Skocz do zawartości
Dexter2k13

ryby zestresowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj do mojej obsady (2 błazny, midas, acanthurus hexatenia i doktorek) postanowiłem dorzucić żółtka. Po aklimatyzacji żółtego wpuściłem go do zbiornika. Ryby na początku wydawały się być zestresowane(ale to raczej normalne). Dziś pływaki dalej są dość zestresowane chociaż mniej niż wczoraj, ale midas nawet nie wychodzi ze swojego ukrycia. Dodam, że żółtek też ciągle pływa jak szalony jak tylko podejdę do szkła. Czy to normalne? Czy powinienem interweniować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Dexter2k13 napisał:

Czy powinienem interweniować?

a co masz na myśli?? :)

było wpuszczać rybę na wieczór przy zgaszonym swietle z przedłużeniem rannym do godz południowych,to normalne ze się stresuje cały pokolec,tak mają,ale 2dni i powinno być ok :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

a co masz na myśli?? :)

było wpuszczać rybę na wieczór przy zgaszonym swietle z przedłużeniem rannym do godz południowych,to normalne ze się stresuje cały pokolec,tak mają,ale 2dni i powinno być ok :)

 

światło gasło jakieś 40 minut po wpuszczeniu ryby. dziś już widze, że jest troche lepiej. ryba zaczyna coś skubać sobie glonów i pare kawałków. tylko żółtek troche dziwnie się ciągle zachowuje bo cały czas pływa prawie oparty jednym bokiem o szybę. nie dotyka jej, ale nie chce wypłynąć na głęboką wodę, dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dexter ale pływa tylko przy przedniej? Może o jedzenie się upomina? Pokolce jak się oswoją i widzą kogoś w pobliżu to pływają jakby chciały ztaranować szybe, dopominając się o zarełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzucałem artemie i suchy pokarm. artemii cos poskubał dzisiaj na suchy nawet nie popatrzył. Ogólnie on od początku cały czas przy szybie tylko pływa. karmię ryby przynajmniej 2 razy dziennie, a czasami rzucam coś jak przechodze koło zbiornika. także na brak papu nie może narzekać :) . wydaje mi się ze jest coraz lepiej, nie wykonuje już aż tak gwałtownych ruchów jak podchodzę do szyby, chociaż ciagle bardzo nieufny. Chyba muszę czekać, aż ryba się przyzwyczai. jak wpuszczałem hexatenie to przez tydzien pływała tylko w skałach teraz śmiga po całym baniaku.

25 minut temu, Arashi_ napisał:

Dexter ale pływa tylko przy przedniej? Może o jedzenie się upomina? Pokolce jak się oswoją i widzą kogoś w pobliżu to pływają jakby chciały ztaranować szybe, dopominając się o zarełko

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2019 o 12:22, Dexter2k13 napisał:

rzucałem artemie i suchy pokarm. artemii cos poskubał dzisiaj na suchy nawet nie popatrzył.

Pokolce głównie żywią się glonami. Rzuć mu trochę glonów nori ( jak nie bedą miały w diecie glona to zaczną chorować). To że je Ci artemie to nic nie daje bo to dla niego jak papier.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek wbrew pozorom to bardzo agresywna ryba. Kilka dni potrzebuje na ustawienie towarzystwa i będzie dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.