Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam pytanie jaką lampę do refugium polecacie? Zastanawiam się nad belką ze świetlówkami lub lampą do uprawy roślin na klips. I pytanie jak taką lampę podwiesić na linkach? Przykręcić do deski pod akwarium? Prosiłbym o pomoc bo nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Dziękuję za wszystkie rady. 

https://allegro.pl/oferta/lampa-zaciskowa-grow-do-uprawy-roslin-200-led-7301009386?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie taka lampka wystarczy tylko czy jej stelaż nie jest stalowy? Będzie rdzewial i uwalnia do wody niepotrzebne metale

A może coś takiego 

Screenshot_20190503-215507-432x864.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO starczy zwykły naświetlacz 10W lub 20W  IP65 za połowę tej ceny. 
(Montaż może być na trytkach do sufitu szafki)


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kb9 napisał:

Montaż może być na trytkach do sufitu szafk

Tylko wtedy jak przywiesić haczyki? Pod deskę która trzyma akwarium? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mini napisał:

Tylko wtedy jak przywiesić haczyki? Pod deskę która trzyma akwarium? 

received_429417917624036.thumb.jpeg.adfdda688809306721b497887f94f43c.jpegdostępne większości sklepów elektrycznych 


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stelaż stalowy to można neodymem chwycić. Jak płyta u góry cienka to można uchwyt do pleców chwycić. Ja u siebie mam jedną taką

https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-grow-full-spectrum-28w-gu10-do-uprawy-7588769600

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 10 W tu: https://pl.aliexpress.com/item/36-LEDs-E27-LED-Plant-Growing-Light-Bulbs-Lamp-Red-Blue-Lights-green-house-Systems-for/32819810134.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale glon spaghetti rośnie. :)  Ciężko mi powiedzieć czy szybko czy nie ale jest go na pewno więcej. Azotany i fosforany też spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie naświetlacz led zamontowałem na uchytach do belki oświetleniowej  fakt że zalegały mi w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem używanie lamp, które mają stosunek red blue 3:1 nie jest najefektywniejszym rozwiązaniem. 
Najlepsze rezultaty we wzroście wegetatywnym makroglonów uzyskuje się mając stosunek zbliżony 1:1, a jeżeli zależy nam na ich zdrowiu, a nie tylko wydajności, warto dodać też trochę pasma zielonego, pomarańczowego etc (lub po prostu białego, który je zawiera).

Jeśli chcesz, mogę Ci taką lampę zaprojektować i skonstruować (buduję lampy do akwariów morskich, słodkowodnych i nie tylko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.