Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

Projektujemy nasze akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie są jeszcze żarniki 170 W


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175W jeśli już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie tego kalkulatora drain'u i overflowu (http://reefcentral.com/calc/drain.php)

on po wpisaniu mocy pompy (np 1700gal/h) podaje srednice odbioru i LACZNA dlugosc scian komina odbierajacych wode? np komin w rogu 15cm x 15cm ma laczny 'odbior' 30 cm (bo zbiera dwiema scianami) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frytki: dokladnie tak jak piszesz, tam jest podana laczna dlugosc scian komina przez ktore przelewa sie woda - oczywiscie tu ma znaczenie rodzaj grzebienia i zawsze mozna miec wyzsze spietrzenie wody na grzebieniu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje możliwość lokalizacji sumpa obok zbiornika głównego ??

bo akwarium będzie znajdowało sie z osobnym pomieszczeniu do jego obsługi (a eksponowana bedzie tylko szyba czołowa - na salon)

Sump bedzie miał ok 300 l i zastanwaiem sie nad umieszczeniem go z boku zbiornika ?? Jest sens ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w tym temacie projektujemy akwarium, to mam pytanie. Może mi ktoś pod podrzucić link, pomysł, zdjęcia, jak ładnie zaprojektować przestrzeń "pod szafką". Chodzi mi o to aby po otwarciu drzwiczek nie było tysięcy kabli , kontaktów, rórek, itp. Zdaje sobie sprawe że istnieje "coś za coś" ale chciałbym przed zabraniem sie do założeniem zbiornika uzyskać jak najwiecej informacji. Może cos jak gotowe zestawy (wolałbym zainwestować więcej pieniążków i aby całość była schludna). Dodam że interesuje mnie akwarium 350 L -narożne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat bardzo pomocny dla nowicjusza takiego jak ja tylko zaden z linkow nie dziala a mysle ze tam sa zawarte dosc istotne informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klimoszque, działają wszystkie linki, oprócz kilku z tego adresu "http://www.haraniec.neostrada.pl" , i zapewniam Cię, że dokładnie czytając ten temat i odnośniki w nim zawarte, znajdziesz potrzebne i istotne informacje :strutin

tak jak wspominałam na PW.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.