Skocz do zawartości
Mini

Jaka lampa 150x46x46

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie. 

Jaką lampę polecacie kupić do akwarium 150x46x46 dla wymagających korali lps i miękkich oraz łatwych sps. Aktualnie wisi u mnie 1x Hydra Illumination 52 i zastanawiam się pomiędzy sprzedażą tej i kupnie innej albo dołożeniu drugiej Hydry. Budżet na nową lampę będzie wynosił 2600-3000 zł. Proszę o pomoc w wyborze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Raffy14 napisał:

Ati 8x54w

Bardziej wolałbym na ledach bo bardziej energooszczędne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za lampę ledową do takiego długiego akwarium sporo zabulisz - zwłaszcza za taką ktora swieci na całą powierzchnie akwarium. Poza tym wymagające SPSy mogą (choć nie zawsze) grymasić pod LEDami a prawie na pewno beda zadowolone z T5. 

 

Raffy dobrze gada - ATI to swietny wybor. Miałem te lampe nad poprzednim akwarium


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mini napisał:

Bardziej wolałbym na ledach bo bardziej energooszczędne. 

Przy ledach>  No cóż  wszystko co dobrze świeci z ledów  jak ecotech radion czy nowa kessil. 
Ecotech ogarnia zbiornik przy długość 60cm. Sam producent ecotechu zaleza maxsymalny rozstaw lamby 60cm przy lps i miękkich. Po tych danych dochodzimy do wniosku 1W na 1 Litr. Tego nie da się przeskoczyć. Sam po swoim zbiorniku widzę, że stosunek 1:1 robi robotę .

Podsumowując . Kup jakaś używana Ati 6 albo najlepiej 8 . Zostało ci jeszcze ta twoja lampa led Diy? 

A tak z innej Beczki. Dobrze że powróciłeś. Doskonale sobie zdaje sprawę że to hobby nie należy do tanich.

Już tyle pracy w to włożyłeś szkoda by było odpuścić   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Luigi napisał:

Zostało ci jeszcze ta twoja lampa led Diy? 

Została ale już właściwie jest sprzedana. 

Godzinę temu, Luigi napisał:

A tak z innej Beczki. Dobrze że powróciłeś. Doskonale sobie zdaje sprawę że to hobby nie należy do tanich.

Już tyle pracy w to włożyłeś szkoda by było odpuścić   

Na czas restartu sprzedałem zwierzęta. Właściwie to co zrobiłem do tej pory to:

-kupiłem glony spagetti 

-10kg żywej skały dołożyłem 

-zmieniam odpieniacz na tunze 9012

-dołożyłem siporax

-zmieniłem lampę na hydrę Illumination 52 ale niestety na dłuższą metę daje za mało światła więc sprzedaję i kupię coś lepszego 

-kupiłem dolewkę automatyczną Milestone 

Godzinę temu, Luigi napisał:

Podsumowując . Kup jakaś używana Ati 6 albo najlepiej 8 . Zostało ci jeszcze ta twoja lampa led Diy? 

Właściwe to się nad świetlówkami mocno zastanawiam ponieważ koszty prądu i wymiany świetlówek są ogromne. Wolę naprawdę dołożyć te 1000 czy 500 zł i mieć spokój na kikka lat. 

2 godziny temu, Tester napisał:

Raffy dobrze gada - ATI to swietny wybor. Miałem te lampe nad poprzednim akwarium

A rachunki za prąd o ile ci wzrosły. 400w bądź 300w światła to nie jest mało a świetlówki też trzeba wymienić co jakiś czas. 

Edytowane przez Mini (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.com/VIPARSPECTRA-T300-Aquarium-Dimmable-Spectrum/dp/B074PL12FM

A co sądzicie o czymś takim? Na forach zagranicznych bardzo sobie chwalą tę lampę a cena jak za ledy to taniocha. Jest też coś takiego i podobno też bardzo dobre. W niektórych rankingach ta lampa prześciga kessil.

 https://www.amazon.com/Current-USA-Marine-Aquarium-60-Inch/dp/B00GFTSV24

https://www.sklep.aqua-trend.pl/lampa-led-evergrow-it5012-marine-352w-p-1664.html

Ta lampa też jest super, cena nie jest wysoka w porównaniu do innych i moc oświetlenia też będzie wystarczająca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej Przepraszam na wstępie.

*kupiłeś Tunze 9012 za Patyka, który jest do zbiorników bez sumpa. Powiedzmy sobie jest to taki pół środek. Za ta cenne znajdziesz prawdziwy odpieniacz.

* kupiłeś lampę za 3 Patyki. która ma 135W która ogarnia także dobrze 60cm. Gdzie na twoj zbiornik potrzebujesz jeszcze jedna a najlepiej 2.

Wydaje mi się ,że zbyt pochopie podejmujesz decyzje . A teraz zastanawiasz się jak to ogarnąć.

 

A lampa  najbardziej sensowna to ta z aqua-trendu. 

Plusy 6kanałów i moc minusy nie widzę

Jak pamiętam jeden z forumowiczów miał tą lampę i sobie ja chwalił

 

Jeżeli się mylę to przepraszam.

Pozdrawiam  

 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Luigi napisał:

kupiłeś Tunze 9012 za Patyka, który jest do zbiorników bez sumpa. Powiedzmy sobie jest to taki pół środek. Za ta cenne znajdziesz prawdziwy odpieniacz.

Nie kupiłem go jeszcze tylko wymieniam swój aktualny odpieniacz na taki ponieważ mój jest za mocny. 

Godzinę temu, Luigi napisał:

kupiłeś lampę za 3 Patyki. która ma 135W która ogarnia także dobrze 60cm. Gdzie na twoj zbiornik potrzebujesz jeszcze jedna a najlepiej 2

Za 1500 zł i za drugie 1500 zł planuję dokupić używaną hydrę 52 bądź 2 Hydry 26. Czyli za 3k mam całe akwarium oświetlone. 

Godzinę temu, Luigi napisał:

Wydaje mi się ,że zbyt pochopie podejmujesz decyzje . A teraz zastanawiasz się jak to ogarnąć.

W sumie może ale od początku chciałem mieć te Hydry a była okazja to kupiłem. 

Godzinę temu, Luigi napisał:

kupiłeś Tunze 9012 za Patyka, który jest do zbiorników bez sumpa. Powiedzmy sobie jest to taki pół środek. Za ta cenne znajdziesz prawdziwy odpieniacz.

Tak. Jest to celowe że nie jest do sumpa bo przez najbliższe kilka lat może się coś pozmieniać i przyjmuje alternatywę na mniejszy zbiornik bądź panel w jakimś innym akwarium. 

I kupiłem żywą skalę z działającego zbiornika, ponad 4 letniego, z koralami i całym życiem za 500 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mini napisał:

I kupiłem żywą skalę z działającego zbiornika, ponad 4 letniego, z koralami i całym życiem za 500 zł. 

Widzę że szykuje się wielki powrót... K Ł O P O T Ó W :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sopel_13 napisał:

Widzę że szykuje się wielki powrót... K Ł O P O T Ó W :clowning

No może tak i co 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sopel_13 napisał:

Widzę że szykuje się wielki powrót... K Ł O P O T Ó W :clowning

Niby czemu? Skoro zbiornik pracował cztery lata i parametry były ok to nie widzę powodów do KŁOPOTÓW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, calak napisał:

Niby czemu? Skoro zbiornik pracował cztery lata i parametry były ok to nie widzę powodów do KŁOPOTÓW.

Niby temu, że jak byś prześledził wątki kolegi to byś wiedział o czym piszę. Życie już ma bo jak by inaczej (w gratisie ze skalą pewnie się trafiło) i dopiero o sprzęt pyta. A potem z tego wychodzi POMOCY=>NIE MAM SIŁ=>REZYGNUJĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sopel_13 napisał:

Niby temu, że jak byś prześledził wątki kolegi to byś wiedział o czym piszę. Życie już ma bo jak by inaczej (w gratisie ze skalą pewnie się trafiło) i dopiero o sprzęt pyta. A potem z tego wychodzi POMOCY=>NIE MAM SIŁ=>REZYGNU

Lol sprzęt mam tylko muszę go wymienić. Życie miałem przez cały czas bo nie wszystko sprzedałem na restart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, sopel_13 napisał:

Widzę że szykuje się wielki powrót... K Ł O P O T Ó W :clowning

 

18 godzin temu, sopel_13 napisał:

A potem z tego wychodzi POMOCY=>NIE MAM SIŁ=>REZYGNUJĘ

@sopel_13  :)

a czemu tak twierdzisz ?

no może nie każdy jest geniuszem,czasem i doświadczeni akwaryści popełniają błędy,śledzisz forum? 

a czemu ma płakać ? eee jest forum to ktoś mu zawsze pomoże tak ???

nie bądź wyśmiewny ja myślę ze @Minijuz na tyle wyciągnął wnioski z błędów że da radę,a przyznanie się czasem jest trudne ale sie tym podzielił co niektórym  z trudem to wychodzi :)

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2019 o 08:19, @Beti napisał:

[...]śledzisz forum?

@@Beti śledzę uważnie od dłuższego czasu, ale z takim fenomenem dawno się nie spotkałem.

W dniu 2.06.2019 o 08:19, @Beti napisał:

a czemu ma płakać ? eee jest forum to ktoś mu zawsze pomoże tak ???

Owszem! Nie jedna osoba próbowała mu już pomóc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sopel_13 napisał:

śledzę uważnie od dłuższego czasu, ale z takim fenomenem dawno się nie spotkałem.

Gdybyś śledził uważnie, spotkałbyś :) no i skoro koledze nie chcesz pomóc tylko naśmiewasz się z kłopotów to nie rozumiem co tutaj jeszcze robisz, jeżeli temat Cie nie interesuje, nie masz nic do wniesienia to śledź uważniej forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, calak napisał:

Gdybyś śledził uważnie, spotkałbyś :) no i skoro koledze nie chcesz pomóc tylko naśmiewasz się z kłopotów to nie rozumiem co tutaj jeszcze robisz, jeżeli temat Cie nie interesuje, nie masz nic do wniesienia to śledź uważniej forum.

A ty teraz co wnosisz? Kolega pytał o lampę więc wypowiedz się na jej temat jak ją posiadasz... I kolegi wcale nie śmiem wyśmiewać, tylko mobilizuję go do wolniejszego i przemyślanego działania, bo za pierwszym razem już dostał po tyłku działając niejednokrotnie pochopnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.