Skocz do zawartości
meyger

Inwazja glonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy.

Mam problem, pojawiły się glony jak na zdjęciu. Jest jedną ryba w zbiorniku, krewetka czyszcząca, i 5szt. Ślimaków kopiących. Oprócz tego duża zoa, Szczepki -xenia, sarcopyton i z 5szt. Innych szczepek korali. Zbiornik 64L wystartował 10 tygodni temu na żywym piachu, żywej wodzie od kolegi z podmiany 50/50% zmieszana z świeżą na soli Aquaforest SEA SALT, konstrukcja wykonana w seafrags. Lampa sirius nano - świeci około 10h dziennie. Filtr FZN-3 z matrix, purigen oraz microbe-lift sili-out2. Leje bakterie stability. Karmie żyjątka mrożonkami, jednak moja kochana żonka pod moją nie obecność trzydniową przekarmiała stworzonka moje. W wyniku tego podskoczyły parametry. Są na zdjęciu 2. Jestem świeżakiem i mam do was pytanie. Jak teraz uspokoić parametry i co kupić żeby zjadało to gloniaste. Oczywiście nie chciał bym stosować chemi tylko zwalczać to bardziej naturalnie.f5c541ba61fa01558811f2f7dd2d5cb0.jpg8ef6f0a75e1816610c3d4c12b5a3aac0.jpg

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekarmiła zwierzaków tylko ruszyło dojrzewanie ten baniak ma dopiero 10tygodni i no2 i nh3 jeszcze jest wykrywalne


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo myślałem że najgorsze już za mną, jeżeli chodzi o dojrzewanie. To teraz tak zostawić w spokoju te glony czy kupić jakieś stworzonko na nie?

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, meyger napisał:

To teraz tak zostawić w spokoju te glony czy kupić jakieś stworzonko na nie

teraz to czekaj, czy cała obsada przeżyje, przy wykrywalnym nh3 no2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tu wieksze doswiadczenie maja ale jak na moje to slusznie kombinujesz z przekarmieniem. No3 o tym swiadczy. Zbiornik swiezy wiec nie ma takiego dobrego przerobu azotu na no3 wiec nh3, no2 wykrywalne. Co dalej? Nie smiem radzic bo sam jestem swiezak. Ale ja na twoim miejscu ograniczylbym karmienie i zbil azot powoli (purigen np.) i lal bakterie zeby przerob byl wiekszy.

Edytowane przez gonzolak83 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie będę w tym kierunku działał. Aby to po zbijać.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź to przeczytaj zanim zaczniesz cokolwiek zbijać, zaburzysz cykl azotowy i zamiast miesiąc akwarium będzie dojrzewać rok

https://reefhub.pl/organika-w-akwarium/

https://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lubilem sie pobawić i czyścilem szczoteczka do zebow, ale w wodzie poza zbiornikiem, to co zostawalo skrobalem nozykiem ceramicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obnizyl kh do 8 (chociaz sa tacy co trzymaja je wysoko). Lej bakterie lub karm te ktore masz tak zeby przeobily azotyny (no2). Tak jak kolega wspomnial wyzej cykl azotowy musi sie zamknac, tego nie przeskoczysz. Jak amoniak (nh3) i azotyny (no2) zejda do 0 to bedzie swiadczylo ze cykl azotowy sie zamknal. Glony znikna same jak wszystko sie ustabilizuje. Poczytaj jeszcze o wspolczynniku redfielda. Za mocne swiatlo tez nie pomoga bo wtedy dojrzewanie jest gwaltowniejsze (ja osobiscie swiecilem slabiej i przeszlo lagonie). Oczywiscie zawsze moge wyjsc nowe problemy ale poki co musisz rozwiazac te co masz.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony wyszły, dzięki. Za rady.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.