Skocz do zawartości

Historia edycji

Ironista

Ironista

Nigdy nie rozumiałem po co ludzie robią takie ilości komór, to tylko zbiera miejsce, zwłaszcza że panuje jakieś dziwne prawo, im mniejszy sump, tym więcej komór napaćkanych. Ja mam sump 360 litrów i dwie komory - zrzut z odpieniaczem, miejscem na inne filtry z mediami i co tam sobie jeszcze zażyczę, i druga na pompę obiegową. Rozdziela je jeden bubblestop i to też tylko dlatego że służy jednocześnie za miejsce na watę filtracyjną w razie potrzeby, bo inaczej byłaby to jedna zwykła przegroda. 

Usuń tą pierwszą komorę niczemu nie służącą (po co chcesz wytrącać bąbelki, jak za chwilę odpieniacz zrobi ci ich miliony), chyba że do gromadzenia syfu, a jej szerokość skutecznie będzie utrudniać jego usuwanie. I albo daj ten drugi bubblestop szerszy, albo też go usuń i daj tylko zwykłą przegrodę. Daj dwie komory, z jedną przegrodą i już. Zyskujesz 10 cm komory. Jak będziesz kiedyś chciał większe pienidło, czy dodać jakiś filterek na węgiel czy coś innego, to ci się chociaż zmieści. Szkoda miejsca na pierdylion komór.

Ironista

Ironista

Nigdy nie rozumiałem po co ludzie robią takie ilości komór, to tylko zbiera miejsce, zwłaszcza że panuje jakieś dziwne prawo, im mniejszy sump, tym więcej komór napaćkanych. Ja mam sump 320 litrów i dwie komory - zrzut z odpieniaczem, miejscem na inne filtry z mediami i co tam sobie jeszcze zażyczę, i druga na pompę obiegową. Rozdziela je jeden bubblestop i to też tylko dlatego że służy jednocześnie za miejsce na watę filtracyjną w razie potrzeby, bo inaczej byłaby to jedna zwykł przegroda. 

Usuń tą pierwszą komorę niczemu nie służącą (po co chcesz wytrącać bąbelki, jak za chwilę odpieniacz zrobi ci ich miliony), chyba że do gromadzenia syfu, a jej szerokość skutecznie będzie utrudniać jego usuwanie. Daj dwie komory, z jedną przegrodą i już. Jak będziesz kiedyś chciał większe pienidło, czy dodać jakiś filterek na węgiel czy coś innego, to ci się chociaż zmieści. Szkoda miejsca na pierdylion komór.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.