Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie ułożona skała, jakby jeszcze akwarium było niższe o 30cm to 100% mój gust no ale każdemu co innego się podoba, kibicuje i jeszcze raz gratuluję aquascape!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rogi łosia” jak i inne szczepki mają się doskonale. :) 

 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę   że   poznałeś   jegomościa     nie   potrafię   robić   dobrych   zdięć    telefonem    może   ktoś  podpowie  jak   ustawić     aparat  w  telefonie    S9+                  Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ułożenie skały.  Chcialam cos podobnego, ale ostatecznie zrobiłam 3 wyspy, aby była możliwość włożenia przegrody i to była słuszna decyzja. Maly Naso po wpuszczeniu dostał baty od nigrofuscusa, zalozylam przegrodę, rybka uratowana, doszła do siebie. U Ciebie już po ptokach, ale jesli moge coś doradzic, to spróbuj choć jakiś róg wygospodarowac na ewentualny kojec, nie zastawiaj go koralowcami. 

Ja próbowałam odlowic naso, kiedy oberwal, ale nie było szans. Udało się go za to odseparować siatką na krety, kiedy się schował przed agresorem przy czysciku z przodu. Najpierw siedział w kojcu, a potem dałam przegrodę i ma 1/3 zbiornika dla siebie.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w S9 ale w S8 : tryb profesjonalny, balans bieli - kelwiny - 10000K (więcej niestety nie idzie ustawić), ISO 200-400,  czas - manualnie (nigdy auto) zależnie od iso i natężenia światła (u mnie najczęściej się sprawdzają między 1/90 a 1/250) , ostrość - manualnie (statyw to podstawa !!! z ręki tylko ogólny widoczek na ostrości automatycznej ) lampa błyskowa oczywiście wyłączona tak samo jak wszelkie cyfrowe filtry. Pod samą ledową aktyniką rzędu 20000K to i tak jest mission impossible ale do fotek "dziennych" jak najbardziej się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rako1 bardzo fajnie to wszystko wygląda, lobię takie przemyślane przemyślane konstrukcje skalne, jak pozostaje czekać na przyrosty, aż zrobi się ładny lasek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  początku  też  miałem   2   wyspy   ale   jakoś      mi    czegoś  brakowało  i   połączyłem   je   w   całość    wizualnie   jest  super   ale   z   ewentualnym     oddzieleniem   ryb  jest   lipa      praktycznie      pokolców   obsadę    mam   kompletną       teraz   tylko   drobnica    powino   być    ok    lipa    z   tym   ustawieniem   aparatu   w tym  telefonie         trzeba   kupić  będzię        aparat    np. jakąś  lustrzankę       Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała  aktualizacja     pomalutku      wszystko  sobie  rośnie           Pozd.

20190913_154409.jpg

20190913_154404.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ruszyły algi. Też mi się podoba ułożenie skały. Powodzenia.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno   nie  było  zdjęć        akwarium     pomalutku  zaczyna   żyć   swoim   życiem         Pozd.

20200315_132530.jpg

20200315_132541.jpg

20200315_132551.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozwiązane zraszanie w tym filtrze ? Jakaś extra deszczownica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  mam  już  tego  filtra  zraszanego     za  duży  był   ale    tam  miałem  normalnie  zrobioną  deszczownicę  (płyta  z  malutkimi  dziurkami )    nad  całym  złożem    teraz mam   filtr  zraszany  od  Twismana     BIO-R 200    i  dokładnie   jest  taka  sama  kratka  z dziurkami  do  rozpraszania  wody        Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium   2  dzień  bez  odpieniacza        Pozd.

20200402_201832.jpg

20200402_201850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rako1 napisał:

Akwarium   2  dzień  bez  odpieniacza 

Ciekawy jestem jak zareaguje akwarium, czy w ogóle "zauważy" brak odpieniacza. Wygląda fajnie, jak szczepki urosną to będzie git. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę      pisał      na  bieżąco          Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwszą komorę przy podmianie dobrze odsysaj/oczyszczaj i jak przed reefugium masz watę to ją częściej wymieniaj i zobaczysz dobre efekty braku odpieniacza ;) każde suplementy bakterie pokarmy musisz teraz dozować w mniejszej ilości. Kontroluj i zobaczysz że będzie fajnie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watę   wymieniam   co  2 dni     na  refugium     idzie     woda    po  wacie     dodatkowo  w  refugium  mam  15 kg   miracle mud  i  sporo  żywej  skały     refugium   jest    osobno  nad  sumpem          Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś   się  kręci      Pozd.

20200411_161438.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.