Skocz do zawartości
Rezus

Nierówna praca jebao dcs 2000

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Rezus napisał:

Oki, pompa chodzi już dwa dni także mogę już podzielić się pierwszymi wrażeniami.

Dzięki,  podoba mi się opcja czujnika poziomów wody, ja mam ustawiony poziom wody w kominie dosyć wysoko, żeby było cicho, natomiast gdyby, odpukac coś nagle całkowicie zatkało spływ to myślę że rewizja mogłaby nie zdążyć;/ sytuacja raczej mało prawdopodobna ale mieć taki czujnik na pompie było by super. Czekam jeszcze na ocenę stabilnosci pracy. Ustaw sobie tak spływ i moc pompy , żeby woda była na krawędzi rewizji, ale żeby do niej nie wpływała i daj znać za 2-3 tyg czy musiałeś coś korygować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2019 o 19:47, Rezus napisał:

Heh, nigdy więcej chinczyka. Moja nawet na 20% już nie chodzi poprawnie już nie mówiąc o tym jak ona wyje. Mam aqua media w odpieniaczu to przepaść po prostu i od początku chodzi ma 100%

Dzięki za informacje i wrażenia z używania tej pompy, muszę Cie jednak zmartwić. Ta pompa do chińczyk i do tego wygląda jak dcp od jebao, tylko zmodyfikowana na potrzeby innej firmy. Szkoda kasy bo cena znacznie wyższa...

Jak pisali poprzednicy używam DCP6500 nawet przy 100% jest bezszelestna (a jestem pod tym kątem skrzywiony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sqr3byk napisał:

Dzięki,  podoba mi się opcja czujnika poziomów wody, ja mam ustawiony poziom wody w kominie dosyć wysoko, żeby było cicho, natomiast gdyby, odpukac coś nagle całkowicie zatkało spływ to myślę że rewizja mogłaby nie zdążyć;/ sytuacja raczej mało prawdopodobna ale mieć taki czujnik na pompie było by super. Czekam jeszcze na ocenę stabilnosci pracy. Ustaw sobie tak spływ i moc pompy , żeby woda była na krawędzi rewizji, ale żeby do niej nie wpływała i daj znać za 2-3 tyg czy musiałeś coś korygować. 

Właśnie tak mam ustawione:D Też podoba mi się patent z czujnikiem, na pewno się przyda.Oki, dam znać za jakiś czas

@RaLe weź nie żartuj;) pompa jest robiona od podstaw na zlecenie reef octopus przez różne firmy zajmujące się podzespolami. Kształtem rzeczywiście przypomina jebao ale ma tym podobienstwa się kończą. Oprócz wszystkich bajerów pompa w korpusie posiada magnesy neodymowe których nie posiada jebao. Kontroler, zasilacz to również zupełnie inna para kaloszy.


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sqr3byk mija prawie miesiąc od odpalenia pompy. Pompa ciągle pracuje ma 4 z 5 biegów, jest nezszelestna i stabilna. Jak ustawiłem raz miesiąc temu tak nic po dziś dzień nie ruszyłem. Mój komin ma może z 2l więc jest malutki a mimo to nie ma wahan poziomu wody. Ja zw swojej strony polecam 

 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2019 o 20:53, Rezus napisał:

@Sqr3byk mija prawie miesiąc od odpalenia pompy. Pompa ciągle pracuje ma 4 z 5 biegów, jest nezszelestna i stabilna. Jak ustawiłem raz miesiąc temu tak nic po dziś dzień nie ruszyłem. Mój komin ma może z 2l więc jest malutki a mimo to nie ma wahan poziomu wody. Ja zw swojej strony polecam 

 

Dzięki za relacje, przyjrze się bliżej tej pompie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat.

Mam pompę Aqua Nova dcp 2000 czyli jebao.

Ma rok czasu, kupiona jako używka z kompletem i moja ma skoki mocy. Właśnie dziś w nocy przypomnialo się jej że trzeba szybciej pracować i 4l z automatycznej dolewki w zbiorniku.

Muszę poszukać pompy na dn20 z regulacja mocy i możliwością podłączenia na wąż aktualnie mam tak podłączone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.