Skocz do zawartości
DawidB

Ubytek w szybie frontowej akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie , jako że jestem nowy a to jest mój pierwszy post na forum w pierwszej kolejności chciałbym się przywitać :czapkizgłów:)

Od kilku tygodni bacznie śledzę forum i postanowiłem spróbować swoich sił w akwarystyce morskiej. Zamówiłem zbiornik 70x60x70 o grubości szkła  12mm. Wczoraj  zauważyłem na przedniej szybie z zewnętrznej strony dziwny ubytek wyglada jakby to był pęcherzyk powietrza ( jest idealnie okrągły ) wielkości może milimetra. Najbardziej zaniepokoiło mnie to że jest wyczuwalny pod palcem ubytek w tafli szkła. Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek czy jak zaleje baniak wodą nic się nie stanie z tą szybą. Poniżej przesyłam zdjęcie . Przepraszam za kiepska jakość robione telefonem .

 

Pozdrawiam wszystkich :)

48DFAA6A-E602-40CC-92C6-86C6BEB52702.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to pęcherzyk powietrza w tafli to nic nie powinno się stać. Jeśli jest to ślad po uderzeniu to jest powód do obaw. W którym miejscu tafli jest ta skaza? Tafla najmocniej wybrzusza się na środku i tam powstają największe naprężenia.  


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, DawidB napisał:

 Zamówiłem zbiornik 70x60x70 o grubości szkła  12mm.

skoro to nowy zbiornik dzwoń/pisz do sprzedawcy/producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaza jest w prawym dolnym rógu. 

Zbiornik jest nowy. Zamówiony w dużym sklepie internetowym pod Warszawa a ja mieszkam w Szczecinie. Zadzwonię do nich ale wątpię że coś z tym zrobią. Mieli problem z tym ze zrobili mi za małe otwory w kominie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mieszkasz w Szczecinie i nie zamowiles zbiornika u Przemka z akwarium Szczecin?


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wyszło i teraz za to płace :D Przemek przerabiał już komin wklejał lacobel i przerabiał sumpa. Zamówiłem wszystko w erybce cały sprzęt i akwarium. I po to pojechałem... głupota:mellow: drugi raz już tego nie zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A był niedawno temat o akwariach z erybki... :P to im się akurat nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba nie zamówię zbiornika w erybce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może tylko robiąc moje mieli jakiś gorszy dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Kolega kontaktował się ze sklepem ? Co na to powiedzieli ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj kontaktowałem się ze sklepem. Po rozmowie telefonicznej i ustnym opisie Pan stwierdził ze najprawdopodobniej jest to skaza na szkle czyli pęcherzyk powietrza. Powiedział również że na metrze kwadratowym szkła dopuszczalne są trzy takie pecherzyki. I to nie wpływa na wytrzymałość tafli szkła. Wysłałem również zdjęcia i czekam na potwierdzenie czy to aby napewno nie szkodliwa skaza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w swojej karierze moze z 29 zbiornikow. Male srednie duze. Nie przypominam sobie zeby takie wady byly kiedykolwiek. Owszem za duzo silikonu, spartolobe klejenie jaiies rysy ale to normalne raczej nie jest. Oowinni to wymienic koniec kropka i to na ich koszt.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak się finalnie do tego ustosunkują. Chociaż po pomyłce z otworami na przeloty w kominie zaproponowali wymianę hydrauliki na mniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz milimetrowy pęcherzyk powietrza w szkle 12 mm. Straszne, ja bym nie mógł zasnąć z przerażenia :P.

Dobrze, że nie widziałeś zbiornika 260x70x70 jaki niedawno uruchomiłem w pracy - podczas podnoszenia odprysnęły z krótszego boku kawałki szkła długości ok 7 i głębokości ok. 0.4 cm (akwarium stało na twardych panelach, które okazały się twardsze od szkła). Akwarium od czasu zalania ma się całkiem dobrze :). Tylko okleiłem brzegi czarną taśmą, żeby nikt tam nie pchał palców. A Ty masz milimetrowe maleństwo.... c'mon.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem nie znam się dlatego się pytam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolga podnosil i mu odrysnelo. Ok. Dalej nie rozumiem od kiedy fuszerka ma byc norma. Kupuje nowe ma byc tip top. Pozniej porysyuje sam, czy inne sprawy wyjda to juz co innego, ale nowe ma byc idealne. Jak Ci to pasuje to chociaz niech z ceny spuszcza.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ZenonPL napisał:

Masz milimetrowy pęcherzyk powietrza w szkle 12 mm. Straszne, ja bym nie mógł zasnąć z przerażenia :P.

Dobrze, że nie widziałeś zbiornika 260x70x70 jaki niedawno uruchomiłem w pracy - podczas podnoszenia odprysnęły z krótszego boku kawałki szkła długości ok 7 i głębokości ok. 0.4 cm (akwarium stało na twardych panelach, które okazały się twardsze od szkła). Akwarium od czasu zalania ma się całkiem dobrze :). Tylko okleiłem brzegi czarną taśmą, żeby nikt tam nie pchał palców. A Ty masz milimetrowe maleństwo.... c'mon.   

Skoro kolega lubi płacić za fuszerkę proszę bardzo nikt nie zabrania. Ja na przykład egzekwował bym delikatne rysy. Skoro za coś płacę to wymagam. Twój przypadek to Twoja wina a nie spartolona robota "profesjonalistów" za którą wzięli sałatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócić ze sklepem. Akwarium jest już po przeróbkach a do tego sprawdziłem je po miesiącu od odebrania wiec to tez jest moja wina. Chciałem się tylko dowiedzieć czy mogę je zalać ze spokojna głowa nie trzęsąc galotami czy coś się może wydarzyć. Jak pojechałem odebrać sprzęt i akwarium to byłem tak podjarany ze nie myślałem żeby sprawdzać szkło :) to jest moje pierwsze akwarium wiec przy następnym będę już ostrożniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego poza estetycznymi walorami baniak jest w pełni sprawny i możesz go bez problemu używać. A to czy jest to wada czy nie wszystko zależy od umowy z wykonawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale na początku było info , że uszkodzenie , wyczuwalne pod palcem , później , ze pęcherzyk powietrza a to pewnie spora różnica czy to pęcherzyk czy może ktoś w trakcie montażu czymś puknął i to jest odprysk a czy dalej nie poleci nie wiadomo.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, DawidB napisał:

Nie będę się kłócić ze sklepem. Akwarium jest już po przeróbkach a do tego sprawdziłem je po miesiącu od odebrania wiec to tez jest moja wina.

Chciałem się tylko dowiedzieć czy mogę je zalać ze spokojna głowa nie trzęsąc galotami czy coś się może wydarzyć.

1 - fakt

2 - jeśli to ślad po uderzeniu to mogą byc jaja

to na tylnej szybie ? to dotnij kawałek szyby i naklej a potem zrobisz z tego jakąs półkę na korale i tyle

21 minut temu, RaLe napisał:

Kolego poza estetycznymi walorami baniak jest w pełni sprawny i możesz go bez problemu używać.

A to czy jest to wada czy nie wszystko zależy od umowy z wykonawcą.

1 dość śmiałe stwierdzenie (podobe ślady robi metalowa kulka upuszczona na szkło z jakieś tam wysokości (zalezy od wielkości kulki i grubości szyby) lub slad po strzale .. z wiatrówki 

2 nieprawda

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem ze to jest uszkodzenie tylko ubytek który czuć pod palcem. dostałem odpowiedź ze sklepu że to jest skaza na szkle (pęcherzyk powietrza) jest to na przedniej szybie  ale to jest tak małe że nie będzie mi raczej przeszkadzało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

1 dość śmiałe stwierdzenie (podobe ślady robi metalowa kulka upuszczona na szkło z jakieś tam wysokości (zalezy od wielkości kulki i grubości szyby) lub slad po strzale .. z wiatrówki 

Przecież wyraźnie jest napisane że jest to "skaza" pęcherzyk więc poco to gdybanie?

 

2 godziny temu, silvia napisał:

2 nieprawda

Prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, RaLe napisał:

Przecież wyraźnie jest napisane że jest to "skaza" pęcherzyk więc poco to gdybanie?

a po to

W dniu 22.05.2019 o 22:20, DawidB napisał:

 Najbardziej zaniepokoiło mnie to że jest wyczuwalny pod palcem ubytek w tafli szkła.

widziałeś kiedyś pęcherzyk z wyczuwalnym ubytkiem ?

w/g mnie jest to ślad po uderzeniu - jak pisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy pęcherzyka powietrza w szybie. Pierwszy raz mam doczynienia ze szkłem. Wiem jak wyglada strzał ze śrutu w szybę ale to co jest u mnie nie ma ostrych krawędzi a dziurka jest tak mała ze nie wetkniesz tam nawet szpilki. Juz sam nie wiem co o tym sadzić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.