Skocz do zawartości
Krzysiek K.

Błękitna Laguna Mechnice 630 litrów na Zeo bez Odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie też tak czytam i nie wiem, czy zacząć się martwić ....

Póki co jestem bardzo zadowolony (odpukać)

Ale ładnie wyprostowałeś baniaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie akwarium wygląda. Lubię takie duże kolonie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krzysiek K. napisał:

Nie ma czym się chwalić .

No jaka skromność 

Piękne akwarium :clapping


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ta Seriatopora :D

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krzysiek K. napisał:

Do akwarium zakupiłem naturalną skałę fiji pukani i to był strzał w dziesiątkę

Ile kg tej skały jest w tym akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Steron napisał:

 Akwarium ładne.

 

3 godziny temu, lukas79 napisał:

 

Ale ładnie wyprostowałeś baniaczek.

 

2 godziny temu, katani napisał:

Bardzo fajnie akwarium wygląda.

 

2 godziny temu, Beti napisał:

 

Piękne akwarium :clapping

 

2 godziny temu, AnT napisał:

Fajnie wygląda ta Seriatopora :D

 

Dziękuje :)

 

2 godziny temu, Arek77 napisał:

Ile kg tej skały jest w tym akwa?

W całym systemie jest około 55kg skały , 20kg w akwarium reszta w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek K.

co się stało z gonioporą tak szczerze! Cofając się w wątku widzę że dyskutowaliśmy o tym!

Przeżyła? 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Beti napisał:

co się stało z gonioporą tak szczerze! Cofając się w wątku widzę że dyskutowaliśmy o tym!

Przeżyła? 

Nie mam nic do ukrycia ,bo i po co,goniopora jak i wiele innych koralowców poszło na wieczną rafę .Po części to była moja wina ,bo za szybko wprowadziłem wymagające koralowce do akwarium,ale głównym winowajcą była ta nieszczęsna skała.Po co tygodniowym czyszczeniu (przedmuchiwaniu)pseudo skały miałem mleko w akwarium.Bardziej wymagające korale nie miały prawa tego przetrzymać ,ale to wszystko teraz wiem.Gdybym miał wcześniej tą wiedzę co teraz ,to bym tak długo nie czekał z wymianą skały ,tylko bym działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zauważyłem ,że przybywa u mnie w akwarium coraz więcej  pustych skorupek po ślimakach .Tak sobie myślę że przy moich zerowych nutrienach ślimaki  nie mają co jeść .Ale nic z tego,wczoraj dorwałem takie dwa przemiłe "gagatki". Pewno jest ich więcej.Jest jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się tych przemiłych stworzeń z mojego akwarium?

ZCgPnJv.jpg

54Pte9D.jpg

Edytowane przez Krzysiek K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krzysiek K. napisał:

Jest jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się tych przemiłych stworzeń z mojego akwarium?

Nie wiem czy sprawdzony... najpierw wprowadziłem wargacze - ale z nimi widywałem płazińca. One czyściły skałę w dzień on pełzał w nocy. Zrobiłem restart zbiornika - płukanie całej skały w RODI co prawda na szybko - hop siup do wody oczyszczenie z detrytusu i do nowego akwarium. Niewiele to dało. Do nowego zbiornika wprowadziłem nowe wargacze tak zapobiegawczo - płazińców nie widywałem ale w pewnym momencie zacząłem dostrzegać coraz to więcej pustych muszelek. Wprowadziłem kometkę (Calloplesiops altivelis) skoro i tak ślimaki znikają to cóż... O dziwo ślimaki są, muszelki puste też gdzieniegdzie znajdę - ale wydaje mi się że płazińce odeszły - mam cichą nadzieję że zostały zjedzone...

Czy to sprawdzony sposób - nie wiem. Napewno kometka poluje o zmierzchu gdy wargacze zaczynają usypiać. Mam nadzieję że w baniaku więcej tego dziadostwa nie znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najbardziej sprawdzonym to chyba ręczne wyławianie gdy tylko ''gagatka'' się zobaczy , choć ja u siebie jakiś czas tez go miałem i nie zrobiłem z nim nic , pozwoliłem mu żyć .Było mi to nawet na rękę bo miałem akurat  plagę ślimaków , puszczały dymek na potęgę :D 

Sukcesywnie z czasem zajmował się nadwyżką , gdy plaga znikła ''on'' również gdzieś poszedł :lol: i od tej pory  go nie widziałem .

Ślimaki natomiast żyją sobie w najlepsze ale już w mniejszej populacji .

ps. zdjęcie jak jeszcze żył w sumpie , potem przeniósł się do głównego .....

ślimak nagoskrzelny.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu postanowiłem przyciąć jedną  fioletową akcoporę ,bo za szybko rosła i  była zbyt duża,wchodziła na zieloną akroporę i parzyła mi milkę.Odciąłem może z 5 kawałków wielkości ośmiu centymetrów.Na drugi dzień rano patrzę koralowiec w połowie jest już biały,zaczął lecieć od dołu .

Co się dzieje?Czyżbym za dużo go przyciął i zrobiła się jakaś infekcja bakteryjna?

Dodam jeszcze że ten koral to nie jakaś mała szczepka tylko sporej wielkości koralowiec ,którego mam od początku.

Tydzień temu zrobiłem większą (25%)podmianę wody niż dotąd (12%),chciałem trochę odświeżyć , przewietrzyć system .Jeszcze jedna rzecz ,może najistotniejsza ,miesiąc temu straciłem moją  jedyną  euphyllie przez Brown jelly ,dwa dni i było po koralowcu .Może to ma coś wspólnego z bieleniem fioletowej acropory po cięciu.

Acropora zaczęła bieleć po cięciu ,nie przed to jest bardzo ważne.

Dzisiaj rano już  prawie cała acropora była biała .Nawet jeden kawałek zielonej zaczął bieleć w miejscu w którym się stykały razem,widać to na drugim zdjęciu.

63CvzBL.jpg

 

 

1yKK8kq.jpg

sFvGmZG.jpg

Edytowane przez Krzysiek K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.