Jump to content

Recommended Posts

Bardzo fajnie ułożona skała, jakby jeszcze akwarium było niższe o 30cm to 100% mój gust no ale każdemu co innego się podoba, kibicuje i jeszcze raz gratuluję aquascape!

"Rogi łosia” jak i inne szczepki mają się doskonale. :) 

Widzę   że   poznałeś   jegomościa     nie   potrafię   robić   dobrych   zdięć    telefonem    może   ktoś  podpowie  jak   ustawić     aparat  w  telefonie    S9+                  Pozd.

Super ułożenie skały.  Chcialam cos podobnego, ale ostatecznie zrobiłam 3 wyspy, aby była możliwość włożenia przegrody i to była słuszna decyzja. Maly Naso po wpuszczeniu dostał baty od nigrofuscusa, zalozylam przegrodę, rybka uratowana, doszła do siebie. U Ciebie już po ptokach, ale jesli moge coś doradzic, to spróbuj choć jakiś róg wygospodarowac na ewentualny kojec, nie zastawiaj go koralowcami. 

Ja próbowałam odlowic naso, kiedy oberwal, ale nie było szans. Udało się go za to odseparować siatką na krety, kiedy się schował przed agresorem przy czysciku z przodu. Najpierw siedział w kojcu, a potem dałam przegrodę i ma 1/3 zbiornika dla siebie.

Edited by Nik@ (see edit history)

Nie wiem jak to jest w S9 ale w S8 : tryb profesjonalny, balans bieli - kelwiny - 10000K (więcej niestety nie idzie ustawić), ISO 200-400,  czas - manualnie (nigdy auto) zależnie od iso i natężenia światła (u mnie najczęściej się sprawdzają między 1/90 a 1/250) , ostrość - manualnie (statyw to podstawa !!! z ręki tylko ogólny widoczek na ostrości automatycznej ) lampa błyskowa oczywiście wyłączona tak samo jak wszelkie cyfrowe filtry. Pod samą ledową aktyniką rzędu 20000K to i tak jest mission impossible ale do fotek "dziennych" jak najbardziej się sprawdza.

@rako1 bardzo fajnie to wszystko wygląda, lobię takie przemyślane przemyślane konstrukcje skalne, jak pozostaje czekać na przyrosty, aż zrobi się ładny lasek:)

Na  początku  też  miałem   2   wyspy   ale   jakoś      mi    czegoś  brakowało  i   połączyłem   je   w   całość    wizualnie   jest  super   ale   z   ewentualnym     oddzieleniem   ryb  jest   lipa      praktycznie      pokolców   obsadę    mam   kompletną       teraz   tylko   drobnica    powino   być    ok    lipa    z   tym   ustawieniem   aparatu   w tym  telefonie         trzeba   kupić  będzię        aparat    np. jakąś  lustrzankę       Pozd.

Mała  aktualizacja     pomalutku      wszystko  sobie  rośnie           Pozd.

20190913_154409.jpg

20190913_154404.jpg