Skocz do zawartości
human_87

Pomysł na chłodzenie wentylatorem kolumnowym??

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed zakupem chłodziarki. Byłem na nią niemal zdecydowany, jednak zdałem sobie sprawę, że nie bardzo mam ją gdzie postawić. Początkowo myślałem, że postawię ją obok sumpa bo tam miejsce byłoby... ale jak się douczyłem, bo zdałem sobie sprawę, że ona za mocno grzeją...

Tutaj mam pytanie, czy ktoś ma chłodziarkę stać 5 metrów do akwarium? To wychodzi w sumie 10m węża schowanego za meblami...

Rozważam również inne opcje...

W miejszym akwarrium 200L w ubiegłym roku dawały radę wentylatorki Blau (listwa 6 szt) + wiatrak domowy. W tym akwarium, co mam teraz nie da się nic takiego zamontować, gdyż wzmoznienia wzdłużne uniemożliwiają zamontowanie czegokolwiek na szybie... z kolei na krótszych bokach na nóżkach stoi lampa. Ewentualnie jest opcja abym lampę powiesił.... wówczas będą dwa boki po 60 cm...

W każdym razie, dzisiaj przychodzę z moim dziwnym pomysłem, aby zakupić wentylator kolumnowy (90W), nie montować jego podstawy; następnie powiesić go na ścianie w poziomie??? Plusem tego rozwiązania byłby w miarę estetyczny wygląd. Czarny wentylator pasowałby do lampy i wyglądam przypominał jakiś soundbar... Tylko czy to ma sens?

Czy ktokolwiek próbował pododbny sposób? Koszt wiatraka około 200 zł. Czyli taki sam jak te wentylatorki Blau!

Oglądałem też kurtyny powietrze, ale to z kolei koszt minimum 650 zł za kurtynę 120 cm. Minusem jest wielkość i hałas. 

PS: mieszkam w bloku i klimatyzacja split odpada; z przenośną jeszcze większy problem niż z chłodziarką, bo mało miejsca...

Dzięki za komentarze. Pozdrawiam.

 

wiatrak kolumnowy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, human_87 napisał:

zakupić wentylator kolumnowy (90W), nie montować jego podstawy; następnie powiesić go na ścianie w poziomie

pytanie czy producent przewidział prace w poziomie - bo łożyska ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy kiedyś mieliśmy tak przymocowany, był tani dawał radę dobre kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okrągły wiatrak z biedry który ma możliwość powieszenia na ścianie i regulacji przechyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lato się skończyło. Jako, ze temat ja zakładałem to donoszę, że zakupiłem taki wiatrak w maju i w poziomie tak hałasował, że go nie montowałem na ścianę. Podejżewam, że może jakiś lepszy model może by się sprawdził ale na pewno nie ten ze zdjęcia. Ostatecznie kupiłem drugą listwę 6 witraków blau. Udało się je zmieścić pod nóżki lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.