Skocz do zawartości
gonzolak83

Nano reef MTS 60x30x35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i kazdego z osobna.

Wracam do akwarystyki morskiej po latach. Zmienilo sie troche od ostatniego mojego morskiego. Startujemy z malenstwem.

W domu 2 baniaki slodkowodne roslinne HT (180L i 65 L).

Do rzeczy:

Akwarium : 60x35x30
Flitracja : Hydor 150 - matrix, wata, pozniej bedzie purigen, phosguard i wegiel.
Sol : AF Reef Salt, 35 ppt
Grzalka: Przeplywowa Hydor 200w
Skala: 8kg Marco Rocks
Falownik : Jebao OW-10
Lampa: AI Prime HD

Zycie: plan na miekkie, LPS zobaczymy co dalej :P

Pierwsze schody to klejenie skal cerasitem CX5. A idz pan ...... Moze ja mam jakies lewe rece ale dziadostwo straszne. Poklejilem stara slodkowodna metoda (kropelka+filtry od pap.) i trzyma jak zloto i duzo mniej syfu , mniej widoczne niz te cale cerasity.

Leje seachem stability + pristine. Narazie bez piasku i chyba tak zostanie (chociaz tu sie waham jeszcze).

Nie swiece i swiecil nie bede dopoki nie wkleca korale.

IMG_20190502_203029small.jpg

IMG_20190422_164942small.jpg

IMG_20190330_165456small.jpg

Edytowane przez gonzolak83 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastanawiasz się nad piaskiem to dodaj od początku, gdyż później może zaburzyć bądź wydłużyć dojrzewanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Konradzie na forum:D

Zbiorniczek zapowiada się fajnie.Wszystko masz zaplanowane,przemyślane.Biorąc pod uwagę Twoje słodkie zbiorniki jestem przekonany , że i morskie będzie kapitalne.

Dokładnie jak pisze Kolega natan2012.Ja zobaczysz , że już ze skał nic nie wydmuchuje wysyp na dno to co planujesz.Będziesz miał spokój pózniej.

Jak lampa?Dojechała?Jeśli tak to uaktualnij wątek o nową fotkę;)

Wątek naturalnie dodaję do obserwowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pierwsze mile komentarze. Sebastian przyczyniles sie do tego baniaczka wiec szczegolne dzieki. Z piaskiem mam dylematy ale raczej natury czy wogole go posiadac czy nie:) Na poczatku kiepsko to wyglada owszem ale mozna zapelniv koralami a jest kilka plusow braku piasku i na odwrot. Stad decyzja ostateczna nie podjeta. Macie racje ze niedlugo trzeba bedzie pojec w jedna albo druga strone.
Lampa dotarla. Pierwsze wrazenia. Miazga:) Jest jeden minus w sumie nie lampy ale sygnalu wifi w pokoju w ktorym stoi baniak. Jest slaby i ciezko sie laczyc z lampa caly czas rozlacza. Nie moge sie doszukac ipcji tylko polaczenia z wifi lampy a to rozwiazaloby problem. Co do kolorow mocy itp. Szok. Z takiego malenstwa. Juz wiem za czemu to tyle kosztuje hehe Zdjecia jakto morskiego ciezko cos sensownego srobic telefonowq malpka. Ale na dowod ze nie klamie hehe

440b14f5a24eed7799c86d8414bca9cc.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Baniaczek fajny i skala też fajnie ułożona jaka planujesz obsadę? 

Dzieki. Planuje na poczatek jakies zoa, grzybki no i lpsy w zaleznosci co na dana chwile bedzie dostepne. Jak poczuje sie pewniej to moze zaryzykuje jakiegos prostego sps-a (moniporki talerzowe mi sie podobaja:)

Co do ryb to klasyk ma byc nemo i... Sam niewiem czy do takiego sloika mozna dac cos jeszcze??

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

913578acbcedbe1c2f97369bb7a8009c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jakbym patrzył na swój baniaczek na początku przygody :D

Do lampy masz na stronie producenta ustawienia różnych ludzi, z róznych krajów i możesz je wgrać do swojej lampy przez dropboxa. Co do sygnału nie pomogę bo router mam w pokoju razem z lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, jakbym patrzył na swój baniaczek na początku przygody [emoji3]
Do lampy masz na stronie producenta ustawienia różnych ludzi, z róznych krajów i możesz je wgrać do swojej lampy przez dropboxa. Co do sygnału nie pomogę bo router mam w pokoju razem z lampą.
Tak sciaglem juz sobie ustawienia Karen. Jakos najbarfziej do mnie przemawiaja i obsada podobna + litraz. Narazie dalem aklimatyzacje na miesiac -80% na jej presecie (11 godzin + reszta lunar). Zobaczymy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa pierwsi lokatorzy:) Nie umiem zrobic foto calosci tak aby bylo widac kolorki korali.165b90970a8f61caf769d930deec9f08.jpg927cd073ace359276f7867259c4e4463.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę!

Rozpędzasz się.Wnet mnie przegonisz.

Podjąłeś decyzję na temat ewentualnego podłoża?Widzę , że ustawiasz na dnie szczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podloza chyba nie bedzie jednak. Chociaz w 100% pewnosci nie mam. Najwyzej da sie pozniej:) Co po szczepek to musialem przemyslec ich ostateczna lokalizacje i zakupic klej. W weekend sie to ogarnie. Chciwlbym juz kupic blazna ale boje sie ze wyskoczy bez zabezpieczenia gory.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, gonzolak83 napisał:

Podloza chyba nie bedzie jednak. Chociaz w 100% pewnosci nie mam. Najwyzej da sie pozniej:) Co po szczepek to musialem przemyslec ich ostateczna lokalizacje i zakupic klej. W weekend sie to ogarnie. Chciwlbym juz kupic blazna ale boje sie ze wyskoczy bez zabezpieczenia gory.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Moje nie wyskoczyły do dnia dzisiejszego to i Twoje nie wyskoczą;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie....Widzę , że nie odpuszczasz.Supcio.

Tylko bądz ostrożny....to jest mega nałóg.Abyś Ty mi nie przez to nie polikwidował słodkich akwarii:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaga starsznie. Najgorsze ze okazalo sie ze w okolicy mozna sie wbrew pozora dobrze zaopatrzyc a z pustymi rekami zal wychodzic hehe Co do slodkich to spokojna Twoja:) W duzym coraz fajnie sie zaczyna dziac a male chyba pojdzie do likwidacji jednak bo czasu na 3 akwa troche brakuje a trzeba na to wszystko jeszcze zarobic;) Chociaz zal to jest mega stabilne.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucisz w wolnej chwili zdjęcie dwóch zbiorników gdy już jest ciemno w pokoju? Oczywiście z zapalonymi lampami:) świetnie wyglądają obok siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Postaram sie cos wrzucic. Z tym ze roslinne latwo zeobic jest zdjecie ktore oddaje rzeczwiste kolory/barwe (tak jak na ostatniej fotce). Zdjecie morskiego to juz calkiem inna para kaloszy. Mi sie jeszcze ta sztuka nie udala. Wiem ze sa filtry ale nie mam takiego pod reka. Zrobic fotki dwoch baniakow obok siebie zeby jeden i drugi pokazywal faktyczne kolory to mission imposible (napewno nie moja malpka komorkowa hehe). Przegladajac forum to i o tematyce roslinnej mozna odrazu zakochac sie w roslinnym bo swietnie fotki wygladaja. Morskie takie srednie sa (oczywiscie z wyjatkami). Na zywo morskie kolorystycznie jednak miaaaazdzy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sobie zyje. Pompuje sie - szczegolnie grzyb po przeniesieniu na gore dostal kopa (jak tak pojdzie to strach bo skale zje lada moment). Od momentu wpuszczenia blazna i kaerminiu mrozonym korale zaczyly cos rowniez skubac i efekty widac. Szczegolnie euphylii widze sie to spodobalo. Taki krotki filmik ale bieeednie to wyglada na kamerze - kombinuje z ustawieniami ale bez filtrow chyba nie da sie tego normalnie nagrac i wszystko wychodzi takie wyprawne kompletnie z kolorow.

https://photos.app.goo.gl/DmgPZbVSZkPQRsB26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze sam z soba ale moze ktos to czyta:)

Szybki updacik. Krab pustelnik sieje spustoszenie. Wszystkie szczepki juz przyklejone. Niestety acana i zoa sie po tej akcji troche sfochowaly musza dojsc do siebie :P

Foto standardowo wyprane z koloru.

Doradzcie co zrobic z agresywnym blaznem? Tak sie przyzwyczail, ze nie pozowli dotknac prawej strony akwarium gdzie zadomowil sie w grzybie i euphylii. Broni niemilosernie. Jest jakis patent na tresure? Wkladam reke to wpada w szal, gryzie itd.MF0oR7o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, gonzolak83 napisał:

 

Doradzcie co zrobic z agresywnym blaznem? Tak sie przyzwyczail, ze nie pozowli dotknac prawej strony akwarium gdzie zadomowil sie w grzybie i euphylii. Broni niemilosernie. Jest jakis patent na tresure? Wkladam reke to wpada w szal, gryzie itd.

Hej...

To samo mialem z blaznem w poprzednim zbiorniku, gryzl mnie i to tylko w lokiec...

Kiedys sprzatajac akwarium zamyslilem sie i zapomnialem o agresji blazna, dziobnal mnie a ja odruchowo wyciagnolem lape, stracajac przy tym lampe, ktora wpadla do wody, lecz na szczescie nic sie nie stalo...

Te ryby powinni sprzedawac z metka "Uwaga niebezpieczenstwo!!!"...

Co do zdjec to kazdy kto ma akwarium i je fotografuje, wie o tym ze zdjecia nie oddaja rzeczywistosci a szczegolnie cierpia kolory i efekt 3D...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, a podobno "Nie gryzie się ręki, która cię karmi" :P Jakis nie wychowany mi sie trafil. No nic będzie problem z przyklejaniem szczepek po prawej stronie i karmieniem korali. Trzeba w takim razie zakupic jakas dlugo pincete i kleic wiczorem jak spi. Takie male "gówno" ale jak kolega wyzej sluszenie zauwzyl mega to uperdliwe bo instynkt jest taki ze jak cos cie skubie to rece same do gory leca hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że nie masz Premnasa:)

A widzisz?Pisałeś , że piszesz sam ze sobą.Okazuje sie ,że wątek obserwowany:)

Fajne akwarium.Zapowiadające się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.