnąć. Ciągnie wilka do lasu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna babeczka. Lubię puellarisy. Ale jednego SPSa musiałeś wcisnąć. Ciągnie wilka do lasu.
Sps jest więcej niż jeden [emoji846]
pocilopora, valida, milka i montipora.
Jak zacząłem dawać Ballinga to ruszyły w górę . Daje 12 ml każdego. najlepiej rośnie pocilopora i montipora. Valida brązowa a Milka dostaje od ukwiała.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Projekt rewelacja, bardzo mi się podoba. Nie miałem pomysłu na panel a tu taki projekt się trafił. Planuję 60x70x40h (panel 10cm na tyle). Jeżeli będziesz miał chwilę, to będę wdzięczny za krótkie odpowiedzi. 

1. Czy panel głębokości 10 cm jest wystarczający dla Ciebie z perspektywy czasu? Kłopotliwa obsługa? 

2. Długość grzebienia i ile się zaczyna poniżej krawędzi szkła? 

3. Jakich pomp używasz, też myślałem o dwóch otworach, gdyby jedna miała awarię to druga chodzi (cyrkulator swego czasu miał kolizję z ukwiałem, dlatego chętnie pozbędę się tego sprzętu z akwarium) 

4. Na jakiej wysokości masz wyjścia pompy do akwarium? 

 

Jeżeli będziesz miał chwilę, cyknij proszę fotę panelu. Chciałbym zobaczyć jak to u Ciebie obecnie wygląda (rozmieszczenie pomp, media). 

 

Zastanawiam się czy jest alternatywa dla waty w panelu np skarpeta filtracyjna. Nie ukrywam że projekt ma być prosty i przyjemny. 

Pozdrawiam 

Rafał 

 


Pozdr. RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.